δεν ξερω τι τιτλο να βαλω ειναι συνθετο θεμα


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Πριν απο λιγους μηνες εμαθα οτι δεν πρεπει για κανενα λογο να σηκωνω βαρος ανω των 3 - 4 κιλων (πραγματικα σοβαρο προβλημα που ομως δεν θελω να εκθεσω δημοσια ), μου στοιχισε πολυ που δεν μπορω να ευχαριστιεμαι τα σκυλια μου ,ευτυχως που εχω τον αντρα μου και βγαζεις βολτες τα κοριτσια μου (πρεπει να προσεχω ακομα και ενα ξαφνικο τραβηγμα),οπως πολλοι γνωριζετε τη σχεση που εχω μετα σκυλια τωρα εχω ενα μεγαλο κενο,αποφασισαμε να παρω μινιατουρα ,σκεφτηκαμε να περιμενουμε πριν την αγορα κουταβιου επειδη οπως δυστυχως γνωριζουμε ολοι μας καποιες φορες βρισκονται χαμενα και οι ιδιοκτητες πουθενα 'η αλλες φορες κατασχονται ταλαιπωρημενα απο byb ,ενοειται οτι θα δεσμευτω με συμβολαιο υοθεσιας ,επισης στο διαδυκτιο δεν μπενω συχνα τωρα βεβαια θα εχω το νου μου αλλα αν μαθετε κατι τηλεφωνηστε μου 6980 28 78 22
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Κρίνα,

Καταρχήν, χαίρομαι ειλικρινά που σε ξαναδιαβάζω μετά από πολύ καιρό!!!:)

Κατά δεύτερο λόγο, σε κατανοώ απόλυτα...
Κι εγώ, πριν 2 ακριβώς χρόνια, έκανα μία εγχείρηση καταρράκτη (ξέρεις, εφηβικός καταρράκτης:p)...
Και ο γιατρός μου απαγόρευσε να "ευχαριστιέμαι τα σκυλιά μου", με άλλα λόγια...:(

Ομως... δεν το έκανα... συνέχισα να ευχαριστιέμαι τα σκυλιά μου και, κατά πάσα πιθανότητα, λίγες μέρες μετά από την επέμβαση, είχα ένα δυνατό (ξαφνικό!) τράβηγμα από τον κούταβό μου (τότε, 7 μηνών)... και το (μέχρι τότε, άριστο!) αποτέλεσμα της επέμβασης πήγε λιγάκι "πίσω"... και αυτό το "πίσω" με συνοδεύει ακόμα... έτσι είναι αυτά τα πράγματα...:)

Ολοι (οι "παλιότεροι") ξέρουμε πως όταν βρεις το κατάλληλο σκυλάκι, θα του δώσεις τον Παράδεισο!!!

Προσωπικά, υπόσχομαι ότι οι παλιοί σου φίλοι θα σε ενημερώσουμε για το σκυλάκι που θα μπορείς και θα θέλεις να υιοθετήσεις...

Σε ευχαριστώ που ξαναέγραψες!:)
 






LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Καταρχήν να ευχηθώ τα καλύτερα για το προσωπικό σας ζήτημα.

Θα θέλατε να δώσετε κάποιες παραπάνω πληροφορίες για αυτό που ψάχνετε πέρα από το μέγεθος;


Και για να πάω, και ένα βήμα παραπέρα και επειδή "κάθε εμπόδιο για καλό" να τολμήσω να σας προτείνω να σκεφτείτε εν καιρώ την εκτροφή πίνσερ μινιατούρα;
Συγνώμη για το θάρρος αλλά πραγματικά νομίζω με την εμπειρία σας αν το αποφασίζατε θα είχατε εκπληκτικά πινσερ “εργασιακών γραμμών”! :rolleyes:


Σε κάθε περίπτωση μακάρι να βρείτε σύντομα το νέο μέλος!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Από τη στιγμή που διάβασα το ποστ, ένα σκυλί μου έρχεται στο μυαλό... κοκόνι... που λόγω της εμπειρίας της Krina, θα μπορούσε να συνεισφέρει και αυτή στη διάσωση του...
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ένας σκύλος 5 κιλών όταν κάνει να τραβήξει, το βάρος που θα δεχθεί ο άνθρωπος είναι πολλαπλάσιο!

Άρα ένας σκύλος 4 κιλών αν τραβήξει αμέσως ασκείται εφελκυστικό φορτίο 10 κιλών στο χέρι του ανθρώπου!Το είπα και μηχανικίστικα :p

Krina καλώς ξαναρθες!:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Krina καλώς ξανάρθες αν και δεν σε είχα προλάβει ποτέ έχω διαβάσει με ενδιαφέρον πολλά ποστς σου.
Λες ότι δεν έχεις μεγάλη σχέση με το διαδίκτυο άρα ίσως δεν έχεις fb. Παρόλα αυτά διευκρίνησε το για να σου βάλουμε κάποιες αγγελίες από εκεί αν έχεις.
Κάνω την αρχή.
https://www.facebook.com/photo.php?...680.1073741999.323996427649818&type=1&theater
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
καταρχην χαιρομαι που σε διαβαζω παλι...
μας ελλειψες...
λυπαμαι για το θεμα υγειας κι ευχομαι περαστικα...
τι θαλεγες οντως για ενα κοκκονι?
( να μην ξεχναμε και την παλια τεχνη κοσκινο... κλπ κλπ κλπ?)



Από τη στιγμή που διάβασα το ποστ, ένα σκυλί μου έρχεται στο μυαλό... κοκόνι... που λόγω της εμπειρίας της Krina, θα μπορούσε να συνεισφέρει και αυτή στη διάσωση του...
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Παιδια σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση,Τα κοκονακια δεν τα ειχα σκεφτει καθολου (ντροπη μου που μου ξεφυγαν) εδω χρειαζομαιτη βοηθεια του ειδικου ,γνωριζετε ολοι σε ποιον αναφερομαι, αλλα και τα πινσερ ειναι αξιολατρευτα ,οσο αναφορα την εκτροφη εχω κλεισει αυτο το κεφαλαιο,μου λειπει και για αυτο προσπαθω να μην το σκεφτομαι,εκανα ομως μια γεννα πριν απο 9 μηνες για να δωσω κουταβι στον αντρα μου, μια κουκλα τη monica belloucci vom krina strand ,και μετα απο λιγο εμαθα το προβλημα μου,ετσι η monica δεν θα μπει στο στιβο,σπιτι εχουμε τη γιαγια nina η οποια κοντευει δυστυχως στη δυση της και τη νεαρη monica ολο τσαχπινια και χαρη
Εχω αναγκη να γεμισω την αγκαλια μου ελπιζω να γινει γρηγορα,ημουν πριν απο 1μηνα στο παγκρατι με το ταξι και δυο πελατησες σταματημενη σε φαναρι ,κοιταξα αριστερα και ειδα μια μπουκιτσα μονη της ,ανοιγω τη πορτα παραταω το ταξι και τις πελατησες (αυτες φωναζανε που παω ) και τρεχω στο μικρακι, τελικα ηταν μιας κοπελας που το ειχε χωρις λουρακι χυμα ,εβαλα τις φωνες σε αυτην για την ανευθυνοτητα και τι μπορει να επακολουθησει και μπενοντας στο ταξι ψιλοβραχηκαν τα ματια μου ,οι πελατησες καγκελο
Ειδα τη κουκλα στο link απιστευτο βλεμα αλλα γραφει οτι θα γινει 10 κιλα δυστυχως δεν πρεπει να επιβαρυνομαι με τοσο βαρος για αυτο στρεφομαι σε μινιατουρες,ο κοκονοροκας πρεπει να μου πει αν υπαρχουν και πολυ μικρα κοκονακια
 
Last edited:


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Αν έχεις Facebook μπες στη σελίδας KYNOKOMEIO HRAKLEIOU (κεφάλαια αγγλικά) και δες το άλμπουμ με τα σκυλιά για υιοθεσία, έχει τουλάχιστον 4 πολύ μικροσωμα απο ότι είδα, και ξέρω ότι με συνεννόηση τα στέλνουν Αθήνα. Πάρε τους τηλέφωνο αν σε ενδιαφέρει κάποιο, υπάρχει δυνατότητα να μιλήσεις και στο κινητό με τους υπαλλήλους που τα φροντίζουν για να σου πουν περισσότερα.
Περαστικα
 




KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Νομίζω ότι απαντάνε καθημερινές 9-2, ζητά τους και το κινητό των εργαζομένων για πιο κοντινή άποψη των ζωων. Αν χρειαστείς κάτι σχετικό ζητά μου ελεύθερα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Έχεις δίκιο Krina, 10 κιλά δεν είναι λίγο ειδικά αν σε τραβήξει. Αν δω κάτι σε πολύ μινιατούρα θα το βάλω εδώ αν και νομίζω ότι θα βρεις και από τις επιλογές που σου έδωσε η Κατερίνα. Άντε με το καλό και μην ξεχάσεις να το παρουσιάσεις!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Έχεις δοκιμάσει να πας βόλτα σκύλο 4-5 κιλών όπως λες; Όταν τραβάνε δεν αστειεύονται. Σίγουρα μπορείς να τα εκπαιδεύσεις να μην τραβάνε, αλλά just in case...
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Τριων τεσσαρων κιλων δεν εχω αλλα 10 ναι! :)
Αμα ψαξεις και στο φατσοβιβλιο θα βρεις αρκετα.
Αν παλι ερωτευτεις το μαυροπυρηνο του αποπανω μου, βρισκεται
μεταφορα να ερθει Αθηνα!
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Να κάνω μια, αφελή μάλλον, ερώτηση;
Δεν υπάρχει περίπτωση τα σκυλιά σου να φτάσουν σε επίπεδο, με σκληρή και πολλή δουλειά σίγουρα, που να μην υπάρχει κίνδυνος να τραβήξουν στη βόλτα;
Το γνωρίζω ότι δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται και ακόμα κι αν οι πιθανότητες ελαχιστοποιηθούν πάντα θα υπάρχει μια απειροελάχιστη πιθανότητα να γίνει στραβή αλλά μήπως να δοκίμαζες κάτι τετοιο και να σε συνόδευε κάποιος για παν ενδεχόμενο;
 


DOOM_NX

Well-Known Member
8 Οκτωβρίου 2011
906
6
Καρδίτσα
Συμφωνώ με τον vas. Να δοκιμάσεις πρώτα, μη βρεθείς προ απροόπτου. Αν τελικά θελήσεις τη μπέμπα που φιλοξενώ, τουλάχιστον θα ξέρω ότι θα πάει σε καλά χέρια, αν κρίνω από τις απαντήσεις των υπολοίπων. Εγώ εδώ είμαι.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Να κάνω μια, αφελή μάλλον, ερώτηση;
Δεν υπάρχει περίπτωση τα σκυλιά σου να φτάσουν σε επίπεδο, με σκληρή και πολλή δουλειά σίγουρα, που να μην υπάρχει κίνδυνος να τραβήξουν στη βόλτα;
Το γνωρίζω ότι δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται και ακόμα κι αν οι πιθανότητες ελαχιστοποιηθούν πάντα θα υπάρχει μια απειροελάχιστη πιθανότητα να γίνει στραβή αλλά μήπως να δοκίμαζες κάτι τετοιο και να σε συνόδευε κάποιος για παν ενδεχόμενο;
Πιθανότατατα σκυλιά της να είναι ήδη σε άριστο επίπεδο ΒΥ. Επειδή όμως με έναν σκύλο πάντα μπορεί να συμβεί ένα απρόοπτο δεν μπορεί να ρισκάρει εφόσον είναι ιατρικό το θέμα.