αναζητηση εκτροφεα μαλτεζ


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
καλησπερα και χρονια πολλα...
δυστυχως δεν εχω πολυ χρονο ωστε να διαβασω παλαιοτερες συζητησεις...
εχοντας αποκλεισει το πετ-σοπ ψαχνω εκτροφεα (google) απο μαλτεζ στην ελλαδα αλλα δεν βρισκω....
μπορει να βοηθησει καποιος?
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Οσο για την τιμη του μαλτεζ ηταν 700€....

Tσαμπααα πραμααα...στα 600 το υπολογιζα :D

βλεπε εδω.... http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=12



λοιπον ...σε βλεπω ..."σκυλο θελω...τωρα τον θελω"...αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι...

το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ενα τηλεφωνο στον Κυνολογικο
Ομιλο Ελλαδος και να τον ρωτησεις εαν εχουν να σου συστησουν καποιον εκτροφεα...

μεχρι τοτε ριξε μια ματια και εδω...
***

δεν το ξερω ...πρωτη φορα το βλεπω...μπορεις να το δεις και να μας πεις την γνωμη σου...
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...θα παρω τηλ τον ομιλο...
Οσον αφορα το εκτροφειο *** φαινεται πολυ ενδιαφερον και ηδη ξεκινησα επικοινωνια μαζι της...
 


S

SwkDoG

Guest
Ζητώ συγνώμη που σβήστηκαν κάποια σημεία από τις δημοσιεύσεις σας αλλά όπως έχουμε πεί η διαφήμιση ή δυσφήμιση εκτροφείων,κτηνιατρείων και εκπαιδευτών δεν επιτρέπετε.

Πληροφορίες και σχόλια για συγκεκριμένους επαγγελματίες μόνο σε προσωπικό μήνυμα ή e-mail.
Καθώς και λίνκς....
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
μπραβο που ακυρωσες την παραγγελια!!!!

γιατι δεν εχεις χρονο??????
μη βιαζεσαι, αφου εκανες το πρωτο και φοβερα σημαντικο σωστο βημα, γιατι να μην κανεις και τα υπολοιπα??

υπομονη κ επιμονη :wink:
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
SwkDoG said:
Πληροφορίες και σχόλια για συγκεκριμένους επαγγελματίες μόνο σε προσωπικό μήνυμα ή e-mail.
Καθώς και λίνκς....
sorry,δεν το ηξερα....
δεν θα επαναληφθει.....
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
λοιπον εχω νεα....
ο εκτροφεας που μου συστησε να ρωτησω ο oscar εχει δυο θηλυκα, το ενα ειναι 7 μηνων και το αλλο 5 μηνων....
μου ζηταει 1000€ επειδη ειναι tea cup (1-2 κιλα)
μου εστειλε φωτο (ομολογω δεν ενθουσιαστηκα....δεν θυμηζουν 100% μαλτεζ παροτι ο εκτροφεας εγγυαται οτι ειναι 100%)
τι λετε? (ακουω συμβουλη........)
ααα! η τιμη ηταν 1500€ και μου το κανει 1000€ επειδη ειναι λιγο μεγαλα σε ηλικια.....
να το παρω ή να περιμενω?
το κακο ειναι οτι δεν βρισκω τιποτα αλλο....
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
και κατι αλλο να ρωτησω.....ειναι προτιμοτερο να ταξιδεψει το καημενο μου 50 λεπτα με αεροπλανο η' με ΚΤΕΛ 11 ωρες? ο εκτροφεας προτεινει με κτελ....πικρα... :(
 


S

SwkDoG

Guest
Θα έλεγα κατά πρώτο λόγο μη βιάζεσε και μην αγχώνεσε!... :)

Έκανες μία πρώτη καλή κίνηση και μπήκες στον κόπο να ψάξεις για ένα φόρουμ εξειδικευμένο για να πάρεις γνώμες.
Συνέχισες την καλή σου πορεία ακυρώνοντας την παραγγελία του σκύλου σου από πετ-σοπ και αποφασίζοντας να το πάρεις από έναν καλό εκτροφέα.
Μη χαλάσεις λοιπόν αυτό το πολύ καλό σερί αποφάσεων με μία βιαστική κίνηση...η αγορά του σκύλου δεν θα σου καλύψει κάποια τόσο άμεση και επείγουσα ανάγκη.
Θέλει τον χρόνο της...για να είναι όσο το δυνατόν σωστότερη.

ο εκτροφεας που μου συστησε να ρωτησω ο oscar ...
Θα μας πεί και ο ίδιος αλλά δεν νομίζω να "σύστησε"...μάλλον ήταν το πρώτο που βρήκε.

