Ψαχνω στηθολουρο για μεγαλο σκυλο


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
.....τωρα αν σας πω οτι για τον Saga εχω παρει τον πιο φτηνο της Camelot (ειναι ακριβως σαν αυτο της trixie αλλα χωρις καθολου μαξιλαρι) , και ο σκυλος τραβαει σα μουλαρι... αλλα το σαμαρι και ο σκυλος ειναι μια χαρα.. μαλλον τρελη θα με πειτε..
εγω απο την αλλη (πολυ επαγγελματιας βρε παιδι μου), το βρισκω πολυ απλο το θεμα.. και ειναι περισσοτερο για το ματι το δικο μας και ψυχολογικη μας ασφαλεια.
Eρχονται και πελατες και μου λενε, απαπα! θα το σπασει.. και μιλανε για 15 κιλα σκυλι.. θελω κατι πολυ γερο.:confused:

Πηρα και αυτο της gappay για το μποξερ.. δεν με βολεψε καθολου... μα καθολου!

Καλα ποσα κιλα ειναι το lab σου και δε βρισκεις???
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
.....
Eρχονται και πελατες και μου λενε, απαπα! θα το σπασει.. και μιλανε για 15 κιλα σκυλι.. θελω κατι πολυ γερο.:confused:
Το έχω πει παλαιότερα και σε άλλη συναδέλφισσά σου, γνωστή και μη εξαιρετέα. Απορώ ειλικρινά, πως κρατάτε ακόμη τα μαγαζιά σας :confused: Σε τέτοιους πελάτες, πουλάς πάντα, ότι ακριβότερο έχεις. Χωρίς συζήτηση :-#

Εμείς έχουμε αυτό της trixie, και μας έχει βολέψει πολύ. Μπαινοβγαίνει εύκολα και είναι γερό μέχρι στιγμής, αλλά σε καμμία περίπτωση για βόλτα, με σκύλο που τραβάει πολύ. Ούτε γι'αστείο...


Premium Norwegian Harness
 
Last edited:


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ναι, καταλαβα νομιζω ποια αγαπητη λες....
και δικιο εχεις..:rolleyes:

γαμω την ειλικρινεια μας... θα βαλουμε τσιχλες στις τσεπες να χουμε να μασαμε :p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
...σε καμμία περίπτωση για βόλτα, με σκύλο που τραβάει πολύ. Ούτε γι'αστείο...


Premium Norwegian Harness
Δεν εννοώ το συγκεκριμένο. Κανένα στηθόλουρο δεν κάνει για σκύλο που τραβάει, αν θέλουμε δηλαδή, να έχουμε τον έλεγχό του, με κάποιον τρόπο.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
σε "κοινωνικες συνερευσεις" τυπου... του φοραω στηθολουρο,
ή αμα παμε κανα βουνο και εχω τον ιμαντα μη δει κανα κουνελι και παρει τα βουνα..
ή σε πολυ μεγαλους περιπατους.. φοραμε στοθολουρο, κολαρο και λουρι με κλιπ στις 2 ακρες πιασμενο και απο τα 2... (διοτι εχομεν τον εξοπλισμον ..σε περικαλω!)
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ετσι, ολος ο εξοπλισμος! :p

Κανονικο μεγεθος εχει η δικια μου, απλα στα περισσοτερα πετ σοπς που χω μπει , ειχαν κυριως για μικρα και μεσαιου μεγεθους σκυλακια.

Πηρα σημερα ενα ferplast daytona xl πιστευω να μας βγει καλο.

Θα κοιταξω και για δευτερο ομως, να συναλλαζουμε (δε θελω σχολια :p :p )


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU