γειά σας παιδιά


linabella

Member
5 Νοεμβρίου 2009
15
0
χαλκίδα
να σου πώ την αλήθεια δεν μπόρεσα να διαβάσω ολόκληρο το κείμενο. όχι γιατί με κούρασε αλλά γιατί δεν αντέχω στην σκέψη οτι το δικό μου σκυλάκι έχει βρεθεί σε ένα τέτοιο μέρος.

προτιμώ κάποιες φορές να ζώ στη άγνοια. αν και πραγματικά δεν είχα ιδέα που να απευθυνθώ για να αγοράσω ένα σκυλάκι. ΄δεν γνώριζα κάτι άλλο απο τα pet shop.:(

φαντάσου ότι η ιδιοκτήτρια του μαγαζιού μου είπε οτι το σκυλάκι θα έρθει απο ουγγαρία. με τη μόνη διαφορά οτι τότε δεν ήξερα τίποτε απο αυτά.:(:(:(
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Σίγουρα πολλά πράγματα είναι στενάχωρα αλλά αυτό:
προτιμώ κάποιες φορές να ζώ στη άγνοια.
δεν είναι ποτέ λύση!
Μόνη λύση είναι η ενημέρωση και η προσπάθεια να βελτιώσουμε όσο μπορούμε την κατάσταση!:)
 




THEODOROF

Well-Known Member
3 Νοεμβρίου 2009
152
0
ΠΑΤΡΑ
Την έχουν πατήσει αρκετοί,μόνο και΄μόνο επειδή τα pet shops είναι τόσο διαδεδομένα και αποτελούν εύκολο τρόπο να αποκτήσεις κατοικίδιο.Οφείλεται στην άγνοια κι όχι στη σκοπιμότητα.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
φαντάσου ότι η ιδιοκτήτρια του μαγαζιού μου είπε οτι το σκυλάκι θα έρθει απο ουγγαρία. με τη μόνη διαφορά οτι τότε δεν ήξερα τίποτε απο αυτά.:(:(:(
Ναι, το λένε! Ο κόσμος φαντάζεται ότι τα "εισαγόμενα" είναι καλύτερα από τα "ντόπια". Σου λέει "τα καλύτερα εκτροφεία του κόσμου" και, όντως, κάποια απ' αυτά ίσως βρίσκονται στην Ουγγαρία, μόνο που δε θα έστελναν ποτέ κουτάβια στις γυάλες των ελληνικών pet shops.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
το θέμα είναι οτι τώρα δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
Μπορείς!
Φυσικά και μπορείς!
Μπορείς να ενημερώνεις φίλους και γνωστούς!
Να τους εξηγείς πως έχουν τα πράγματα!
Να τους αποτρέπεις απο λανθασμένες αγορές!
Πολλά μπορείς!
Εμείς αν ενημερωθούμε και σταματήσουν να αγοράζονται ζώα έτσι, όλα θα αλλάξουν!
Αν δεν υπάρχει ζήτηση δεν θα υπάρχει προσφορά!:)
 




linabella

Member
5 Νοεμβρίου 2009
15
0
χαλκίδα
ευχαριστώ πολύ παιδιά. εννοείται οτι δεν θα το ζυγαρώσω. απο την αρχή που το πήρα το είχα σκεφτεί.
αν και είχα παραγγείλει αρσενικό κ μου έφεραν θηλυκό. αλλά όταν το είδα δεν μπορούσα να το αφήσω.:)
 


linabella

Member
5 Νοεμβρίου 2009
15
0
χαλκίδα
τζακ ράσελ

καλησπέρα παιδιά:)
είδα κάποια μηνύματα σας οσον αφορά τα τζακ ράσελ και απλά θα ήθελα να πώ οτι είναι λίγο παρεξηγημένα. δε λέω έχουν αρκετή ενέργεια αλλά όχι και όπως έχει ακουστεί. πάντως είναι πανέξυπνα σκυλιά και πολύ φιλικά.:):):)
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
linabella χωρις καμια ειρωνεια δεν νομιζω οτι μπορει να κριθουν τα χαρακτηριστικα μιας ολοκληρης φυλης απο ενα σκυλι και μαλιστα απο ενα "δειγμα της φυλης" που κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι καν καθαροαιμο.
δεν μπορω να πω εγω που εχω λαμπραντορ απο byb οτι ετσι κανει το δικο μου αρα ετσι κανουν ολα τα λαμπραντορ...
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95