δεν ξερω τι τιτλο να βαλω ειναι συνθετο θεμα


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Παιδια εχετε δοκιμασει να πατε βολτα ροτβαιλερ???

οσο κ σε καλο επιπεδο να ειναι θα σε τραβηξουν,μα κατι θα δουν στο δρομο μα θα θελουν να συμαδεψουν καπου θα το φας το τραβηγμα δεν γλιτωνεις..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Που είσαι βρε krina μας έλειψες !! :)

westakia westakia να πάρεις ..:xD:

Πέρα από την πλάκα ..είναι πολύ ωραία η σκέψη σου.. :)
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Πιθανότατατα σκυλιά της να είναι ήδη σε άριστο επίπεδο ΒΥ. Επειδή όμως με έναν σκύλο πάντα μπορεί να συμβεί ένα απρόοπτο δεν μπορεί να ρισκάρει εφόσον είναι ιατρικό το θέμα.
Σεβαστό και απόλυτα κατανοητό αυτό, γι' αυτό και είπα με συνοδεία για να υπάρχει κάποιος που να μπορεί να προβλέψει την επερχόμενη κίνηση του σκύλου και να πάρει το λουρί.
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Παιδια πραγματικα σας ευχαριστω για το ενδιαφερον που μου δινετε
οσο καλο και να ειναι ενα επιπεδο εκπαιδευσης θα ειναι παντα ροττ, ισως να χρειαστει σε καποια στιγμη να κρατηθουν λιγο πιο , η μεγαλη ειναι εμπειρη σκυλα και ακουραστη ειναι ομως 40 κιλα , η μικρη ειναι γυρω στα 30 και εχει μελλον της κανει ο αντρας μου τη βασικη με παρουσια και οδηγιες δικες μου με εχουν αφησει αφωνη με τη συνεργασια που εχουν οι δυο τους αλλα εγω δεν μπορω να το διακυνδινευσω την εχω ταραξει την καιμενη ολο box και μεινε ,μονο ο πατερας τους βολτα η παιχνιδι ,εγω τιποτα,και βεβαια στεναχωριεμαι πολυ
δεν πρεπει για κανενα λογο να ζοριστω ουτε στο ελαχιστο,τωρα ενα μικρακι 2_4 κιλα δεν μπορει να με κουρασει ,και να παμε περιπατο και να καθησω στο καναπε να ερθει αγκαλια,να δουμε,μακαρι
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Σε αυτά τα κιλά 2-4 αντε 7, εγώ θα πω το κλασικό τρίο: τσιουαουα-γιορκι-μαλτεζ.

Δεν ξερω τα κοκόνια απο βαρος πώς εξελισσονται και μακάρι να αποκτησετε κοκονάκι. Με δεδομένες τις γνώσεις και το σεβασμό που βλέπω από τα παλαιότερα μέλη προς το πρόσωπο σας, θα ειναι ευχής εργον να βοηθήσετε στη διασωση της φυλής!
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Κι εγώ, πριν 2 ακριβώς χρόνια, έκανα μία εγχείρηση καταρράκτη (ξέρεις, εφηβικός καταρράκτης:p)...
Και ο γιατρός μου απαγόρευσε να "ευχαριστιέμαι τα σκυλιά μου", με άλλα λόγια...:(
αυτό με το τράβηγμα και τα κιλά δεν το είχα συνδυάσει ποτε... λόγω υψηλής μυωπίας έχω θέμα με την πίεση και τον βυθό των ματιών...αν στραβωθώ εντελώς θα ξέρω ποιος θα φταίει πια...


συγγνώμη για το εκτος θέματος... εύχομαι να βρείς μια καλή παρέα σύντομα :)
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σε αυτά τα κιλά 2-4 αντε 7, εγώ θα πω το κλασικό τρίο: τσιουαουα-γιορκι-μαλτεζ.

Δεν ξερω τα κοκόνια απο βαρος πώς εξελισσονται και μακάρι να αποκτησετε κοκονάκι. Με δεδομένες τις γνώσεις και το σεβασμό που βλέπω από τα παλαιότερα μέλη προς το πρόσωπο σας, θα ειναι ευχής εργον να βοηθήσετε στη διασωση της φυλής!
Αν μιλάμε για καθαρόαιμο ή τύπου καθαρόαιμο, στην τριάδα θα προσέθετα και το μίνι πίνσερ. Krina, αν είναι, πέρα από την μαυρομπέμπατου doom, θα σου βάλω εδώ ότι άλλο πέσει στην αντίληψή μου
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Καλως μας ξαναηρθατε στο φορουμ!!
Περαστικα κι αγυριστα ολα τα προβληματα υγειας και συντομα να ειναι παλι ολα καλα.
Εχω διαβασει αρκετα ποστ που ειχατε κανει και φαινεται ποση γνωση εχετε.
Βρηκα αυτη εδω την κουκλα στο fb που ειναι λιγοτερο απο ετους και 5 κιλα.

26/1/14 H Νάλα αναζητά το δικό της παντοτινό σπίτι. Είναι μόλις 5 κιλά, λιγότερο από ενός έτους, εξαιρετικά μικρόσωμη, παιχνιδιάρα, χαδιάρα και στειρωμένη.

Επικοινωνία:
Έλενα 6979622530





 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Και βρηκα και αυτη εδω την κουκλιτσα που ειναι 2 μηνων αλλα φαινεται οτι θα γινει μικροσωμη.

Η μικρούλα Lalaloopsy,βρέθηκε πεταμένη στον δρόμο και φιλοξενείται προσωρινά από μέλος μας.Είναι ένα αξιολάτρευτο πλασματάκι και θα είναι τυχερή η οικογένεια που θα την υιοθετήσει.Είναι περίπου 2 μηνών και θα γίνει μικρού μεγέθους.Είναι αποπαρασιτωμένη και μεθαύριο θα κάνει το 1ο της εμβόλιο.Όποιος ενδιαφέρεται να στείλει μνμ εδώ ή στο [email protected]







Ανοιξα τις φωτογραφιες σε περιπτωση που δεν εχετε facebook.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens








LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Krina,
Θα έλεγα ότι καλό θα είναι να βλέπεις συχνά τις βασικές σελίδες με τα σκυλιά που ψάχνουν σπίτι μιας και στα μικρόσωμα και ειδικά στην κατηγορία μινιατούρας υπάρχει μεγάλη ζήτηση και (ευτυχώς) μικρή παραγωγή.
Με μια γρήγορη έρευνα βρήκα αυτό:
zoakia.gr: ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ μαλτεζάκι μόλις 3 κιλά
και αυτό από την Κρήτη που ίσως ήδη το έχεις δει:
zoakia.gr: ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ σκυλομπουκίτσα μόλις 4 κιλά
Πολύ μικρόσωμο φαίνονται και αυτά που όμως δεν αναφέρουν συγκεκριμένο βάρος:
ΚΑΝΙΣΑΚΟΣ ΨΑΧΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ! - Σκυλιά - Κουτάβια | ID#35324
ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΚΡΙΦΟΝΙΤΣΑ - Σκυλιά - Κουτάβια | ID#35325
Ο Γκριζουλης δινεται για υιοθεσια! - Σκυλιά - Κουτάβια | ID#35274
 


Robin

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2013
217
2
Δυτική Μακεδονία
Πάντως σαν κάτοχος miniature pincher σου συνιστώ ανεπιφύλακτα. Με flexi δεν θα τραβάει καθόλου. Μέχρι να φτάσει στην άκρη κάνεις διόρθωση και επιστρέφει. Μικρός διασκελισμος :p
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
Καλησπερα παιδια. συγνωμη που αργησα αλλα ιντερνετ εχω μονο στη δουλεια και εγω ημουν σπιτι λογω ιωσης
Βρεθηκε το παιδι μου η ΜΙκα πινσερακι (παλι στα μαυρα πυρινα επεσα) ειναι περιπου 7 μηνων ,μου την εδωσε μια κοπελα(δεν μπορουσε να την κρατησει για οικογενειακους της λογους) πηρε συστασεις για εμενα ηρθαμε σε προσωπικη επικοινωνια 2 φορες και αποφασισε να μου την δωσει
Πολυ γλυψιμο πολυ αγκαλια ερχετε οπου παω σε καθε βημα μαζι υπνο και μαθενει πολυ ευκολα
Σκετη γλυκα η Μικα μου
Σας ευχαριστω πραγματικα