κουταβια 20 ημερων χαριζονται.


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
απο πριν λιγη ωρα στο υπογειο μου υπαρχουν 2 αρσενικα(1 καφε και ενα μαυρο με καφε λεπτομεριες) και 2 θηλυκα(μαυρα με καφε λεπτομεριες) κουταβι περιπου 20 ημερων..τα βρηκαν παιδια στην γειτωνια μου...τα μικρα δεν εχουν καν δοντακια και τα ταϊζω με συριγκα...αυριο θα παρω τον υπευθινο απο τον δημο να δουμε τι θα κανουμε...αλλα πιστευω οτι θα χρειστει να τα κρατισω στηνκαλυτερη περιπτωση μεχρι να αρχισουν να τρωνε απο μπολακι...
αυριο το μεσημερι αν τελικα σημβει αυτο θα ενημερωσω και φυσικα θα κανω μια προσπαθια μηπως καποιο εστω παει σπιτι του απευθυας απο εμενα...αν τα παρουν αυριο θα πω να κλειδωσουμε το θεμα..

τα κουταβια ειναι ΗΜΙΑΙΜΑ και το καμαρωνουν...
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Γειά σου άγγελε.
Λογικά θα πρέπει να τα κρατήσεις κάποιες μέρες. Αν θα τα δώσεις για υιοθεσία,και δεν έχεις κάποιον να τα αναλάβει, καλό θα είναι να βγάλεις καμία φώτο :)
Διάβασε και αυτό θα σε βοηθήσει αρκετά : http://www.dogforum.gr/v3/showthread.php?1681-%CE%A7%CE%AC%CF%83%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CE%B2%CF%81%CE%AE%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CF%83%CE%BA%CF%8D%CE%BB%CE%BF
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Σε πρώτη φάση επείγει να την βγάλουν καθαρή τα μίκρα μέχρι αύριο!
Γι αυτό πάρε τον κτηνίατρο σου τηλέφωνο και ενημέρωσε τον για την κατάσταση για να σου δώσει τις συμβουλές του!
Αν δεν προλαβαίνεις σήμερα αύριο πρωί πρωί για τα απαραίτητα που χρειάζονται τα μίκρα!

Ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά!
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
δυστοιχος οπως καταλαβατε τα κουταβια ηρθαν απροοπτα...
τους εβαλα ενα μπουκαλι με ζεστο νερο και ευτιχος σε αυτον τον τομεα που ειναι 4 και ετσι ζεστενει το ενα το αλλο...

γαλα τους εδωσα αναγκαστικα αγελαδινο...
φαγανε ολα με ορεξη και τρυψαμε κυλιτσες και κατουρισαμε επισεις με ορεξη...
αυριο πρωι θα παρουμε τηλεφωνο...και αν τελικα δεν μπορουν να τα αναλαβουν απο τωρα(το ποιο πιθανο) θα παω να τους παρω πανες,μπιμπερο και θα προσπαθισω να βρω γαλα σε σκονι για κουταβια...
και θα τα βγαλω φωτογραφιες ωστε να βαλω αγγελιες.

μια ερωτιση γιατι δεν θυμαμαι τωρα ακριβως...το σπρεϊ φροντλαϊν απο ποσο ημερων κουταβια και πανω κανει να ψεκαζουμε?
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Αν και θυμόμουν ότι το σπρέυ φροντλάιν είναι για 8 εβδομάδων κουτάβια και άνω, τώρα που κοίταξα στη σελίδα τους λέει από 2 ημερών και μετά μπορείς να βάλεις. Θα ψάξω τις οδηγίες από το δικό μου να σου πω σίγουρα !


ΥΓ: Σόρυ για την παράλειψη μου, πολύ σωστά ο στέλιος επισήμανε ότι προέχει τα κουτάβια να είναι καλά, και να ζήσουν μέχρι αύριο!
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
τον κτηνιατρο και να τον παρω τωρα τι να μου πει βρε στελιο?
απο τι στιγμη που εχουν ορεξη,κανουν ευκολα τσισα δεν ειναι τσιμπλιασμενα ειναι ζεστα τα σωματακια τους κτλ.
 


Napalina Lacrimal

Well-Known Member
20 Μαϊου 2010
241
0
Serres
www.myspace.com
Αν εχεις βαλε καμια λαμπα που να θερμενει το μερος με τα σκυλακια για να μην κρυωσουν καμια νυχτα και παθουν τιποτα σοβαρο....
Μην βιαζεσαι με τις πανες πολλα χρηματα θα πεταχτουν στον αερα..
Προς το παρων αφου ειναι τοσο μικρα μπορεις να τα εχεις επανω σε κανενα απλο πανακι και να το αλλαζεις 1-2 φορες τη μερα....
Για την απαρασιτωση θα σου ελεγα να μιλησεις με τον γιατρο για να σου πει τι θα εφαρμωσει πιο καλα.... και για εσωτερικη απαρασιτωση το ιδιο!
Καλο κουραγιο!!!!!
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
οπως σας ειπα σημερα εγιναν ολα βιαστηκα....αλλα θελω να πιστευω θα την βγαλουν ευκολα την νυχτα...
αυριο που θ αξερουμε αν θα μηνουν μαζι μας ή οχι θα οργανοθουμε καλυτερα...

σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!:)
 






ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
και τα 4 εβγαλαν το βραδυ...κα χωρις προβλημα απ οτι φενετε..
το θεμα ειναι οτι οταν κανω το ταϊσμα και φευγω μετα κλαινε(ειδικα η ποιο μικρη εχει μαι φωνη η ατιμη) μεχρι να αποφασισουννα κοιμηθουν...και φοβαμαι μην μου πουνε τιποτα απο την πολυκατοικια...
θα πρεπει να τα κρατισω μεχρι να μπορεσουν να φανε απο μπολακι
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Κλείσε ενδιάμεσες πόρτες και παράθυρα, να περιορίσεις όσο γίνεται τον θόρυβο.
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
δυστοιχος δεν τα εχω στο σπιτι...αλλα στο υπογειο μας...δεν μενω μονος μου και δεν μπορω να τα φερω μεσα στο σπιτι γιαυτο το λογο...
αν δω οτι κλαινε τοσο θα τα παω στο σπιτι που εμενε η γιαγια μου οσο ζουσε και θα πηγενω να τα ταϊζω καθαριζω...

ο δημος μου ειπε οτι αν τους τα δωσω σε αυτη την ηλικεια θα τους κανουν ευθανασια...οποτε προτιμω να κουραστω και να αγχοθω 10 μερες παρα να τα παρω στο λαιμο μου...
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Έλεος!! Γιατί να κάνουν ευθανασία;;
Αν μπορείς βρες κανέναν φίλο σου που να μπορεί να αναλάβει έστω ένα η δύο να μοιραστούν οι ευθύνες και κυρίως τα μικράκια να είναι μέσα στο σπίτι..
 


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
γιατι ποιος θα κατσει να ασχοληθει με ταϊσμα...ενω αν τρωνε μονα τους τα περνουν...και μ ειπε θα βρουν και ευκολα οικογενειες...

τα αγορια μας...κανονικα σκυλακια!


 
Last edited:


ΑΓΓΕΛΟΣ2

Well-Known Member
7 Μαρτίου 2010
465
1
βολος
και τα κοριτσια μας...
το πρωτο ειναι αλανι μεγαλο..εκανε τσισα του και κακα του μονο του...και σκαρφαλωνε και απο την λεκανη να βγει εξω...
η δευτερη ειναι η μικρη φωνακλου...


 
Last edited:


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Αχ είναι πανέμορφα πραγματικά..
Γαμ@@το αμα έμενα εκεί κοντά θα φιλοξενούσα εγώ κανένα μέχρι να υιοθετηθούν..
Υπομονή και ψάξε για κανένα εκεί να αναλάβει κάποιο κουταβάκι :)
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Κουκλιά είναι!!
Δεν μπορείς να κάνεις λίγες μέρες υπομονή μέχρι να τρώνε μόνα τους? Είναι αμαρτία να γίνει ευθανασία, αν υπάρχει προοπτική να υιοθετηθούν αργότερα.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω, αλλά είσαι λίγο μακριά!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf