κοψιμο αυτιων


Status
Κλειδωμένο θέμα

lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
εξαρταται τις γραμμες του.δεν μπορουμε να σου πουμε με σιγουρια ποσο πρεπει να ειναι σε κιλα.τα πλευρα του πως ειναι?φαινονται?αν ναι,πρεπει να βαλει μερικα κιλα.επισης,περαν της πλακας,θα ηθελα να διαβασεις ο,τι θεμα μπορεις για το κοψιμο.θα μαθεις πολλα πραγματα για τους "δημιουργους".να ξερεις παντως,οτι μεχρι 3 μηνων ειναι το καλυτερο.
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
οπως τωρα που γυρνουσα απο τη δουλεια βλεπω ενα βλαμμενο με ενα κουταβακι ροτβαιλ που το ειχε σε ενα πανβρωμικο μερος ουτε 2 μηνων το οποιο κατι εφαγε μυρισε δε ξερω και φτερνιζοταν και εδειχνε ενοχλημενο και του λεω τι ηλικια ειναι το μωρο μου λεει δυο μηνων και του λεει το εχεις εδω μεσα στη βρωμα? εχει κανει εμβολιο μου λεει του λεω πριν ολοκληρωσει τα εμβολιια του απαγορευεται να το αφηνεις ετσι χυμα οπου βρει μη κολλησει τπτ και εκανε οτι δε με ακουγε μετα...ετσι και ο φιλος/φιλη απο εδω....ετσι τωρα λεει θα κοψω τα αυτια στο σκυλο μου γιατι ετσι μου γουσταρει,θα κανω οτι θελω εγω επειδη νομιζει οτι επειδη εχει ενα ζωο της/του ανηκει και μπορει να κανει οτι θελει επανω του κατα δικητου/της βουληση....κριμα και παλι θα πω τα ζωακια και κριμα ειδικα για την ελλαδα που με την προφαση καποιου παθολογικου αιτιου πολλοι αδιορθωτοι και απληστοι γιατροι συνεχιζουν να κανουν αυτο το πραγμα ενω εχει απαγορευτει απο το νομο.....στο βωμο του χρηματος και παλι ολα θα τα θυσιαζουν....λυπαμαι και για τους ανθρωπους που ειναι τετοιοι αλλα περισσοτερο για τα καημενα και αμοιρα ζωακια....
 


taxudromos

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2011
86
2
αυτο με τα κιλα το ειχα ρωτησει πριν λιγες μερες και πηρα απαντησεις ..... δεν το ρωτησα επειδη ηταν αδυνατος η παχουλος ο σκυλος μου , το ρωτησα απλα γιατι μου ηρ8ε και το πσ ειναι παντα διπλα μου... για τον ιδιο ακριβως λογο ρωτησα για το κοψιμο αυτιων.... 8α μπορουσες να μου πεις απο την αρχη την τελευταια προταση που εγραψες απο πανω και 8α σου ελεγα ενα μεγαλο ευχαριστω...και δεν 8α χρειαζοντουσαν και 20 ποστ....
ευχαριστω παντως...
 


phili-pakis

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
70
2
ρε ο ανθρωπος ετσι θελει να του κοψει τα αυτια...εσεις γιατι κανετε εκτρωσεις στις σκυλες και τις στειρωνετε???δεν πιστευω να ειστε εμπαθεις....
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
κοιταξε,κανονικα ,αν του γειτονα του την βιδωσει,τρεχει κ τον κτηνιατρο...εχει κ αυτος κυρωσεις...δεν ειναι απλα τα πραγματα.κ φυσικα,ειναι μεγαλη χαζομαρα να συγκρινουμε το κοψιμο αυτιων-ουρων με την στειρωση.
 


phili-pakis

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
70
2
φιλε law...ισως εχεις δικιο για την συγκριση,αλλα ρε γαμωτο δε μπορει κανενας να οριζει το σκυλο του αλλου και ουτε να του βαζει χερι ως προς αυτο...να το κακοποιουσε ενταξει....αλλα τωρα ολο αυτο δεν το καταλαβαινω...προς τι ολη αυτη η σταση?
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
εκτος απο ταχυδρομους,εχουμε κ εισπρακτορες! :p

παιδια δεν ειναι το ιδιο σιγουρα.διαβαστε τα θεματα περι κοπης κ θα δειτε ολες τις αποψεις εκει αρχικα.επισης να εχετε στο μυαλο σας,οτι ο γραπτος λογος καμια φορα φαινεται αποτομος,αλλα δεν ειναι.πιο πανω εγω πχ εκανα χαβαλε κ ο δημοσιος υπαλληλος το πηρε στραβα!

στις κοπες τωρα...ειμαι χοντρομαλακια ρε συ να κοβεις τα αυτια του ζωου ,επειδη δειχνει πιο αγριο.δες ,τι ικανοποιεις?ποιο βιτσιο?γιατι να βαλεις μαχαιρι πανω στο ζωο,για αισθητικους καθαρα λογους?
 


taxudromos

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2011
86
2
εγω δεν σε εβρισα! δεν ειμαι δημοσιος , απλα ετυχε να εχω αυτο το nick-παρατσουκλι ....
(χιουμορ , μην προσβλη8ει κανενας δημοσιος υπαλληλος)
 


phili-pakis

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
70
2
για αισθητικους λογους καθαρα...η εργασιακους στα τσοπανια...κοιτα εναν δανο με κομμενα πως δειχνει...Welcome to Facebook - Log In, Sign Up or Learn More κοιτα εναν με ακοπα....Welcome to Facebook - Log In, Sign Up or Learn More στυλ της φυλης ειναι τετοιο που το δειχνει πιο αρχοντικο.....για τα εργασιακα τσοπανια πιστευω να μην υπαρχει αντιρρηση....ολων των φυλων...οχι μονο των ελληνικων....εγω παλι ειμαι γενικα της μη κοπης στα ελληνικα μου....αλλα αν ημουν βοσκος ΔΕΝ θα το συζητουσα....κοψιμο μη σου πω με την πρωτη ευκαιρια
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
αλλο αυτο ρε φιλε!εκει συμφωνω κ εγω.αλλα δες...ενας ελληνικος που ζει στην πολη,τι εργασια κανει που χρειαζεται κοψιμο?επισης τι αρχοντια ψαχνουμε να βρουμε σε αυτα τα ,ετσι κ αλλιως αρχοντικα κ ομορφα πλασματα κ μιλαω για τα σκυλια γενικα.σε πολλες ρατσες να ξερεις ,οτι η κοπη ξεκινησε για να καλυψουν τα λαθη κεφαλης κ αυτιων.η εργασια ηταν η προφαση.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
για αισθητικους λογους καθαρα...η εργασιακους στα τσοπανια...κοιτα εναν δανο με κομμενα πως δειχνει...Welcome to Facebook - Log In, Sign Up or Learn More κοιτα εναν με ακοπα....Welcome to Facebook - Log In, Sign Up or Learn More στυλ της φυλης ειναι τετοιο που το δειχνει πιο αρχοντικο.....για τα εργασιακα τσοπανια πιστευω να μην υπαρχει αντιρρηση....ολων των φυλων...οχι μονο των ελληνικων....εγω παλι ειμαι γενικα της μη κοπης στα ελληνικα μου....αλλα αν ημουν βοσκος ΔΕΝ θα το συζητουσα....κοψιμο μη σου πω με την πρωτη ευκαιρια
τι παει να πει πιο αρχοντικο΄; και ειναι λογος αυτος;
 


phili-pakis

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
70
2
εσυ γιατι πηρες μαυρο λυκοσκυλο και δεν πηρες το κλασσικο?επειδη ετσι σου αρεσε να το βλεπεις...ετσι θελει και ο ανθρωπος να βλεπει κομμενο αυτι ειναι στην διακριτικη του ευχαιρια και δε πεφτει λογος σε κανεναν περα απο μια συμβουλη...ολα τα αλλα ειναι απλα μια εξωτερικευση των αποθημενων που εχουμε ως καταπιεσμενοι...
 
  • Like
Reactions: Mixalis-26


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ποιος πηρε μαυρο λυκοσκυλο?
αα! το γκρενενταλ? χαχαχα!
.. και δεν του αφαιρεσε και τιποτα.. οπως το πηρε ετσι το χει :D :D

ναι ναι , επειδη η μαμα μου δεν με αφησε να κανω tattoο οταν ημουν μικρο για να κανω τον μαγκα.. εκοψα τα αυτια στο σκυλο μου για να τον κανω τωρα.. :D
που να τρεχεις για tattoo?.. πανακριβα, ασε που πονανε!
χιουμορ εε!!
 
Last edited:


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Άλλο το ποια φυλή επιλέγει κάποιος, και άλλο κ ακρωτηριασμός..

Αυτό είναι το επιχείρημα σου υπερ της κοπής φιλι-πάκης?
 


taxudromos

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2011
86
2
νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος , αλλα τα κοβαν κυριως σε ρατσες ωπου οι εργασιες του ηταν η παλη ....( μην παρεξηγι8ω , παλη εννοω τον ποιμενικο που 8α τα βαλει με λυκο ,το ντογκο που 8α τα βαλει με το γουρουνι κ.α) για να αποφυγουν τα ξεριζομενα αυτια και επισεις για να ακουν καλυτερα....
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
εσυ γιατι πηρες μαυρο λυκοσκυλο και δεν πηρες το κλασσικο?επειδη ετσι σου αρεσε να το βλεπεις...ετσι θελει και ο ανθρωπος να βλεπει κομμενο αυτι ειναι στην διακριτικη του ευχαιρια και δε πεφτει λογος σε κανεναν περα απο μια συμβουλη...ολα τα αλλα ειναι απλα μια εξωτερικευση των αποθημενων που εχουμε ως καταπιεσμενοι...
μονος σου εδωσες την απαντηση πηρα μαυρο λυκοσκυλο γιατι ετσι μαρεσει οπως ειναι και δεν θα κανω παρεμβαση πανω του
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος , αλλα τα κοβαν κυριως σε ρατσες ωπου οι εργασιες του ηταν η παλη ....( μην παρεξηγι8ω , παλη εννοω τον ποιμενικο που 8α τα βαλει με λυκο ,το ντογκο που 8α τα βαλει με το γουρουνι κ.α) για να αποφυγουν τα ξεριζομενα αυτια και επισεις για να ακουν καλυτερα....
ξερεις κανενα ζωο στον πλανητη που εχει γενηθει με λαθος χαρακτηριστεικα και πρεπει να γινει παρεμβαση γιατι ετσι πρεπει να γινει; ολα ειναι για καπιο λογο
 


phili-pakis

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
70
2
kasi αγαπητη μου στην κατηγορια των λυκοσκυλων ειναι το groenendael (ετσι γραφετε)....επειδη δεν καταλαβες το πνευμα της κουβεντας μου να στο κανω πιο λιανο.....σοφουλι το θεμα μου δεν ειναι η επιχειρηματολογηση υπερ του κοψιμου αυτιου αν ειχες την καταλληλη διανοια θα το ειχες καταλαβει,απο τον τροπο που θα διαβασες το κειμενο μου μιας και δεν καταλαβες τον παραλληλισμο αλλα παρ'ολα αυτα βιαστηκες να απαντησεις....το γουστο του ταχυδρομου ειναι τετοιο ωστε να κοψει το αυτι....ο Black ειχε γουστο ενα groenendael και οχι ενα λυκοσκυλο αλλου χρωματος....δε μπορει κλοιπον ο καθενας να του την ''πεφτει'' ξαφνικα...παντως kasi αν εχεις αναγκη ενα tattoo και δεν εχεις χρηματα αρκετα,μπορω να σε στειλω σε εναν δικο μου ο οποιος παιρνει τα υλικα και 50 ευρω για 3 ωρες δουλειας...δεν χρειαζεται να κοψεις τα αυτια του σκυλου σου....σοφουλι σου ξαναλεω,απεκτησε καλυτερη οικειοτητα με τα κειμενα,μαλλον κατι δεν καταλαβες απο αυτα που λεω....
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
εσυ καλα κανεις το χιουμορακι σου? ;)
υποκειμενικο μην ξεχνας !
και tattoo γεμισα και τα σκυλια μου εχω ολοκληρα και τα λυκοσκυλα ξερω ποια ειναι .. αλλα ουτε μασαω ουτε παρεξηγουμαι με τα κακως κειμενα.. ;-)
"dogs and the city" ρε φιλε !!
Αφηστε τα σκυλια σας ολοκληρα!! ειναι μια σκετη ομορφια ετσι οπως τα γεννησε η μανα τους!
 


taxudromos

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2011
86
2
δεν λεμε για ζωα που τα εχει φτιαξει ο 8εουλης.... δεν 8α πας σε εναν ελεφαντα να του σηκωσεις τα αυτια..
υπαρχουν ρατσες που εχουν φτιαχτει απο ατομα που εχουν αφιερωσει την ζωη του σε αυτο και τα φτιαξαν για καποιο συγκεκριμενο σκοπο...
για να μπορεσουν να ανταπεξελ8ουν σε αυτον τον σκοπο 8α επρεπε να τηρουν καποιες προυπο8εσεις , ωπου μια απο αυτη(σε καποιες ρατσες) ειναι το κοψιμο των αυτιων...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα