Χιόνι και πατούσες






Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.869
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μια χαρά είναι, μην ανησυχείς. Απ' τα νερά "κοκκινίζουν" οι πατούσες, δηλαδή χάνουν τη χρωστική (όπως κοκκινίζει και η μύτη το χειμώνα).

Το ότι περπατάει σαν να βαριέται, μάλλον το παρακάνατε με το μπάνιο ;)
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Να κανω και εγω μια ερωτηση;;;;
Σημερα στην βολτα μας ο Ερμης πατησε σε σημειο που ειχε βαφτει χωρις να εχει στεγνωσει. Μαλλον πλαστικο χρωμα που βαφουν τους τοιχους. Ειναι προβλημα αυτο; πρεπει να του βγαλω το χρωμα απο τις πατουσες; Αν ναι με ποιο τροπο; Η θα φυγει μονο του με το περπατημα;
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Μια χαρά είναι, μην ανησυχείς. Απ' τα νερά "κοκκινίζουν" οι πατούσες, δηλαδή χάνουν τη χρωστική (όπως κοκκινίζει και η μύτη το χειμώνα).

Το ότι περπατάει σαν να βαριέται, μάλλον το παρακάνατε με το μπάνιο ;)
Berna, σε ευχαριστω πολύ!
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Να κανω και εγω μια ερωτηση;;;;
Σημερα στην βολτα μας ο Ερμης πατησε σε σημειο που ειχε βαφτει χωρις να εχει στεγνωσει. Μαλλον πλαστικο χρωμα που βαφουν τους τοιχους. Ειναι προβλημα αυτο; πρεπει να του βγαλω το χρωμα απο τις πατουσες; Αν ναι με ποιο τροπο; Η θα φυγει μονο του με το περπατημα;
Μάλλον ο κτηνίατρος θα μου λύσει την απορία αύριο το πρωί. :nerv:
 
Last edited:


IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Γεια σου.... Είμαι και εγώ ξύπνια ακόμη.... Εγώ αν ήμουν σίγουρη οτι δε θα τα γλύφει / φάει δε θα ανησυχούσα τόσο πολύ αλλά καλύτερα να ρωτήσεις κτηνίατρο.
 


IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Καλησπέρα παιδιά !
Της μικρής τα πατουσάκια απο τη χθεσινή βόλτα είναι κάπως έτσι....

...είναι κάτι ανησυχητικό; τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση;:(


Συγνώμη αν ειμαι σε λάθος θέμα. Αν ειμαι, παρακαλώ όπως μεταφερθεί το ποστ.
Η βόλτα ήταν τέτοια που να δικαιολογεί εγκαύματα τριβής? Γιατί εμένα μου θυμίζει ελαφρύ έγκαυμα...
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Γεια σου.... Είμαι και εγώ ξύπνια ακόμη.... Εγώ αν ήμουν σίγουρη οτι δε θα τα γλύφει / φάει δε θα ανησυχούσα τόσο πολύ αλλά καλύτερα να ρωτήσεις κτηνίατρο.
Δεν είδα κάτι ανησυχητικό. Βασικά το ανακάλυψα αργότερα περνώντας από το ίδιο σημείο, και είδα πιο πέρα πατημασιές μεγαλόσωμου σκύλου με το χρώμα όπου και ψύλλοι στα αυτιά μου μπήκανε. Αργότερα όταν επέστρεψα σπίτι τσέκαρα τις πατούσες του όπου ανακάλυψα ότι είχαν λευκή απόχρωση. Ο σκύλος μια χαρά φαίνεται.
 




IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Καμία σχέση...

Και του δικού μου οι πατούσες κοκκινίζουν από το νερό.
Δεν το έχω προσέξει ποτέ... Θα τον μουλιάσω για να δώ :)