μου εστειλε φωτο (ομολογω δεν ενθουσιαστηκα....δεν θυμηζουν 100% μαλτεζ παροτι ο εκτροφεας εγγυαται οτι ειναι 100%)
Αν δεν ενθουσιάστηκες εσύ που είσαι και η άμεσα ενδιαφερόμενη τότε εμείς τι να πούμε?!!... :?
Περίμενε κάτι που τουλάχιστον να σου αρέσει θα έλεγα εγώ...

ααα! η τιμη ηταν 1500€ και μου το κανει 1000€ επειδη ειναι λιγο μεγαλα σε ηλικια.....
να το παρω ή να περιμενω?
Με την λογική που έχει ο εκτροφέας θα σου έλεγα περίμενε 1-2 μήνες να το πάρεις 500 ευρώ!!... :p :D
Πέρα από την πλάκα,περίμενε και συνέχισε το ψάξιμο,ακόμα και σε εκτροφεία του εξωτερικού αποδεδειγμένης ποιότητας και αν μπορέσεις συμβουλεύσου γνώστες και λάτρεις της φυλής μέσω του Κ.Ο.Ε. ή άλλων ομίλων.
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
γιατι του εχουν μεινει σε αυτη την ηλικια?
γονεις κλπ ειδες?
ριξε καμμια φωτο εδω να τα δουμε και εμεις.
η τιμη μου φαινεται αστρονομικη παντως.

αθηνα ειναι? κοιτα, εγω πιστευω οτι πρεπει ναρθεις ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΛΑ απο κοντα(οταν βρεις εκτροφειο) και να το πας εσυ κερκυρα με αυτοκινητο ή με πλοιο απο πατρα.

παντως αυτα που εγραψες για το συγκεκριμενο εκτροφειο δεν τα βλεπω καλα, ελπιζω καποιος να μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο οσων αφορα τα μαλτεζ. αλλα χρειαζομαστε φωτος και αλλες λεπτομερειες
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
σωστα ο οσκαρ δεν μου συστησε, απλα μου εβαλε ενα λινκ που βρηκε (λαθος λεξη)...

οσον αφορα τις φωτο δεν τις εβαλα γιατι δεν ξερω αν επιτρεπεται....
anyway πως βαζω τις φωτο?

απο το εξωτερικο φοβαμαι να ασχοληθω γιατι δεν ξερω αν μπορω να τους εμπιστευτω...αν πχ πληρωσω προκαταβολικα το ποσο οπως ζητανε πως ειμαι σιγουρη πως θα λαβω αυτο που παραγγειλα?
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Θα μας πεί και ο ίδιος αλλά δεν νομίζω να "σύστησε"...μάλλον ήταν το πρώτο που βρήκε.
sorry αλλα ηταν οντως το πρωτο λινκ που βρηκα....

μην βιαζεσαι να αποφασισεις...believe me....θα βρουμε και αλλους...εαν οχι εδω ...εξωτερικο...

ακομα δεν εχεις μιλησει με ΚΟΕ...κανε λιγο υπομονη με το νεο ετος...ετσι και αλλιως δεν θα το βαλεις κατω απο το δεντρακι.... :D

μην ξεχνας..... Α DOG IS FOR LIFE...NOT JUST FOR CHRISTMAS!

ps:στειλε το λινκ στην Boxer να το δει...μηπως ξερει τον εκτροφεα....
ps2:1500 ...με εκπτωση ...το κανει 1000....τι να πω....μονο κανε λιγο υπομονη...
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
oscar,
ενα απο αυτα που μου εστειλες ειναι φοβερο!!!
απιστευτα μαλτεζακια...το κατι αλλο....και φαινεται πολυ σωστη επαγγελματιας και πολυ οργανωμενη...
Ιταλικο εκτροφειο ειναι...
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
το ελληνικο που μου εστειλες δεν το ξερω και εκτος του οτι το site ειναι χαλια, προτεινω να το βγαλεις απο τα υποψιν σου και λογω της συζητησης σου με τον εκτροφεα...

με το ιταλικο τι εγινε? εχει κανενα site της προκοπης?
για στειλε το ιταλικο μηπως και βγει καμμια ακρη :p

απο λεφτα ποσο θα παει? ξερει κανεις τι γινεται? εγω ΔΕΝ ξερω, γιαυτο ρωταω. αναρωτιεμαι ποσο φτανει το κοστος απο ιταλια..... για κερκυρα ή για αθηνα πρωτα? ελπιζω κερκυρα!!!

οσο για τις φωτο, μπες http://img148.imageshack.us/
με την αναζητηση βαλε το αρχειο, βαλε το size να ειναι για sites κλπ
και πατα host it
και μετα κανε copy paste εδω το λινκ που σου βγαζει για φορουμς
αλλα να μη γραφει πανω η φωτο το εκτροφειο.

για να δουμε αν πετυχε το δικο μου...

