καταγμα αρθριτιδα 4 μηνων


zzz750black

Member
3 Οκτωβρίου 2007
13
0
Πηγα σε αλλο τωρα γυρισα.Μου ειπε οτι ετσι οπως ραγισε το κοκαλο δεν εδεσε σωστα στην αρθρωση με αποτελεσμα να εχει παθει αγκύλωση και εχει πειραχθει καποιο νευρο γι'αυτο εχει παραλυσει το ποδι και ειναι παρα πολυ δυσκολο να ξαναπερπατησει.Του εκανε καποιες ενεσεις του εδωσε κατι χαπια και μου ειπε να το παω να το ξαναδει την Δευτερα.Μου ειπε οπως κι ο αλλος γιατρος οτι ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.
 






keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
άρα το έπαθε από ατύχημα?Η οικονομική κατάστασή σου σου επιτρέπει να έρθεις Αθήνα με το σκυλί να το δει κάποιος ειδικός?ή αυτός που το είδε είναι ορθοπεδικός?
 


zzz750black

Member
3 Οκτωβρίου 2007
13
0
Τελικα το σκυλακι ειναι καλυτερα η παραλυση που ειχε εφυγε αλλα το προβλημα που εχει τωρα ειναι οτι εχει παθει αγκυλωση στον αγκωνα με αποτελεσμα το ποδαρακι του να μην κινείται.Ο γιατρος μου ειπε οτι δυσκολα θα σπασει η αγκυλωση μαλλον πως θα ειναι ετσι σε ολη του τη ζωη και ο μονος τροπος να βελτιωθει καπως ειναι να κανει μπανια στη θαλασσα.Ξερετε αν οντως ισχυει αυτο η θα πρεπει να ερθω Αθηνα να παρω τη γνωμη καποιου πιο ειδικου?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
φυσικα να παρεις και αλλες γνωμες αλλων γιατρων...αν μπορεις να ερθεις Αθηνα θα ηταν πιστευω πολυ καλο..
Απλα φυσιολογικα να το σκεφτουμε και απο τους ανθρωπους.. για φυσιοθεραπεια δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το μπανια στην θαλασσα..,
οτι και να ειναι.. μην μινεις την μια αποψη..
 




zzz750black

Member
3 Οκτωβρίου 2007
13
0
Πηγα το σκυλι στην Αθηνα σε ειδικο γιατρο και μου ειπε οτι ηθελε απ'την αρχη επεμβαση και οτι τωρα δεν μπορει να κανει τιποτα.Εχει κανει οστεοφυτα στην αρθρωση και εχει αγκυλωσει το ποδι.Του εκανε μια αντιφλεγμονωδη ενεση μου ειπε οτι πρεπει να παρει γλυκοζαμίνη και χονδροϊτίνη και μετα απο μια εβδομαδα να ξεκινησω rimadyl.Με θεραπειες η αρθρωση θα ξεμπλοκαρει με τον καιρο αλλα εχει καταστραφει θα ποναει το σκυλι μια ζωη και δεν θα ειναι το σκυλι που θα περιμενα να ειχα.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Λυπάμαι πολύ zzz750black… :(
Τελικά πως προέκυψε το πρόβλημα? Έμαθες?
Ήταν ατύχημα ή όχι?
 


zzz750black

Member
3 Οκτωβρίου 2007
13
0
Του ειχα παρει ενα κουκλακι που σφυριζε και ειχε τρελαθει να παιζει μεσα στο σπιτι.Επερνε φορα και βουταγε με τα μπροστα ποδια συνεχεια και πιθανολογω πως μαλλον ετσι την επαθε
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
zzz750black said:
Του ειχα παρει ενα κουκλακι που σφυριζε και ειχε τρελαθει να παιζει μεσα στο σπιτι.Επερνε φορα και βουταγε με τα μπροστα ποδια συνεχεια και πιθανολογω πως μαλλον ετσι την επαθε
Οι γιατροί τι σου είπαν?
Μου φαίνεται απίθανο να έπαθε 3 κατάγματα επειδή κυνηγούσε το κουκλάκι… :roll:
 


zzz750black

Member
3 Οκτωβρίου 2007
13
0
Γεια χαρα και παλι.Συνεχιζω τις θεραπείες καθε μερα τωρα που φτιαχνει ο καιρος θα τον πηγαίνω στη θαλασσα και για κολυμπι.Η άρθρωση σιγα σιγα εχει μεγαλύτερη κινηση αλλα θελει πολυ υπομονη και δουλεια ακομα.Το ξερω οτι τον ποναει πολυ αλλα το ευχάριστο ειναι οτι εχει πολυ κεφι για παιχνιδι.Πιστευω οτι το ποδαρακι του θα το τεντωσει σιγα σιγα.Θα ηθελα να ρωτησω οταν αργοτερα με το καλο θα τεντωσει το ποδι με την οστεοαρθρίτιδα που θα εχει αποκτησει στον αγκωνα θα κουτσαινει μια ζωη λογο του πονου που θα εχει η θα συνηθίσει να ζει με τον πονο και θα περπαταει καπως καλυτερα?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU