γεια σας !






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Παιχνίδι με τον φίλο μας τον Νέστωρ αρχικά ... 20170503_141849_000.jpg

Kαι σταδιακή προσαρμογή με το γατάκι.... 20170503_163832.jpg
20170503_163943.jpg

Εν τέλει μάλλον το πιο δύσκολο είναι να προσαρμοστώ εγώ με τη γάτα παρά ο Batman... Νομίζω όσο κακό και αν ακούγεται δεν τη παλευω να την κρατήσω . Eκτός του οικονομικού και του περιορισμένου χώρου, νομίζω δεν το εχω με τις γάτες! Δεν εννοω φυσικά οτι θα την αφήσω στο δρόμο αλλα θα ψάξω σίγουρα για υιοθεσία αρχικά.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Ξέρω είναι σκυλοφόρουμ αλλα όποιος καλός χριστιανός, μουσουλμάνος, αγνωστικιστης κ.τ.λ θέλει ας πρωωθήσει την αγγελία μήπως το γατί πάει καπου καλύτερα, γιατι εδω το βλεπω να ζει στο μπανιο την μισή μέρα. Εδω

(Την εκανα αρκετα μελό, αλλα ας οψεται ο στόχος)
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
aaaa.jpg

Βρηκα την πρωτη φωτογραφία του γκρεμλιν πάνω σε μια καρέκλα, Αριστερά η πρώτη μέρα που ήρθε ο μικρός σπίτι, ζυγιζε περίπου 2.800...Δεξιά 3 μηνες μετά και 11.5 κιλάκια παραπάνω. Δίπλα πλέον στην καρέκλα :rolleyes:
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Καλέ πως μεγάλωσε έτσι ο κουταβος...? Γίνεται πολύ όμορφος όσο ενηλικιωνεται. Με το αυτί που γύρναγε το ξεπερασατε το θέμα? Οι κάτοικοι του μπραχαμιου είναι ξερολες... Χαχα... By the way να περάσετε κι εσείς από το πάρκο ασυρμάτου κάνα απόγευμα σαβ/κο να χαζεψουμε το κουτάβι....! (το γατακι τελικά τι απέγινε?)
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μολις εγραφα στο άλλο θέμα για το γατάκι, ψαχνω να του βρω σπίτι, Τα αυτια δε ξερω, μονιμως ετσι γυρίζουν, ελπιζω να μην εχουμε κανα θέμα...... Δεν εχουμε οχημα γι αυτο δεν εχουμε ερθει προς τα εκει, είμαστε πλατεία καλογήρων, αλλα θα φροντίσουμε να μας μεταφέρει η "θεια " του Batman καμια μερα. Κουταβι δε ξερω αν θα δείτε, εχει παρει πιο ενήλικη μορφή (απο 3 κιλά αρχικά πλεόν ειναι 15), Είναι και βλάκας και ατσαλος με τα αλλα σκυλιά παέι σα χαζός να παίξει με τα όλα και δεν πτοείται απο διορθώσεις των άλλων σκυλιών. Εαν δεν τον παίζουν κάνει και κινήσεις που θεωρώ και απειλητικές, όπως να βάζει χέρια πάνω στο σβέρκο των σκύλων και να τους γαυγίζει μες τα αυτια με λύσσα. Ετσι είμαστε σε στάδιο να συναντάμε ,μικρές ομάδες γνωστών σε αντιδράσεις σκύλων. Παντως μια βελτίωση την εχουμε, δεν ξεκουφαίνουμε τη πλατεία με το γαυγισμα πλεόν και ειμαστε πιο ευγενικοί με τους άλλους σκύλους, ιδίως σκύλες ή μεγαλύτερης ηλικίας.
 
Last edited:


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
6 μηνων το γκρεμλιν! Το γιορτασαμε χτες με αφθονο παιχνιδι με τους νεους μας φιλους Rottie, Μαξ και Μπελ και περασαμε τελεια.
Και μια φωτο με επετειακες υπναρουδικες κοιλιτσες! κοιλιτσες.jpg
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
6 μηνων το γκρεμλιν! Το γιορτασαμε χτες με αφθονο παιχνιδι με τους νεους μας φιλους Rottie, Μαξ και Μπελ και περασαμε τελεια.
Και μια φωτο με επετειακες υπναρουδικες κοιλιτσες! View attachment 62773
Να το χαίρεσαι το αγόρι σου !!!!

Λατρεύω τις κοιλίτσες !!!! Είναι για ζούπηγμα !!!
 
  • Like
Reactions: medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Καλημέρα, ειμαι το γκρεμλιν.....Πηρα το πληκτρολογιο στα χερια μου για να σας πω τι τέλεια πέρασα το τριήμερο.... Συνεχεια με έτρεχαν σε παραλίες και βόλτες για καφέδες και τσίπουρα...
Αρχικα περπάτησα στην άμμο! Τι ωραία αίσθηση!001.jpg

Μετά πλησίασα πιο πολύ στο νερό! Κατσε να μυρισουμε τι είναι αυτο!
002.JPG

Πω αποτρελάθηκα, εδω ειναι ο παράδεισος! Τρεξτε ποδαράκια003.JPG SAM_5106.JPG

Στη συνέχεια κολύμπησα αλλα δε με εβγαλαν φωτογραφίες γιατι η μηχανή δε βουτάει είπαν στο νερό! Δε φοβήθηκα καθόλου!

Στο τέλος άραγμα στη σκιά και το αεράκι με φυσούσε ελαφριά!004.JPG
005.JPG

Περιττό να σας πω οτι την επόμενη ημέρα ανέβηκα σε ενα πράγμα που πήγαινε πολυ γρήγορα, ταχύπλοο το έλεγαν και επισκέφτηκα μια τέλεια παραλία με γαλάζια νερά, αν άκουγα καλά ελεγαν οτι είμαστε Ελαφόνησο! Πήδηξα απο το σκάφος στη θάλασσα και κολύμπησα μόνος μου στην ακτή μαζί με τους υπόλοιπους! Εκει αφηνιασα! Φωτογραφική δεν είχαν πάρει οι κόπανοι να με φωτογραφίσουν να εχω αποδείξεις! Εφαγα και μερικούς καρπούς απο κατι κέδρους, ανησύχησαν για εμένα, αλλα εγω δεν επαθα τίποτα! Το μόνο κακό οτι μετά πήγαμε σε μια ταβέρνα και ολοι ετρωγαν κατι θαλασσινά και δε μου εδωσαν!

Ξεχασα να σας πω οτι ειδα και ενα τεράστιο πλάσμα,περίεργο στην εμφάνιση αλλα κολυμπούσε τέλεια, καρέττα καρέττα το έλεγαν!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
H χαζομαμα Μέδουσα σημερα πληρώθηκε και 25 λεπτά αργότερα ηταν στο πετ σοπ για να κανει μια γερη καταθεση σε αξεσουαρ, τροφη και λιχουδιες για το γκρεμλιν. Επεστρεψε με τη τσεπη αδεια αλλα το γκρεμλιν ειναι πανεμορφο με το νεο του σαμαρακι! Ευτυχως το σαμαρακι του εκανε ακριβως στη πιο συμμαζεμενη μορφη οποτε λογικα θα ειναι οκ οταν μεγαλωσει! Πηραμε και γκρι περιλαιμιο πιο αναλαφρο γιατι πολυ κοκκινο επεσε αλλα δε το βαλαμε ακομα!20170612_172924.jpg
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
H χαζομαμα Μέδουσα σημερα πληρώθηκε και 25 λεπτά αργότερα ηταν στο πετ σοπ για να κανει μια γερη καταθεση σε αξεσουαρ, τροφη και λιχουδιες για το γκρεμλιν. Επεστρεψε με τη τσεπη αδεια αλλα το γκρεμλιν ειναι πανεμορφο με το νεο του σαμαρακι! Ευτυχως το σαμαρακι του εκανε ακριβως στη πιο συμμαζεμενη μορφη οποτε λογικα θα ειναι οκ οταν μεγαλωσει! Πηραμε και γκρι περιλαιμιο πιο αναλαφρο γιατι πολυ κοκκινο επεσε αλλα δε το βαλαμε ακομα!View attachment 62897
Ε!! Εντάξει !!!! Κουκλί είσαι γκρεμλιν !!!!
Θα κάνουμε διαγωνισμό ομορφιάς με τα σαμαράκια μας λοιπόν!!!! Ελπίζω η αδελφη μου η Μπελ να μην νευριάσει που αυτή δεν έχει !!!!
 
  • Like
Reactions: medusa




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
7 μηνων σημερα το γκρεμλιν και εδω και 10 μερες εχω καταλαβει για τα καλα τι σημαινει εφηβια...πλεον μετανομαστηκε σε "γκρεμλιν, το κουταβι του διαολου" .
βατ02.jpg

Φυσικα το πηρα αποφαση οτι η λαιμαργια δε θα διορθωθει, καπου στο βαθος ενα προπαππου το υπερτατο λιχουδικο λαμπραντορ πρεπει να τον εχουμε. Δεν υπαρχει περιπτωση να γυρισω για μιλισεκοντ και να μην ορμηξει σε κατι που τρωγεται. Εδω βλεπετε μια ακομα επιτυχημενη αποπειρα να κλεψει τις γατοκροκετες....
βατ03.jpg

Αλλα ο,τι και να κανει, το λατρευω!

βατ01.jpg
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Να τα χιλιασει κ να τον χαιρεσαι τον κοιλιοδουλο σου!

Να σε πω κοπελια :p...
περαν της πλακας
Απο τιμωρια πως τα παμε?
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Να τα χιλιασει κ να τον χαιρεσαι τον κοιλιοδουλο σου!

Να σε πω κοπελια :p...
περαν της πλακας
Απο τιμωρια πως τα παμε?
Οτι και να του κανεις/πεις /μαλωσεις/περιορισεις, αν αφορα το φαγητο δε πτοειται.... Σε ολα τα αλλα ακουει αμεσα απο πολυ μωρο....Οποτε πιστευω οτι ειναι κατι στη φυση του που δε μπορει να αρνηθει αχαχαχ.....Γενικα ειναι πολυ υπακουος,κοινωνικος, μαθαινει γρηγορα, δεν εχει φοβιες, ειναι ατρομητος, δεν εχει αγχος απογχωρισμου, δεν μου εχει γρυλισει ακομα και μπιφτεκι να του παρω απο το στομα και δε κανει ζημιες. Οποτε εφοσον ολα τα αλλα που θεωρω βασικα ειναι μια χαρα, νομιζω με λιγη υπομονη και επιμονη θα διορθωσουμε και τη λαιμαργια . Δεν εχω κανει ειλικρινα κατι να την εντεινω, ποτε δεν εφαγε απο το τραπεζι κ.τλ Και παρολο που ειναι λαιμαργος, θα του παρεις το πιατο/λιχουδια μεσα απο το στομα και δε θα νευριασει.

Οσον αφορα τις διαολιες τις διακωμωδω και λιγο παραπανω.Σε γενικες γραμμες ενα μη/κατεβα αρκει για να φυγει, τις λαιμαργοδουλειες τις κανει οταν νομιζει δε κοιταω, παω στο αλλο δωματιο πχ. Απλα οντως στο θεμα φαγητο θα επιμεινει αρκετα μεχρι να το παρει αποφαση.

Τη κατασταση πλεον χειροτερευουν πολυ οι γατες που ειναι λογω ζεστης στον ιδιο χωρο . Πεφτει κυνηγητο, διαολιες ολη μερα και τα γατια μολις ξημερωσει τα κυριευει ο διαολος πραγματικα και τον προκαλουν συνεχεια.. Σε αυτο το εκρηκτικο μειγμα προσθεστε οτι 3 μερες τωρα το γκρεμλιν βγαινει εξω μονο μια βολτα γιατι εχει μικρη ανοχη στη ζεστη, οποτε εχει συσωρευτει πολλη ενεργεια. Ιιμαστε ετοιμοι για μπαμ εδω μεσα. Και δε με αφηνουν και να κοιμηθω τα διαολια!
 
Last edited:


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Μωρε δε το λεω για την λαιμαργια
(Ελα να τα "στησουμε" τα "εργαλεια",δε θα πιανει μια ο δικος σου μπρος στη δικη μου...her name is oula...απτο fataoula :ROFLMAO:)
Μη κανει καμια λαλακια καμια μερα κ φαει τιποτα που δε πρεπει...
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
Σε αυτο το εκρηκτικο μειγμα προσθεστε οτι 3 μερες τωρα το γκρεμλιν βγαινει εξω μονο μια βολτα γιατι εχει μικρη ανοχη στη ζεστη, οποτε εχει συσωρευτει πολλη ενεργεια.
ποσο μικρη ανοχη στη ζεστη μπορει να εχει ενας τοσο ελαφρυς και μικρος σε ηλικια σκυλος; ok ειναι σκουροχρωμος αλλα και παλι, μια φορα βολτα την ημερα ειναι πολυ λιγο.
ολες τις υπολοιπες ωρες κρατιεται ή κανει τις αναγκες του μεσα;

ακομα και ο ορφεας που τωρα με τη ζεστη ειναι σα ζαλισμενο κρεμμυδι και σηκωνεται απο το ενα μερος για να παει να ξαπλωσει σε ενα αλλο, βγαινει συνηθως τρεις φορες βολτα, απλα μικροτερες σε διαρκεια.
δεν μπορεις να τον βγαζεις βολτα ωρες που δεν εχει ηλιο;
 
  • Like
Reactions: medusa and bat-iris


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
ποσο μικρη ανοχη στη ζεστη μπορει να εχει ενας τοσο ελαφρυς και μικρος σε ηλικια σκυλος; ok ειναι σκουροχρωμος αλλα και παλι, μια φορα βολτα την ημερα ειναι πολυ λιγο.
ολες τις υπολοιπες ωρες κρατιεται ή κανει τις αναγκες του μεσα;

ακομα και ο ορφεας που τωρα με τη ζεστη ειναι σα ζαλισμενο κρεμμυδι και σηκωνεται απο το ενα μερος για να παει να ξαπλωσει σε ενα αλλο, βγαινει συνηθως τρεις φορες βολτα, απλα μικροτερες σε διαρκεια.
δεν μπορεις να τον βγαζεις βολτα ωρες που δεν εχει ηλιο;
Εννοουσα κανει μονο μια μεγαλη βολτα των 60 πλεον...Δε το βασανιζω το σκυλι να ειναι χωρις κατουρημα, δε μετραγα τα 5λεπτα.:rolleyes: Απο σημερα θα επανελθει καπως ηταν μονο για τις 3 ακραιες μερες θερμοκρασιας το σκ. Γενικα σε φυσιολογικο καιρο βγαινει εκτος τη βραδυνη και αλλες 3 βολτες 30-40 λεπτων που ειχαν γινει 5λεπτα λογω ζεστης. Παντως δεν ηθελε ουτε αυτος να βγαινει με τη ζεστη αυτες τις 3 μερες, γυριζε πισω η εβαζε τα ποδια κατω, λογικο δε μπορουσες να αναπνευσεις εδω. (σχεδον κεντρο αθηνας)
 
  • Like
Reactions: spyv


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Μπορεις να τον βγάζεις μια κατα τις 6-7 το πρωι κ μια πολυ αργα το βραδυ...
εμεις ετσι βγαινουμε αμα τυχει ναμαστε καλοκαιρι στην ΑΘήνα...
αλλα εμεις ημαστε κ ολοκληρα γαϊδούρια κ κρατιόμαστε