επιθεση απο σκυλο


Status
Κλειδωμένο θέμα


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
συμφωνω. δε ξερω τι θα κανε καποιος αλλος αλλα εγω δε θα θελα ουτε να βασανιστει ουτε τιποτα..

Ας το βρουμε κι απο κει και περα οσοι ξερετε μπορειτε να το φροντισετε. Ετσι και αυτο θα χει μια δευτερη ευκαιρια και κανενας δε θα κινδυνευει..
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
λοιπον υπαρχουν εξελιξεις στην υποθεση...

γυρισε ο Αγγελος απο τη δουλεια του μου ειπε οτι υπαρχουν ευχαριστες εξελιξεις για τις οποιες δε προλαβε να μ' ενημερωσει. Χτες το βραδυ που ειχαν παει και εψαχναν το σκυλι, οταν το συναντησαν και πηγε να τη πεσει στο παιδι. Ειδαν κι εναν περαστικο και τον ρωτησαν αν ξερει κατι .. Ηταν ο ιδιοκτητης του σκυλου!!
Ενας κυριος γυρω στα 60... Τους ειπε λοιπον οτι το σκυλι ειναι δικο του, και συγκεκριμενα του γιου του. Αυτοι οι ανθρωποι μενουν επαρχια και ο πατερας ηρθε λιγες μερες αθηνα κι εφερε και το σκυλι για παρεα. Και του το σκασε..

Ειπε οτι το χε βρει ο γιος του παρατημενο πριν απο 1.5 χρονο περιπου, λιγο πιο εξω απο τα Γιαννενα. Το ζωο ηταν αρκετα φοβισμενο. Το πηρε σπιτι και με τον καιρο τους εμαθε. Με τα αλλα ζωα ομως και τους ανθρωπους ειναι επιθετικο. Ο κτηνιατρος τους ειπε οτι ετσι του βγαινει η φοβια του... Και επισης τους συμβουλευσε να το στειρωσουν.

Το χε χασει εδω και μια βδομαδα περιπου.. Ο Αγγελος πηρε το κινητο του ωστε αν τον δει να τον καλεσει. Σημερα εφυγε νωριτερα απο τη δουλεια μπας και το πετυχει. Το βρηκε, ευτυχως δεν του ορμησε, και πηρε τηλ. τον κυριο και ηρθε. Μολις το σκυλι τον ειδε τα ματακια του ελαμψαν. Το λενε "Αρκαν". Πηγε κοντα στο αφεντικο του και κουνησε την ουρα και γνωρισε και το αυτοκινητο! Δεν υπαρχει περιπτωση να λεει ψεματα ο ανθρωπος. Μου λεει ο Αγγελος, φανηκε ξεκαθαρα οτι το σκυλι τον γνωριζε.

Ο Αγγελος του ειπε αυτα που παθαμε και εκεινος ζητησε χιλιες φορες συγγνωμη, ειπε να μου πληρωσει το γιατρο κλπ. Τα στοιχεια του δε τα πηρε..... Του τονισε βεβαια ποσο προσεκτικοι πρεπει να ειναι απο δω και περα και του τα ψαλε λιγο...Χτες δεν ηθελε να μου πει για τη συναντηση, μεχρι να ειναι σιγουρος για το αποτελεσμα. Τωρα εχει παει μ ενα φιλο του βολτα.

Τι να πω ρε παιδια. Δε νομιζω να λεει ψεματα, δε μου χει πει ποτε... Ελπιζω να ναι καλα το ζωο και να μη το ξανασκασει... Αυτα..

(πηρα τηλ και μια γνωστη μου που μενει στην περιοχη και μου ειπε οτι ειχε ξαναδει τον κυριο, να το ψαχνει) Αγγελιες βεβαια κλπ δεν ειχε βαλει... μπορει να μη το σκεφτηκε..
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
τέλος καλό όλα καλά.

μην ξεχάσεις να βγάλεις φωτό από τα τραύματα (βλέπε frenciefan) να μας της δείξεις κάποια στιγμή :wink:

ε :?: :wink:
 




stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
δε ξερω αν ειναι ολα καλα.... τουλαχιστον ετσι δειχνουν...

Παντως παλι καλα που υπαρχουν φιλοζωοι. Αν πραγματικα εννοουσατε οτι θα ρθετε σημερα, τι να πω. Απλα ευχαριστω που υπαρχετε...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
καλά πλάκα μας κάνεις??
Φυσικά και θα ερχόμαστε.

η ζωοφιλία πάνω από όλα

άμα έχει και ψητό
 




stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
ραμματα σε δαγκωμα σκυλου?!?!?! αφου δεν επιτρεπεται...

