Χρόνια γαστρίτιδα σοβαρό πρόβλημα


chrismel

Member
21 Απριλίου 2016
5
0
57
Καλησπέρα έχω ενα σοβαρό πρόβλημα με το σκύλο μου ότι και να φάει το κάνει εμετο ......έχω πάει σε δύο κτηνίατρος έκανε γαστροσκόπηση και του βρήκανε χρόνια γαστρίτιδά πήρε φαρμακευτική αγωγή αλλά πάλι τα ίδια αποτελέσματα ο σκύλος δεν μπορεί να φάει τίποτα και χάνει βάρος κάθε μέρα ακόμα και νερό δεν μπορεί να πίνει .....του έχουμε δώσει ένα losec 10 mg την ημέρα έχει πάρει μέχρι και αντιβίωση flagil του δίναμε peptonorm σας παρακαλώ βοηθήστε με να κάνω καλά το σκύλο μου δεν ξέρω που να τον πάω και τι άλλο να κάνω
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Μικρά και συχνά γεύματα?
Στη θέση σου θα πήγαινα και σε δεύτερο κτηνίατρο.
 


chrismel

Member
21 Απριλίου 2016
5
0
57
Μικρά και συχνά γεύματα του δίνω .....έχω πάει σε δυο γιατρούς .....αλλά και τα μικρά γεύματα τα κάνει εμετό ....έχω τρελαθεί
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Μικρά και συχνά γεύματα?
Στη θέση σου θα πήγαινα και σε δεύτερο κτηνίατρο.
Σε τρίτο εννοείς. :p
Νομίζω πως θα ήταν η πιο λογική ενέργεια. Αν θέλεις, πάντως, γράψε την πόλη που μένεις, ίσως κάποιο από τα μέλη μπορεί να σου προτείνει έναν καλό κτηνίατρο.
 




zeledaki

Well-Known Member
3 Απριλίου 2016
240
170
26
Χίος
Εχεις δοκιμασει να του δωσεις αντιεμετικη τροφη που εοναι ειδικη και για την γαστριτιδα ;
 


chrismel

Member
21 Απριλίου 2016
5
0
57
του πήρα την ειδική που είναι για το στομάχι και την έχω εδώ δεν μπορεί να την φάει θα δοκιμάσω αύριο κονσέρβα της hill ή της royal canine .
 


Demi_k

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
71
56
40
Θωμάς Μαραγκός-μαρουσι...δεν ειναι κοντα σου αλλα ειναι πολυ καλος γιατρος και με εμπειρια σε βαρια περιστατικα,τον εμπιστευομαι απολυτα!ευχομαι να πανε ολα καλα!
 
  • Like
Reactions: chrismel








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Οχι ακριβώς, αντιεμετική.
Φαρμακευτική! Δεν προκαλεί περαιτέρω ερεθισμό στο ήδη πάσχον από κάτι, στομάχι ή έντερο, που με την σειρά του ο ερεθισμός αυτός, θα προκαλούσε εμετό ή διάρροια.
Δεν καταπολεμάει το σύμπτωμα, τον εμετό δηλαδή. Απλώς, δεν επιδεινώνει την ασθένεια του οργάνου :)
 




zeledaki

Well-Known Member
3 Απριλίου 2016
240
170
26
Χίος
Οχι ακριβώς, αντιεμετική.
Φαρμακευτική! Δεν προκαλεί περαιτέρω ερεθισμό στο ήδη πάσχον από κάτι, στομάχι ή έντερο, που με την σειρά του ο ερεθισμός αυτός, θα προκαλούσε εμετό ή διάρροια.
Δεν καταπολεμάει το σύμπτωμα, τον εμετό δηλαδή. Απλώς, δεν επιδεινώνει την ασθένεια του οργάνου :)
Μαλλον δεν το διατιπωσα σωστα...οπως και να ςχει αυτο εννοουσα οτι δεν επιδινονει την κατασταση του και δεν προκαλει ερεθισμο...δεν ειμαι ενημερωνενξ πληρως σε αυτα τα θεματα γιατι δεν εχω αποκτησει ακομα καποιο κουταβι
 
  • Like
Reactions: mareco


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
μήπως να πάει για παρακολούθηση/εξετάσεις και νοσηλεία σε κάποιο νοσοκομείο και να παίρνει υγρά/φαγητό/φάρμακα από την κλινική ? αυτό το δεν τρώει/δεν πίνει νερό δεν είναι ''καλό''.. γενικά, και ειδικά να μην ''παίζεις'' με τον χρόνο με τέτοιες συνθήκες..
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf