γεια σε ολους


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
hi!ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΣΚΥΛΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ ΣΕ ΠΑΝΣΙΟΝ!:eek:ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΦΗΝΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΝΣΙΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ?
Πολύς κόσμος (και τα παιδιά παρεμπιπτόντως πολλοί τα στέλνουν σε κατασκήνωση..... ποιά η διαφορά?). Εγώ άφηνα τον προηγούμενο σε πανσιον για 12 χρόνια (οσα έζησε). Μια χαρά τα πέρναγε και τον έπερνα πίσω χωρίς ψυχολογικά ή άλλα προβλήματα.... και λάτρευε την κυρία που είχε την πανσιον.... Δυστυχώς επειδή μεσολαβησαν 10 χρονια μέχρι να πάρω το δεύτερο, έχασα το τηλέφωνο και ξέχασα και που είναι (μέση του πουθενά στο σχοινιά), οπότε τον τωρινό τον πάω στο καταφύγιο απ'οπου τον πήρα όταν δε μπορεί να έρθει μαζί μου.... Δεν είναι μεμπτό να πάει ο σκύλος σε πανσιόν, αρκει να έχετε την έχετε καρατσεκάρει.
 


cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
και εγω τον δικο μου τον αφησα σε πανσιον και μου γυρισε μια χαρα,δεν ειχα προβλημα απλα δεν μπορουσα να τον παρω μαζι γιατι εμεινα σε σπιτι φιλου μου και δεν μπορουσα να τον ταλαιπωρησω το σκυλακο,δλδ.να τον εχω εξω στο μπαλκονι στην απομονοση γιατι η κοπελα του δεν θελει τα σκυλια,αρα περασε πιο ομορφα εκει,επαιζε με αλλα σκυλακια,ετρεχε,ειχε ολο το κλουβι δικο του,το φαι του,ολα παρα πολυ καλα.
Καλυτερα σε πανσιον παρα να το ταλαιπωρεις το κακομοιρο
 




cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
Πολλοί αφήνουν τα παιδιά για να πάνε διακοπές :)
ακουσα και το κορυφαιο προχθες στη δουλεια αφησαν και τον αντρα τους και πηγαν διακοπες μονο γυναικοπαρεα,γιατι λεει οι αντρες τις περιοριζουν και δεν εκφραζονται ελευθερα,τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε???
 


βάσω

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2008
244
0
χαχαχα...και καλα τα παιδια τα κανουν για να μη λεει ο κοσμος "η ταδε δεν κανει παιδια" τα σκυλια τι τα θελουν:rolleyes:?????????
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ακουσα και το κορυφαιο προχθες στη δουλεια αφησαν και τον αντρα τους και πηγαν διακοπες μονο γυναικοπαρεα,γιατι λεει οι αντρες τις περιοριζουν και δεν εκφραζονται ελευθερα,τι αλλο θα δουμε και θα ακουσουμε???
AMAN! Και πώς θα τραφεί τώρα ο έρμος ο άντρας? Πώς θα σιδερώσει τα πουκάμισα? Πώς θα βρει τις κάλτσες του? Ποτίστρα του άφησαν τουλάχιστον? Τς τς τς....
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι να αφησω τα σκυλια μου και να παω εγω διακοπες ?

να τα αφησω γιατι πρεπει να λειψω για δουλεια το βλεπω

να τα αφησω και εγω στη παραλια η' στα ποταδικα το βραδυ να διασκεδαζω και αυτα σε πανσιον ισως στην καλυτερη δεν λεω αλλα με το αγχος να με περιμενουν θα γυρισω η' τα παρατησα και δεν θα με ξαναδουν

και ποιοι γονεις αφηνουν τα παιδια τους για να πανε διακοπες ?

ελατε τωρα ολα δυσκολα τα κανουμε οταν δεν θελουμε
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι να αφησω τα σκυλια μου και να παω εγω διακοπες ?
Γιατι κάμιά φορά θες να πας διακοπες σε μέρος που δε μπορεί να πάει ο σκύλος (πχ να πας να δεις το Machu Pichu στο Περού ή να πάς για καταδύσεις στην Καραϊβική!). Επίσης εγώ πχ φοβάμαι να τον βάλω σε αεροπλάνο, οπότε οταν πχ πηγαίνω Σαββατοκύριακο στην Κρήτη με αεροπλάνο, δεν τον παίρνω μαζί, γιατι δεν αξίζει το ζόρι που θα φάει στο αεροπλάνο για δυο μέρες..... το καλοκαίρι που θα έχω πιο πολλές μέρες και με παίρνει να πάω με καράβι, θα τον πάρω μαζί.:)

(Εγώ καλή πανσιόν δεν έχω βρει, και το προσέχω πολύ το ζήτημα, γιατί είναι και φοβικός ο σκύλος και δε θέλω να κάνει βήματα πίσω τώρα που βελτιώνεται.... δεν ξέρω τι θα έκανα αν δεν δεν είχαμε τόσο καλές σχέσεις με το καταφύγιο του.... οφείλω να το ομολογήσω.:) )
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Πολλοί αφήνουν τα παιδιά για να πάνε διακοπές :)
Οι κόρες μου από 5 χρονών πηγαίναν κατασκήνωση, τα σκυλιά μου δεν έχουν πάει ποτέ σε πανσιόν. Έχουν όμως πολλές εμπειρίες με ξενοδοχεία, διαμερίσματα, στούντιο, κάμπινγκ, αεροπλάνα, πλοία, snowcats, skilifts κτλ

Μόλις επιστρέψαμε από σκυλοδιακοπές και ποδήλατο στην Ολλανδία. Φωτο στο άλμπουμ
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
Οι κόρες μου από 5 χρονών πηγαίναν κατασκήνωση, τα σκυλιά μου δεν έχουν πάει ποτέ σε πανσιόν. Έχουν όμως πολλές εμπειρίες με ξενοδοχεία, διαμερίσματα, στούντιο, κάμπινγκ, αεροπλάνα, πλοία, snowcats, skilifts κτλ

Μόλις επιστρέψαμε από σκυλοδιακοπές και ποδήλατο στην Ολλανδία. Φωτο στο άλμπουμ

ευχαριστούμε Αλέξια ,πανέμορφες φωτο ,ταξιδέψαμε και εμείς λίγο ...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Υπεροχές φωτογραφίες Alexia, υπέροχα σκυλιά, υπέροχο σπίτι (έριξα μια ματιά και στα άλλα σου albums! :))
Πουλιέται καμιά μονοκατοικία εκεί κοντά να γίνουμε γείτονες? :D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Είναι σαν να είναι βγαλμένες από παραμύθι..:)

Μπραβο Αlexia υπέροχες συνθήκες ζωής για εσάς και τα σκυλιά σας..:):)
 


cockeraki

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2009
294
0
Κέρκυρα
καλα οι foto με τα σκυλακια μεσα στο καλαθακι ειναι ολα τα λεφτα,καλα ειναι τελειο μερος,πολυ ωραιες foto,ποσο μου λειπουν τετοια τοπια:(:(
 






ering john

Active Member
16 Μαϊου 2009
31
0
κέρκυρα
Αλεξια τελιες οι φοτο
οσο για τα westie εχω μια απορια ειναι η μεγαλητερες βλακοφατσες ή επειδη εχω και εγω ειμαι <χαζομπαμπας>
αρσενικα ειναι? γιατι τα βλεπω λιγο θερια.
λοιπον την δικια μας την κουρεψαμε οπως εχω γραψει πιο πισω και ζυγηζη 650 γρ. λιγοτερο.
οσο για το πεντιγκρι...........................
πηγαμε να ρωτησουμε αν εχει ερθη και ?
ακομα. και η κορη ρωταει καλα ποσο καιρο κανη πια να ερθη?
τωρα εγω τη να πω?
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Να της πεις με τρόπο ότι το pedigree δεν θα έρθει ποτέ...
Έσύ ξέρεις οτι μάλλον δεν θα έρθει αλλά και να έρθει θα είναι πλαστό, αλλά δεν χρειάζεται να το βάλεις το πιτσιρίκι σου σε μια τέτοια διαδικασία!
 


ering john

Active Member
16 Μαϊου 2009
31
0
κέρκυρα
Να της πεις με τρόπο ότι το pedigree δεν θα έρθει ποτέ...
Έσύ ξέρεις οτι μάλλον δεν θα έρθει αλλά και να έρθει θα είναι πλαστό, αλλά δεν χρειάζεται να το βάλεις το πιτσιρίκι σου σε μια τέτοια διαδικασία!
εμεις ειμαστε εντελως και ειμασταν ασχετοι με το θεμα μονοι τους ομως αυτοι μας το ανεφεραν εξ αρχης.
βεβαια μια φορα που εκανα κουβεντα με τον κτηνιατρο προσπσαθησε ο ανθρωπος κατι να μου εξηγηση περι αυτου με κατι σφραγιδες εξπορτ και δεν θυμαμαι κατι ξερη αυτος ε?
παντως δεν θα στεναχωρεθη ιδιαιτερα το παιδι αν δεν υπαρχη πεντργρι
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δυστυχώς αυτοί οι τύποι σου λένε για το pedigree γιατί ανεβάζουν την τιμή όταν έχει pedigree...Γι αυτό το λένε απο μόνοι τους!
Κι αν τους ζορίσετε κι ιδιαίτερα, ζητώντας επιμόνως το χαρτί, θα σας δώσουν ενα pedigree, το οποίο, όμως, κατα πάσα πιθανότητα θα είναι πλαστό...:(

Και καλά θα κάνει που δεν θα σκάσει για το pedigree!Δεν θα αλλάξει τίποτα για το σκυλάκι σας αν σας δώσουν ή όχι!!!;)
 


ering john

Active Member
16 Μαϊου 2009
31
0
κέρκυρα
Δυστυχώς αυτοί οι τύποι σου λένε για το pedigree γιατί ανεβάζουν την τιμή όταν έχει pedigree...Γι αυτό το λένε απο μόνοι τους!
Κι αν τους ζορίσετε κι ιδιαίτερα, ζητώντας επιμόνως το χαρτί, θα σας δώσουν ενα pedigree, το οποίο, όμως, κατα πάσα πιθανότητα θα είναι πλαστό...:(

Και καλά θα κάνει που δεν θα σκάσει για το pedigree!Δεν θα αλλάξει τίποτα για το σκυλάκι σας αν σας δώσουν ή όχι!!!;)
απολυτος σωστο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95