Αν ειχα τετοιο Οσκαρ, τωρα δε θα γραφα στον υπολογιστη και θα πεθαινα στους πονους..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
μπραβο..τελος καλα ολα καλα..!!!
πολυ χαρηκα..!!!
ολα εχουν μια εξηγηση τελικα παντα.. :p
βαλε το χτυπημα να το δουμε!!!
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
Παιδια μπορειτε να πιστευετε ο,τι θελετε! Μπορειτε να με πειτε τρελη, φαντασιοπληκτη και πολλα πολλα αλλα....

Εγω ξερω οτι βγηκα με τη παρεα μου βολτα κι ενα σκυλι μας ριχτηκε. Δεν ειπα οτι με ξεσκισε, οτι μου κοψε κομματι κλπ ουτε οτι εβγαζε αφρους απο το στομα. Δε νομιζω αλλωστε οτι χρειαζοταν να φτασουμε σ' αυτο το σημειο και τοτε να αρχισουμε να δειχνουμε φωτ. απο τραυματα κλπ. Πανω στο σοκ της στιγμης μπορει να πουμε και ανακριβειες ή να υπερβαλλουμε. Στην περιπτωση μου ισχυει το δευτερο. Ναι, ως ανθρωπος ειμαι υπερβολικος. Για πολλα πραγματα. Χαρακτηρισα(αν δε κανω λαθος) το σκυλι τρελο... Μα εκεινη την ωρα, αυτη την εντυπωση μου εδωσε. Οταν χωρις να το προκαλεσω με αρπαξε..

Ομως, το ειπα, και θα το ξαναπω. Τα περι ιδιοκτητη κλπ και μενα μου φανηκαν σχετικα δυσκολα να συμβουν. Αν και δε πρεπει ποτε να λεμε ποτε και για τιποτα.. Ο ανθρωπος μου, μου ειπε αυτο το πραγμα. Δε μου εχει πει ποτε ψεματα και θελω να πιστευω οτι δεν το εκανε και τωρα. Αν αρχιζαμε απο τωρα και για τετοια θεματα, να μην εμπιστευομαστε ο ενας τον αλλον, καηκαμε.

Στην τελικη ρε παιδια ο καθενας εχει την αποψη του. Αν νομιζετε οτι υπερβαλλω/ ειμαι τρελη κλπ, μπορειτε απλα να μη με πιστευετε. Εγω ετσι κι αλλιως στο φορουμ δε γραφτηκα για να κανω φιλους ή να σας πεισω για κατι. Γραφτηκα γιατι ειδα οτι επιτελους υπαρχουν φιλοζωοι και μπορω να μαθω απ' αυτους.

Ας ξεχασουμε λοιπον το θεμα και ας συνεχισουμε τις συζητησεις μας περι σκυλων.

Αυτα...

(φυσικα αν προκυψει και φιλια θα με χαροποιησει :wink: )
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Στέλλα αρχίζω και χάνω την ψυχραιμία μου…
Θα συνεχίζεις για πολύ ακόμα να υποτιμάς την νοημοσύνη μας?
 




stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
οχι Κατερινα. δε θελω. γιατι και μενα καποιος καποτε μπορει να μου κανει το ιδιο και δε θα μ' αρεσει.

Θελω μονο να συνεχισουμε οπως ημασταν πριν κανω το συγκεκριμενο ποστ
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Στέλλα το περιστατικό που μας περιέγραψες με την επίθεση του σκύλου ήταν αλήθεια ή ψέματα?
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
Ενταξει Μακη. κανενα ψεμα.

Κατερινα το περιστατικο ηταν μισο αληθεια. Θα σας γραψω αυριο ακριβως πως εγινε, ο,τι εγινε. Χωρις κανενα ψεμα και καμια υπερβολλη.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
ROTTIE said:
Στέλλα το περιστατικό που μας περιέγραψες με την επίθεση του σκύλου ήταν αλήθεια ή ψέματα?
Εσυ τι λες ρε κατερινα?

Εμενα, λογο δουλειας, με εχουν δαγκοσει απειρες φορες- παντα ειχα μεγαλες μελανιες!!!
Πολλες φορες και εκδορες- μια φορα ενα ΜΑΛΤΕΖ μου δακγοσε τρυπα στο νυχη!!
Μπορω να φανταστω πως θα εξελισσοταν μια επιθεση απο "τρελο Ντομπερμαν".
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
stellalol1 said:
Κατερινα το περιστατικο ηταν μισο αληθεια. Θα σας γραψω αυριο ακριβως πως εγινε, ο,τι εγινε. Χωρις κανενα ψεμα και καμια υπερβολλη.
Στέλλα τη Marga και τον stratos τους ξέρεις?
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981