ερχεται.....


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
καλημερα δεν ειμαι καινουριος στο forum αλλα νεος ιδιοκτητης! σε 1 μηνα ερχτεται το κουταβι μου!!!!1 γαλλικο μπουλντογκ που αυτη τη στιγμη ειναι 30 μερων....εχω τρελαθει και περιμενω το κουταβι και τις σκανδαλιες του πως και πως.καμια ιδεα για ονομα ειναι θυληκο????!!!

ευχαριστω:D:D:D:D:D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Με το καλό! Από πού έρχεται?

Γαλλικό και θηλυκό.. μμμ… Εγώ θα το έβγαζα ή Φαίδρα ή Aurora (αυγή). :)
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
Με το καλό! Από πού έρχεται?

Γαλλικό και θηλυκό.. μμμ… Εγώ θα το έβγαζα ή Φαίδρα ή Aurora (αυγή). :)
απο ελληνικο εκτροφειο με πολυ καλους γονεις!!!!!!το φαιδρα δεν ειναι ασχημο!!!!!!κανενα αλλο???
 










Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
πιο πολυ το φαιδρα μου αρεσει προσ το παρον .το ζιζελ μου κανει λιγο πριστυχο για σκυλο!!!!!!μαρεσει πολυ και το μοκα μιας και ειναι ραβδωτη!!!!
 






Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που θα μου ερθει εκτος απο (μπολ νερου-φαγητου,παιχνιδια,λουρι,περιλαιμιο,και κλουβι)χρειαζεται να παρω κατι αλλο???????:p:p
 




Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
καλα ρε αυτα εννοουνται ρε συ χαχαχαα!!!!ειναι κατι αλλο ομως που δεν εχω προετοιμασει!!ειδη καλοπισμου οπωσ ανοιχοκοπτη βουρτσακι σαμπουαν....:p
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Θα έλεγα βούρτσα οπωσδήποτε και μάλιστα ειδική για σκύλους από αυτήν που έχει δυο πλευρές. Τώρα για σαμπουάν (και κρέμα γούνας conditioner) και νυχοκόπτη θα έλεγα να μάθεις πρώτα (αν δεν ξέρεις ήδη) πώς κόβουν νύχια πρώτα. Προσωπικά φοβάμαι πάντα ότι θα του κόψω περισσότερα από τα νύχια, οπότε τον πάω στον groomer για πλύσιμο μια φορά στους δυο μήνες αλλά τον ξετινάζουνε. Μέχρι και τα αυτιά του καθαρίζουνε. Επίσης πρέπει να του πλένεις τα δόντια όταν βγάλει δόντια. Κυκλοφορούνε ειδικές οδοντόκρεμες για σκύλους και οδοντόβουρτσες για κουτάβια (έχει και κείνο το δαχτυλιθροειδές για καθάρισμα δοντιών).

Πάρτης και παιχνίδια κουταβίσια. Πάντως στην αρχή θα κοιμάται πολύ.
 


Miss

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
278
0
Αργυρούπολη
Αν είναι πρόβλημα το κόψιμο των νυχιών υπάρχει και μια σκόνη που σταματά την αιμορραγία και είναι χρήσιμη να υπάρχει... για καλό και για κακό!
Όσο για τα αφτιά Epi-Otic!

Μην αγχώνεσαι... τα βασικά τα έχεις... τα υπόλοιπα θα τα βρείς στην πορεία!
Το βασικό είναι να έχεις πολλή πολλή αγάπη να του δώσεις!:)
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
πάρε ένα lexotanil για να διατηρεις την ψυχραιμία σου:D


έχεις σκεφτεί για crate ή Pen ,που θα το έχεις τώρα στην αρχή?

μωρομάντηλα πολλά να έχεις :p

και εφημερίδες ή πάνες
 


kat201161

Well-Known Member
5 Μαϊου 2009
436
7
ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΑΘΗΝΑ
Κάνε και μία έρευνα για καλό κτηνίατρο στην περιοχή σου, ενημέρωσέ τον για το κουτάβι που περιμένεις και φρόντισε να το δει το συντομώτερο μόλις το αποκτήσεις:)
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τισ στυμβουλες σας το εκτιμω πραγματικα!!!!κτηνιατρο εχω βρει εδω και 1 χρονο!!ηρεμια αγαπη και υπομονη εχω μπολικη οποτε δεν με εγχωνει αυτο!!!εχετε να μου πρωτεινετε κανενα καλο και οικονομικο μαγαζι που να πουλα ειδη σκυλου!!!παντως τροφη θα του δεινω 1choise οπως μου και ο εκτροφεας.....τι λετε για την τροφη??:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
το μωρο μου ηρθε επιτελους και ειναι γλυκα ειναι πολυ χαδιαρα και παιχνιδιαρα.πηγαμε στο κτηνιατο και ειναι υγειεστατη!κανει κατι χαζομαρες βεβαια και κατουραει εκτος πανας αλλα τι να κανω αν ειμαι εκει τη προλαβενω και τη μαλωνω αν δεν ειμαι παλι μαζευω:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:!!!!!!