γειαααα σας


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
γεια σε ολους σας...με λενε βαρβαρα και πριν απο 1 μηνα απεκτισα ενα απιθανοοοο ακιτα(τωρα ειναι 4 μηνων)!!! ειναι τελειο...και εγω ειμαι παααρα πολυ χαρουμενη...για οτι χρειαστω θα σας ρωτησω...το φορουμ σας ειναι τελειο...τα λεμε..:):):):):)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Γεια σου Βαρβαρα! Καλωσήρθες!
Ο Αρης να υποθέσω ο κούταβος?
 




arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
ναι ο αρουλης ειναι ο κουταβος.....του εχω μαθει κιολας την εντολη κατσε και κατω(βεβαια καποιες φορες οταν εχει κοσμο δεν με ακουει αλλα ειναι μικρος ακομα θα μαθει..). Ξερω και ποσο κυριαρχικη ειναι αυτη η φυλη...αλλα εχω παρα πολυ υπομονη οποτε....οτι αλλο θελετε ρωτηστε με :):)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Καλώς ήρθες!:)
Και η κλασσική ερώτηση....από που πήρες το κουτάβι;


Πωπω....άντε κάθε φορά που θα βλέπουμε το arhs να θυμόμαστε ότι δεν μιλάμε σε άντρα.....
 




GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!!!!!!Και εσυ Βαρβαρα και ο Αρης!!!!!!:)
Να σου ζησει και περιμενουμε περισσοτερες φοτογραφιες...!!!:)
Αφου εμαθε απο τοσο μικρος να υπακουει σε εντολες τοτε δεν νομιζω να εχετε προβλημα σε θεματα εκπαιδευσης!
 


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
ευχαριστω παιδια....τον αρη τον πηρα απο εκρτωφειο...εχω ακομα επαφες με τον εκτρωφεα και ειμαι πολυ ευχαριστιμενη...και οντως και εγω απορισα που εμαθε τοσο γρηγορα εντολες.....και ειμαι πολυ χαρουμενη!!! εχουμε ενα θεματακι στην τουαλετα αλλα δεν πειραζει ειναι μικρος ακομα μωρε :) και το καλυτερο ειναι το τριχωμα του...μου αρεσει παρα πολυ να το χτενιζω και να το περιποιουμε...αφηστε πεταωω...ειναι βεβαια η πρωτη φορα που εχω σκυλο...αλλα πριν παρω το εψαξα πααρα πολυ το θεμα...και ειδικα τη ρατσα..θα προσπαθησω να ανεβασω κι αλλες φοτος...και σορρυ αν σας κουρασα :p
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Βρε γιατι να μας κουρασεις;Χαιρομαστε να ακουμε τετοιου ιδους νεα κτλ.
Για το θεμα της τουαλετας τωρα... εχεις δοκιμασει τις πανες για σκυλους;Αν οχι, ειναι κατι πανες που τις βασεις σε ενα σημειο στο σπιτι και οταν κατουρισει εκει η πανα τα απορροφαει και μετα ο σκυλος οποτε θελει να κανει την αναγκη του παει εκει.Εμενα ο δικος μου μια χαρα τα παει (ειναι 5,5 μηνων μαλτεζ) αν και τωρα τελευταια αρχισει να μου ζηταει για να κανει την αναγκη του να βγει εξω.Αλλα δεν πηραζει ακομα καλητερα να τα κανει εξω.
 


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
ααα υπαρχουν τετοιες πανες?? τελειο μ ακουγετε δν το ηξερα...αμα ειναι θα το ψαξω....εγω βασικα ειχα δει κατι κανονικες πανες σαν αυτες που βαζουν στα μωρα σαν μπευμπιλινο και δν ηθελα να του βαλω τετοιο....αλλα τωρα που μ το ειπες θα κοιταξω γιατι ειναι λιγο βαρετο ν τα μαζευεις συνεχεια....χεχε...τωρα το κουκλακι τον εχει παρει ο υπνος πανω στο ποδι μου και πρεπει να παω μεσα, αλλα δν θελω να φυγω γτ μου αρεσει που καθετε ετσι και δν θελω να τον ξυπνησω κιολας...χαχα αφηστε..αχ παντως ειμαι πολυ χαρουμενη....με νιωθετε φανταζομαι :p:p
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Καλώς ήρθες και να χαίρεσαι το κουτάβι σου!

Χαίρομαι που το έψαξες και το πήρες από εκτροφέα :)

Η πάνα δεν κάνει κανένα μαγικό από μόνη της. Πρέπει εσύ να του μάθεις να πηγαίνει εκεί (είναι απλά η πιο σύγχρονη εκδοχή της παλιάς κλασικής εφημερίδας στο πάτωμα). Υπάρχουν βέβαια και διάφορα σκευάσματα με τα οποία ψεκάζεις την πάνα ώστε να ελκύει τον σκύλο να κάνει την ανάγκη του εκεί, τα οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά από ότι έχω διαβάσει οι γνώμες για την αποτελεσματικότητά τους διίστανται.

Αν το κουτάβι σου είναι όμως ήδη 4 μηνών, λογικά δεν έχει τελειώσει ή κοντεύει να τελειώσει με τα πρώτα εμβόλια? Αν ναι, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι με πάνες κλπ. Βουρ έξω, να μαθαίνει ότι δεν τα κάνει στο σπίτι αλλά στη βόλτα. Από όπου τα μαζεύεις και πάλι βέβαια (δεν τα αφήνεις σε πεζοδρόμια, πάρκα κλπ).

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφίες και στο άλμπουμ σου (αγαπημένη ασχολία όλων, το χαλβάδιασμα κουταβιών :) )
 


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
χαχα...οκ....ε ναι εννοειται οτι εγω θα του μαθω να πηγαινει...και ναι οντως εχουμε παει κανα δυο βολτουλες...
 


GEORGE1034

Well-Known Member
20 Σεπτεμβρίου 2009
579
0
26
Θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγω τιποτα δεν του εμαθα στο θεμα ''που να τα κανει''.Μονος του εμαθε να πηγαινει να τα κανει στην πανα μονος του αρχιζει και μου ζηταει να κατεβουμε για να τα κανει.

OFF TOPIC=Εντωμεταξει οταν ακουει την λεξη ''βολτα'' καταλαβενει οτι θα βγει εξω για βολτα και αρχισει και κανει ναζια...:D.Οπως επισης και το παμε και οποτε του λεμε το ονομα του σταματαει ο,τι κανει και μας κοιταει για να δει τι θελουμε:D!!!Καλα ειναι απιστευτος, ουτε εκπαιδευση ουτε τιποτα!!!:eek:
 




mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
καλως ηρθατε!!!

αχαχαχαχα αρη παραπονο μεγαλο το εχεις βρε συ αυτο με τα ονοματα!!!!!! σε καταλαβαινω
 


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
χαχα....μην το παιρνεισ προσωπικα βρε αρη..δες το ετσι : εχεις τοσο ωραιο ονομα που ακουγετε ακομα και σε σκυλους ;) ;)
ANTO1034 .... το σκυλακι σ πρεπει να ναι απιθανο...σε καταλαβαινω...κι εμενα οταν μου κανει ναζια μου ρχεται ν πεθανο .....κι εμεις με την εκπαιδευση μια χαρα τα παμε...τωρα του μαθαινω το αστο(δυσκολα αλλα.....που θα παει θα το μαθει).......
 






dionusis

Active Member
7 Μαρτίου 2010
27
0
Να ρωτήσω κ εγώ με την σειρά μου μία ειπωμένη ερώτηση..Το πήρες από εξωτερικό ή από Ελλάδα κ από ποιο??Αν δε θες να πεις δημόσια στείλε πμ
Είναι απίθανο το κουτάβι σου!!!Να το χαίρεσαι κ να περάσετε ζωή χαρισάμενη...
 


arhs

Active Member
9 Απριλίου 2010
30
0
πρεβεζα
να σαι καλα...απο γερμανια το πηρα για τι εδω μενω....συγκεκριμενα το εκτρωφειο λεγετε akita-akamatsu-no-mori...περιεργο ονομα αλλα εναι πολυ καλο εκτρωφειο...αν μενει καποιος γερμνανια και θελει ας μου πει να του στειλω τη σελιδα
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981