βραχνιασμα που δεν υποχωρει...


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μήπως από παιχνίδι με άλλο σκύλο έχει κολλήσει το βήχα του κυνοτροφείου? τα συμπτώματα κάπως έτσι ακούγοντε.Αν δεν έχει κάνει εμβόλιο θα κάνει το κύκλο του σε 1-1,5 μήνα.Δεν υπάρχει πρόβλημα περνάει μόνο του.
Περαστικά όπως και να'χει :)
ο βήχας του κυνοκομείου δυστυχώς δεν περνάει μόνος του , χρειάζεται αντιβίωση.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Λοιπόν, τελικά ότι θέλω καταλαβαίνω, όταν καταλαβαίνω :cuniaoo: Μάλλον λέει, ότι πρόκειται για τον ιό παραγρίπη τον οποίο μπορεί και να τον κόλλησε στα πάρκα που γυρνάμε, παρά τον εμβολιασμό - ο οποίος άφησε να εννοηθεί ότι μπορεί και να μην είναι και τόσο αξιόπιστος και μετά την έλευση 3μήνου κιόλας ή κάτι τέτοιο - και παρά την έλλειψη ξερόβηχα που είναι βασικό σύμπτωμα. Αυτά και ελπίζω αυτή την φορά να κατάλαβα σωστά :D
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Α, να σας πω. Μην μου τις κάνετε μία-μία τις ερωτήσεις και παίρνω κάθε τρεις και λίγο τον άνθρωπο τηλέφωνο. Ολες μαζί παρακαλώ. Οργανωθείτε. :D Alfy τι να σου πω; Δεν το ξέρω αυτό που με ρωτάς. Επειδή ο συγκεκριμένος γιατρός τον έχει μεγαλώσει τον Σωτήρη και επειδή όπως έχω ξαναγράψει, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζουμε ποικιλία προβλημάτων, θεωρώ ότι συνεκτιμά καταστάσεις και αποφασίζει αναλόγως. Πάντως θέμα εμπιστοσύνης δεν τίθεται.
 




zil

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2009
109
0
Θα περασει οπως και εμας δεν εκανε βηχα μονο βραχνιασμα και παρα την αντιβιωση κρατησε αυτη η κατασταση 2-3 μηνες,οποτε μην αγχωνεσαι.:)
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
εμενα που εχει κανει το εμβολιο υπαρχει περιπτωση να εχει κολλησει?τον εβγαλα βολτα με λουρι οχι στηθουρι και επειδη τραβουσε παρα πολυ πνιγηνκε αρκετεσ φορε κ απο τοτε μου κανει κατι βραχνιασματα ...τι λετε?
 


metaxaki

Active Member
24 Μαϊου 2010
39
0
KALHSPERA PAIDIA!! EMENA EXEI KANEI TO EMVOLIO APLWS XTHES POU VGIKAME TIN VOLTA MAS, TOU EIXA PERILAIMIO KI OXI SAMARAKI KAI ETUXE NA ME TRAVIKSEI POLLES FORES.. EPEITA APO TH VOLTA EMFANISE KSIRO VIXA KAI KAMIA FORA EDEIXNE NA THELEI NA KANEI EMETO. PARATHRHSA OTI SYMVAINEI MONO OTAN TRAVAEI H ANYPOMONEI OXI SE KATASTASH HREMIAS. OREKSH GIA PAIXNIDI POLLH, OPWS KAI GIA FAGHTO... DIAVASA GIA TRAXEIOLARYGGITIDA.. YPARXEI PERIPTWSH NA TOU DHMIOURGHSA FLEGMONH ME TO LOURI?
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
metaxaki, να τον δει τον σκύλο ένας κτηνίατρος και να πει εκείνος αν χρειάζεται αντιβίωση. Στη βόλτα μπορείς να του φοράς ένα γερό στηθόλουρο, κατάλληλο για τον τύπο του.