κίτρινος εμετός....


ElenaOscar

New Member
22 Δεκεμβρίου 2011
2
0
Καλημέρα σε όλους. Εχω ένα μαλτεζάκι 10 μηνών και σήμερα έκανε εμετο σε τρία σημεία. Ο εμετός ήταν κίτρινος, νερουλός και με σάλια. Διάβασα κάπου οτι είναι γαστρικά υγρά αν είναι κίτρινα που βρίσκονται στο στομάχι του και τον ενοχλούν και έτσι με αυτόν τον τρόπο τα βγάζει. Σημείωση εχθές του έδωσα γιουβαρλάκια πριν τα αυγοκόψω. Η κανονική τροφή που του δίνω είναι ξηρά και κονσέρβα που και που. Μετά τον εμετό έπεσε για ύπνο.
 
Last edited by a moderator:


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ε, αυτο τον πειραξε. Αλλη φορα να του τα δινεις με αυγολεμονο.:D

Μην δινεις στο σκυλο απο τα φαγητα που τρως. Κατι θα τον ενοχλησε. Αλλο να φαει κανεναν μεζε.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Η δικιά μου κάνει το ίδιο όταν είναι άδειο το στομάχι της το πρωί. Μήπως να του δίνεις νωρίτερα πρωινό;
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Άφησέ το τώρα λίγο νηστικό για να συνέλθει!
Συμβαίνει και στη δικιά μου όταν έρχεται η μητέρα μου την λυπάται (επειδή παίρνει αυτό το βλέμμα της πεινασμένης,μη σου πω και του πεθαίνω της πείνας) και την ταιζει ότι τρώει!
Μην ανησυχείς πάντως!
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Άφησέ το τώρα λίγο νηστικό για να συνέλθει!
Συμβαίνει και στη δικιά μου όταν έρχεται η μητέρα μου την λυπάται (επειδή παίρνει αυτό το βλέμμα της πεινασμένης,μη σου πω και του πεθαίνω της πείνας) και την ταιζει ότι τρώει!
Μην ανησυχείς πάντως!
Μια απο τα ιδια και εμεις. Κανει τον κακομοιρη στη μαμα μου και παιρνει το βλεμα "λιποθυμαω απο την πεινα" και τον ταϊζει κρυφα. Μεχρι που εσπασε το στομαχι του σκυλιου και αρχισε συνεχεια τους εμετους. Την εβαλε στη θεση της ομως ο κτηνιατρος, γιατι εμενα δεν με ακουγε, και ησυχάσαμε. Το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι κατι σοβαρο. Αν δεις ομως οτι συνεχιζονται οι εμετοι παρε ενα τηλ τον γιατρο σας.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Χθες ρωτησα τον κτηνιατρο για το ιδιο πραγμα: Μου ειπε λοιπον οτι αν το κανει συνεχως πρεπει να εξεταστει. Αν ομως το κανει μια στο τοσο πολυ σπανια δεν ειναι τιποτα και απλως μπορει να ειναι κατι που εφαγε και το πειραξε.
 










Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Εσύ δεν έχεις κάνει ποτέ χολή; Τα κίτρινα υγρά είναι όταν έχεις τάση για εμετό και δεν έχεις τίποτα να βγάλεις και πραγματικά σου γδέρνει το στομάχι και το λαιμό καθώς εξέρχεται το γαστρικό υγρό.

Πιθανόν κάτι τον πείραξε είτε απ' τον κεφτέ, είτε κάτι που έχει να κάνει με το καθημερινό σας πρόγραμμα (αλήθεια ποιό είναι; )

Ποιά ξηρά τρώει ο σκύλος;
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Όπως σου είπαν και τα παιδιά γαστρικά υγρά..

Κοίτα μην έχει φάει και κανένα παιχνίδι του..καμία σακούλα, χαρτί κλπ..τι ηλικία έχει το σκυλί, μιλάμε για κουτάβι ?
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Όπως σου είπαν και τα παιδιά γαστρικά υγρά..

Κοίτα μην έχει φάει και κανένα παιχνίδι του..καμία σακούλα, χαρτί κλπ..τι ηλικία έχει το σκυλί, μιλάμε για κουτάβι ?
Λεει στο πρωτο ποστ 10 μηνων. ;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki