απορια!!!


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
γεια σας παιδια,εχω μια απορια βεβαια δν ξερω αν την αναφερω στο σωστο μερος..εχω ενα γαλλικο 6 μηνων οταν λοιπον συναντα καποιο ατομο κ του κανει χαρες,το χαιδευει κτλ αυτο τα..αμολαει απ τη χαρα του...!υπαρχει καποιος τροπος να κοβετε αυτο?ευχαριστω
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Όχι και τόσο καλά νέα φίλε...
αλλά λυπάμαι δεν έχω την κατάρτιση να στο δώσω να το καταλάβεις...:(

Πάντως είναι κουτάβι ακόμα και μπορείς να το διορθώσεις εύκολα

ψάξε λίγο και εδώ

θα σε βοηθήσει και κάποιος πιό έμπειρος

πάντως δεν χαίρεται και για αυτό κατουριέται
 


Μιχαελα

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2009
412
0
εχω ακουσει πολλα σκυλια να το κανουν αυτο και κατα τη γνωμη μου δεν συντρεχει λογος ανησυχιας..δεν προκειται για ακρατεια αλλα για απλη εκδηλωση χαρας.ειναι πολλα τα σκυλια ακομα και μεγαλα που το κανουν αυτο..μην ανησυχεις..
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Μην ανησυχεις..δεν είναι κάτι τραγικό...και διορθώνεται.
Submissive urination νομίζω πως λέγεται...
Πολλές φορες είναι από υπερένταση... από 'ελλειψη αυτοπεποίηθησης...κλπ.
Έχει αρκετά άρθρα στο forum...για το πως πρέπει να το αντιμετωπίσεις...
:)
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχει δικιο η κατερινα, διορθωνεται!

Απλα, δεν του δινετε πολυ σημασια, οταν ερχεστε σπιτι- δεν του μιλατε- δεν το χαιρετατε και χαιδευετε- μεχρι να ηρεμησει απο μονο του.
Συνηθος μεχρι τοτε τους εχει περασει!!
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
δλδ τι πρεπει να κανω για να κοπει σιγα σιγα...το θεμα ειναι οτι δν το κανει σε μενα κ σε ατομα που βλεπει σε καθημερινη βαση,το κανει σε ατομα που δεν βλεπει συχνα η σε ξενα που απλα του κανουν χαρεσ κτλ κτλ.
 


giannis-kriti

Active Member
7 Νοεμβρίου 2009
41
0
να συμπληρωσω οτι αυτο δν το εκανε απ την αρχη,αρχισε να το παρουσιαζει απ τουσ 4 μηνες κ μετα ε και οσο να ναι δν ειναι καθολου ομορφο..ειδικα σε ξενουσ ανθρωπους..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Δεν είναι και καμμία ανίατη ασθένεια και ασφαλώς διορθώνεται. Διάβασε το άρθρο που σου παρέθεσε η alexia και θα βοηθηθείς. Πολλά κουτάβια το κάνουν αυτό. Αλλες φορές από χαρά και άλλες από στρες ή φόβο. Είναι μπελάς και θέλει υπομονή. Καλό θα ήταν, αν ας πούμε ξέρεις οτι θα έχεις κόσμο, να έχεις φροντίσει από πριν να αδειάσει την κύστη του. Βέβαια τα άτιμα όσο και να έχουν αδειάσει, μια σεβαστή ποσότητα την διατηρούν για ώρα ανάγκης... Φροντίστε να μην του δίνετε καθόλου σημασία και να αποφύγετε τις τρελλές χαρές και τα χάδια. Σιγά-σιγά θα το φτιάξει από μόνο του. Εννοείται βέβαια ότι έχεις αποκλείσει ιατρικούς λόγους. Υπομονή ;)
 


loomy

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2010
83
158
Μαρούσι
Συμφωνώ με mareco. Τουλάχιστον εμείς έτσι το αντιμετωπίσαμε και τελικά το σταμάτησε βέβαια μετά απο πολύ υπομονή και περίπου στον 1,5 χρόνο του σκύλου.
Εννοείται πως ακόμη και τώρα όταν έρχεται κάποιος σπίτι του λέμε να μην του κάνει πολλές χαρούλες στην αρχή για να αποφύγουμε "ατυχήματα" αλλά έχουμε φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Απλώς θα αποφέυγετε για ένα διάστημα να τον πηγάινετε κοντά σε ξένους στο δρόμο η θα τους ζητάτε να μην του κάνουν χαρές. Το ίδιο θα ζητάτε και από τους επισκέπτες σας...
Θελει υπομονή..και μην τον χαιδεύετε όταν το κάνει...γιατι τον επιβραβεύεται...απλά αγνοήστε τον...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU