αναζήτηση για....γατούλη/α


Status
Κλειδωμένο θέμα

Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πάντως και η γάτες ψάχνουν την ανθρώπινη παρέα. Κάποια εποχή είχα μέχρι και 6 γάτες που τις έπαιρνα μαζί διακοπές σε κάμπινγκ. Ποτέ δεν απομακρύνθηκαν και κοιμόντουσαν στη σκηνή.
Τώρα δεν έχω αλλά ταΐζω 2 αδέσποτες και συνέχεια προσπαθούν να μπουν στο σπίτι.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Μια γάτα (νομίζω δεν ξέρω απ' αυτά) μπορεί να ζήσει πολύ καλά σε μια αυλή. Θα φεύγει συχνά όμως. Τουλάχιστον όσοι γνωστοί μου έχουν γάτες σε αυλές το σκάνε. Μια γάτα όμως με αναπηρία σε αυλή? Όχι...
Ζούνε άνετα σε αυλές αλλά ως μέσο εξόρμησης,όχι μόνιμα γιατί όπως είπες κ εσύ φεύγουν ;) Καλό είναι δλδ να βγαίνουν εκεί αλλά κ να μη βγούνε,δεν έγινε κ τπτ.Φτάνει να έχει αρκετά παιχνίδια μέσα στο σπίτι καθώς βαριούνται εύκολα.
Κ είναι expert στο να δραπετεύουν από αυλές..
 


Ντέπυ

Well-Known Member
9 Σεπτεμβρίου 2008
79
0
52
Πειραιάς
Να σαι σίγουρη πως δεν είμαι επηρρεασμένη από το θέμα που αναφέρεις.Τουλάχιστον όχι εγώ.
Αυτό που σου προτείνω εγώ είναι να πεις στο σωματείο,ΠΟΥ θα ζήσει η γάτα κ θα δεις αν θα στη δώσουν.
Εχω κ εγώ κ αυλή κ μπαλκόνι διαθέσιμα για τα..φιλοζωικά μου αισθήματα αλλά κανείς δε θα μου έδινε ούτε ποντίκι να βάλω.ΑΝ φυσικά ήθελα να 'βασανίσω' έτσι ένα ζωάκι.
Κ αν αγαπάνε τα ζώα όπως(θες να)πιστεύεις δε θα τα αναγκάζανε να ζούνε σε αυλές αλλά θα τα έπαιρναν μέσα να ζήσουν μαζί τους.
Δλδ όλοι εμείς οι άλλοι τι είμαστε κ τα έχουμε μέσα..?
Αν λοιπον το σωματείο ενημερωθεί ότι η γάτα θα ζήσει σε αυλή, δει ότι οι γονείς μου θέλουν να "βασανίσουν" έτσι ένα ζωάκι γιατί κάποιοι τα έχουν μέσα και όχι έξω, ας το αρνηθούν.
 


Ντέπυ

Well-Known Member
9 Σεπτεμβρίου 2008
79
0
52
Πειραιάς
Μια γάτα (νομίζω δεν ξέρω απ' αυτά) μπορεί να ζήσει πολύ καλά σε μια αυλή. Θα φεύγει συχνά όμως. Τουλάχιστον όσοι γνωστοί μου έχουν γάτες σε αυλές το σκάνε. Μια γάτα όμως με αναπηρία σε αυλή? Όχι...
Βασικά, αυτό αναρωτιέμαι εγώ, αν μπορεί μια γάτα με αναπηρία να φύγει...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
την επόμενη φορά που θα σε ρωτησουν κατι και απαντησεις με αυτο το υφακι θα σου απαντησω και εγω και με βλέπω παλι banαρισμένο................
Ασε... κρατιεμαι πολυ ασχημα Μακη..

Μας βλεπω παρεα αυτην την φορα..
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το θέμα έμεινε ανοιχτό τόσο καιρό μήπως και βοηθηθεί κάποιο ζώο έστω και κατ'εξαίρεση.

Δεν γνωρίζω αν θα βοηθηθεί τελικά , ελπίζω ναί.

Το dogforum.gr όμως δεν προτίθετε να επεκταθεί και στα θέματα άλλων ζώων και σίγουρα όχι από ρατσισμό.

Το παρόν θέμα θα διαγραφεί , όπως και έπρεπε από την αρχή.

Συγνώμη από τους συμμετέχοντες για την ταλαιπωρία!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα