βοηθεια


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Καλημέρα σε όλη την παρέα είμαι καινούργιο μέλος και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω ακριβώς τι κάνω ελπίζω το μήνυμα μου να φτάσει κάπου. Χρειάζομαι απεγνωσμένα την βοήθεια σας. Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω ένα σκυλάκι μαλτεζ φυσικά μετά από αυτά που είδα και διάβασα δεν υπάρχει περίπτωση να πάω σε pet shop δεν ξέρω όμως που αλλού μπορώ να απευθυνθώ θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει?
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
H απελπιστική ανάγκη για ένα συγκεκριμένο σκύλο είναι ικανή να μας οδηγήσει σε μια άλλη χώρα για λίγες μέρες, προκειμένου να τον αποκτήσουμε? Όσο καιρό κι αν πάρει για να το καταφέρουμε αυτό...
Αν όχι, μάλλον δεν είναι και τόσο απελπιστική :)
 


JOANNA

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2009
50
0
ισως να απευθυνθεις σε καποιο εκτροφειο.. επισης μπορεις να ψαξεις στις αγγελιες οπου χαριζονται πολλα και πωλουνται:):):)
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς ηρθες! :)
Διάβασα την αρχή της δημοσίευσης σου και πίστεψα πως σου συνέβη κάτι τραγικό και μη αναστρέψιμο! Μετά είδα ότι αναφέρεσαι στην ...αγορά maltese και ησύχασα! :D

Προς τι τοση απόγνωση?
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Γεια σου Λία και join the club, των πονεμένων maltese. Αυτό και αν θα είναι subforum. Είμαι ειδήμων σε αυτό το θέμα, οι πιο πολλοί εκτροφείς maltese εντοπίζονται , http://www.eurobreeder.com/breeds/maltese.html, εκτός συνόρων αλλά αξίζει η προσπάθεια. Πήρες τον ΚΟΕ; Μου είχε δώσει και μένα μία εκτροφέα αλλά δεν μου απάντησε ποτέ στα e-mail μου. Εσύ αν θέλεις, ξαναδοκίμασε για να μην τρέχεις, αν και οι απόψεις δίιστανται στο συγκεκριμένο θέμα και το συμπέρασμα είναι δικό σου. Επικοινώνησε με τους εκτροφείς, στείλε πάρα πολλά e-mail και μην ντραπείς να ρωτήσεις. Επίσης κοίτα για αγγελίες στα χαρίζονται, μετά τα Χριστούγεννα πολλά ζωάκια πέρνουν δρόμο αν και τα πουλάνε. Η δική μου περίπτωση δεν είναι ιστορία προς μίμηση, και θα ήθελα να σου πω, οτι η βιασύνη είναι ο χειρότερος σύμβουλος. Αν δεν έχεις οικογενειακές υποχρεώσεις φύγε για εξωτερικό, μη το σκέφτεσαι καν. Επίσης ρώτα με οτι θέλεις, σε καταλαβαίνω απόλυτα.
 


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Καλώς σας βρήκα και συγγνώμη για την αναστάτωση.
Πανικοβλήθηκα λίγο γιατί δευτερόλεπτα πριν βρω το forum ήμουν έτοιμη να υιοθετήσω το σκυλάκι από ένα pet shop οπότε καταλαβαίνεις πως ένιωσα όταν κατάλαβα τι γίνεται .
 




marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Μην πανικοβάλλεσαι, εμένα εδώ στο forum, μου διαλύθηκε ένας ολόκληρος κόσμος από αυταπάτες. Και στεναχωρήθηκα πάρα πολύ, γιατί νόμιζα οτι τουλάχιστον στους νόμους του εμπορίου, τα ζώα είναι εκτός. Δεν φανταζόμουν ποτέ τα puppy mills, τα καθαρόαιμα εκτός προτύπων, ανθρώπους που μοσχοπουλάνε ζώα με λάθος χαρακτηριστικά και χωρίς εξετάσεις και χαρτιά. Όταν τα συνειδητοποιείς όλα αυτά πραγματικά πικραίνεσαι. Και ξέρεις ποια είναι η χειρότερη πίκρα, όταν τα λες παραέξω και σε λένε και τρελή και υπερβολική, και σε θεωρούν και ανόητο που κάθεσαι και ασχολείσαι και το ψάχνεις. Εκείς να δείς πίκρα. Και στο λένε αυτό και παράλληλα για να ψωνίσουν μία τσάντα έχουν γυρίσει όλη την Αθήνα. Για αυτό σου λέω, μη πτοείσαι, κάνε αυτό που πρέπει και θα νιώσεις καλά με τον εαυτό σου. Κανόνισε τα προγράμματα σου και τα χρήματα σου και έξω με τη μία ή ψάξε πάρα πολύ μπας και βρεις κανένα παρατημένο που το είχαν για συσκευασία δώρου και τώρα πάει ξεστολίστηκε το δέντρο.
 


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Η αλήθεια είναι ότι θέλω συγκεκριμένα μαλτεζ γιατί έχω διαβάσει ότι δεν παρουσιάζει τριχόπτωση
Καλώς η κακός έχω κάποιο κόλλημα με τις τρίχες. Σορι αν καθυστερώ να απαντήσω αλλά ακόμη ψάχνομαι για το πώς λειτουργεί το forum.
 
Last edited:


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Λοιπόν πάρε κανίς :D
Δεν χάνει τρίχα που να χτυπιέσαι κάτω!
Διάβασε και το θέμα για τα κανίς (όλες τις σελίδες) ώστε να υποστείς και την απαραίτητη πλύση εγκεφάλου:http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=2957
Και βρίσκεις και στην Ελλάδα :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Καλώς η κακός έχω κάποιο κόλλημα με τις τρίχες. .
Κόλλημα με τις τρίχες?
Αν έχεις κόλλημα με τις τρίχες, με τα κόπρανα (από σφικτά μέχρι …τσιρλί :D), τα ούρα στα πατώματα, τα σάλια στα ρούχα σου και τους εμετούς στις μοκέτες και τα χαλιά, θα φρικάρεις τελείως!
Μήπως θα πρέπει να ξανασκεφτείς το θέμα «απόκτηση σκύλου»? :)
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Προσφέρω ομοιοπαθητική θεραπεία (με το αζημίωτο)! :cool:
Μια μέρα στο σπίτι μου για ανοχή σε μικρή ποσότητα μαύρης σκυλότριχας και για advance επίπεδο μια μέρα στο σπίτι του denis για ανοχή σε μεγάλη ποσότητα μαύρης σκυλοτριχας! :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Αυτά τα μωρά που έχω στην υπογραφή ξέρεις τι τρίχα βγάζουν? Μιλάμε το καλοκαίρι έχουμε ομίχλες τρίχας, γυρίζω σπίτι (μέσα στη σκυλότριχα εννοείται) και παίρνω αγκαλιά το μωρό! Γιατί το μωρό ΔΕΝ ΜΑΔΑΕΙ :D:D:D
 


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Τα περίμενα αυτά τα σχόλια και για αυτο το λόγο έγραψα καλός η κακώς . είχαν και οι γονείς μου σκυλί
και ξέρω ακριβώς τι φροντίδα χρειάζεται ένα σκυλί και πόσο υπομονή και επιμονή .Εχω και εγώ ένα κόλλημα τι να κάνουμε όλοι δεν έχουμε?
 


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Ευχαριστώ πολλή για την πρόσκληση σεμιναρίων αλλά δεν θα πάρω μη με παρεξηγείς
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Καλώς όρισες Λία κ εύχομαι να αποκτήσεις σύντομα το κουταβάκι που επιθυμείς!!:):)


Κάθε μέρα βάζω σκούπα κ όταν η Λώρα αλλάζει τρίχωμα γεμίζω σακούλες σκουπιδιών:D:D:D:D:D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Ευχαριστώ πολλή για την πρόσκληση σεμιναρίων αλλά δεν θα πάρω μη με παρεξηγείς
Έλα καλέ, θα σου κάνω και καλή τιμή! Κερνάω και φοντανακι! :D

Μην παρεξήγησε αγαπητή φίλη, χιούμορ κάνω. ;)
Αν έχεις πρόβλημα με την τρίχα, ακολούθησε την συμβουλή της chloe και προσανατολίσου στην απόκτηση κανίς.

Σου εύχομαι καλή αναζήτηση.
 


lia

Active Member
5 Φεβρουαρίου 2009
40
0
Ευχαριστώ πολλή όλη την παρέα για τις συμβουλές έχω βγάλει τα μάτια μου στον υπολογιστή αλλά που θα μου πάει θα την βρω την άκρη .
(αν ήταν νεραντζάκι κάτι γινόταν) μην ανησυχείς δεν είμαι από αυτούς που ψάχνουν αφορμή για παρεξήγηση