 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Λογικό είναι να σε έχει τρελάνει το τελευταίο. Είναι μωρό ακόμα, και όλα τα μωρά είναι τρέλα! Εμένα μου αρέσει και το πρώτο, αλλά σαν φατσούλα. Δεν ξέρω καλά τη ράτσα για να σου πω αν έχει τα σωστά στάνταρ. Ίσως πρέπει να πάρεις γνώμη από κάποιον με εμπειρία που να μην έχει όμως συμφέρον (π.χ. άλλον εκτροφέα). Όπως και να'χει ψάξτο καλά πρώτα. Σημαντικός παράγοντας εκτός από τη μορφολογία και τα χαρτιά όμως είναι και οι συνθήκες που μεγαλώνουν τα μικρά. Μάθε λεπτομέρειες και για τον χαρακτήρα τους, αν είναι κοινωνικοποιημένα κλπ.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι υπέρ της υιοθεσίας ενός αδέσποτου αλλά αν είναι να το πληρώσεις τουλάχιστον δώσε τα λεφτά σου σε κάποιον που δουλεύει με σεβασμό στα ζώα και στη σωστή διατήρηση της ράτσας.

Υ.Γ2. Boxer το σκυλάκι σου είναι κουκλί!
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
φτωχο και το ιταλικο site.
και για να μην εχει ουτε version στα αγγλικα... ουτε ειδα να αναφερει πού, πώς και αν τα στελνουν κλπ......................... :?
πώς θα μπορουσες να συνεννοηθεις?

συμφωνα με αυτα που λεγαμε στο "ζωακι μεσα στο σπιτι" στο φορουμ "γενικα θεματα"
εγω προτεινω πλεον να παρεις ενα ενηλικο σκυλο.

Υ.Γ. Προσωπικά είμαι υπέρ της υιοθεσίας ενός αδέσποτου αλλά αν είναι να το πληρώσεις τουλάχιστον δώσε τα λεφτά σου σε κάποιον που δουλεύει με σεβασμό στα ζώα και στη σωστή διατήρηση της ράτσας.
σωστα

σε ευχαριστω Xotikouli νασαι καλα :)
 


angie31

Member
28 Δεκεμβρίου 2006
18
0
καλησπερα σε ολους....ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι απο τη κυριακη εχω κοντα μου ενα πανεμορφο και πανεξυπνο μαλτεζακι!!!!!!! ειναι γλυκα, ειναι μια σταλια...για την ωρα τη φωναζουμε "μπεμπα"...η κορη μου δηλαδη το διαλεξε..
στην αρχη ηταν πολυ τρομαγμενη αλλα σημερα ειναι πολυ καλυτερα...
εχω να σας θεσω ομως ενα προβληματακι.
ο εκτροφεας δηλωνει οτι ειναι τεσσαρων μηνων,ημερομηνια γεννησης 4/9/06...δευτερα πρωι παω στο κτηνιατρο για να τη κοιταξει και μου λεει οτι δεν ειναι ουτε 2 μηνων και οτι αυτα τα εμβολια που αναγραφονται στο βιβλιαριο της αποκλειεται να εχουν γινει στα αληθεια αφου ειναι τοσο μικρο και οτι πρεπει να τα κανουμε ολα.
παω σημερα σε αλλο κτηνιατρο και μου λεει οτι ειναι 3 μηνων. ο εκτροφεας ειναι ανενδοτος, ισχυριζεται οτι τα εμβολια εχουν γινει, ειναι σπανια ρατσα και αργει να αναπτυχθει και οτι οι γιατροι δεν το ξερουν.
ποιος απο τους δυο ειναι πιο αξιοπιστος?
μηπως τιθεται θεμα χρηματων για να ξανακανω τα εμβολια?
ειναι δυσκολο να δει κανεις τα δοντακια και να καταλαβει περιπου την ηλικια? αλλο εναμισι μηνων και αλλο 3... ο ενας καμια σχεση απο τον αλλο..
αυτα για την ωρα... ευχομαι να πανε ολα καλα, να μην την αποχωριστουμε ποτε, να ειναι ευτυχισμενη και γερη μεχρι τα βαθια γεραματα της..
 


boxer

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2006
529
1
ATHENS
www.petcorner.gr
καταρχην να σας ζησει :)

μηπως να επαιρνες και μια τριτη γνωμη?

μηπως τιθεται θεμα χρηματων για να ξανακανω τα εμβολια?
ισως

ποιος απο τους δυο ειναι πιο αξιοπιστος?
τον εκτροφεα τον θεωρεις αξιοπιστο?

αυτα τα εμβολια που αναγραφονται στο βιβλιαριο της αποκλειεται να εχουν γινει στα αληθεια αφου ειναι τοσο μικρο και οτι πρεπει να τα κανουμε ολα
.
δεν μπορεις να τσεκαρεις αυτα που λεει το βιβλιαριο? πού ποτε εγιναν, κλπ?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22