μελλοντική κτηνίατρος


Ariel (:

Member
11 Δεκεμβρίου 2010
18
0
Γεια σας
ειιμαι καινουργιο μελος στο forum. Είμαι 17 χρονών και ήδη έχω αποφασίσει οτι θέλω να σπουδάσω κτηνιατρική.Γι'αυτόν τον λόγο γράφτηκα στο forum και θα χαρώ πολύ να συμμετάσχω σε συζητήσεις που αφορούν τον καλύτερο φίλο του ανθρώπου...
Καλώς σας βρήκα λοιπόν :)
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Καλως ήρθες Ariel!
Σου εύχομαι να τα καταφερεις και να ακολουθησεις την κτηνιατρικη :)
Σκυλακι έχεις;
 


Ariel (:

Member
11 Δεκεμβρίου 2010
18
0
καλως σε βρήκα aggeliki
έχω ένα yiorkshire με highlands terrier 2 ετών και ένα βασιλικό collie 10 ετών... :)
 


zafcon_romel

Well-Known Member
25 Μαϊου 2009
112
1
Αγ. Σύλλας, Ηράκλειο
Καλώς ήρθες και καλή τύχη....

Υ.Γ. αν και τα πολιτικά πιστεύω του καθενός είναι αυστηρά προσωπικά, το φόρουμ δεν θα πρέπει να πολιτικοποιηθεί. Κατά συνέπεια το "collie" μπορεί να υποστηρίζει ότι θέλει, αλλά δεν είναι απαραίτητα ανακοινώσιμο.......
 
Last edited:




Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Καλως Ηρθες!Και εγω κτηνιατρικη η βιοχημικος θα γινω!Και αμα τα καταφερω,εκτροφεας και αμα μπορω εκπαιδευτης! :p
Soυ ευχομαι τα καλυτερα!
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Καλώς ήρθες. Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις τον στόχο σου και πάνω απο όλα να είσαι καλή επαγγελματίας σε αυτό που θα σπουδάσεις.
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλώς ήρθες και από εμένα...σου εύχομαι να πετύχεις κάθε ονειρό σου και να το χαρείς και με τον καλύτερο τρόπο;):)

Ηλια μια χαρα τα βρισκω ολα αυτα που θελεις και ευχομαι να τα πετυχεις!!!!:D
 






TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
καλώς ήρθες.....!:)
η σχολή είναι αρκετά δύσκολη...
προετοιμάσου να ζήσεις και σκληρές καταστάσεις...
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Καλωσήρθες και καλή επιτυχία στα σχέδιά σου! :)

Σου εύχομαι να τα καταφέρεις και να θυμάσαι..το δύσκολο δεν είναι να μπείς στη σχολή αλλά να βγείς..!;)
Το δύσκολο επίσης ως κτηνίατρος είναι να μάθει να συγκρατείται για να μην δέρνει μερικούς ιδιοκτήτες! :mad:
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλως ηρθες και καλη επιτυχία με το στοχο σου!!
Θα πρεπει αρχικά να μαθεις οτι ΔΕΝ υπαρχει βασιλικό collie!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στα σχέδιά σου!!!

και επειδή όπως θα καταλάβεις σιγά σιγά δεν αφήνω την ώρα του παιδιού να περάσει.....

άστους να λένε....άκου δεν υπάρχει βασιλικό collie....σαν βασιλιά δεν το έχεις???? άρα υπάρχει :D
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Γειά σου Άριελ και με το καλό να πραγματοποιηθούν τα όνειρά σου!!

Θα ήθελα αν μπορείς να μου λύσεις μία απορία...
Επειδή έχω ξανακούσει τον όρο "Βασιλικό Κόλι", αλλά ποτέ δεν έμαθα τι ακριβώς σημαίνει, μπορείς να μου πεις εσύ;

Τι ακριβώς κάνει ένα Κόλι "βασιλικό" ;
Ποιά είναι η χώρα προέλευσης και πως λέγεται εκεί;
 


Lumpie

Well-Known Member
25 Απριλίου 2009
404
3
Χαλάνδρι
Βρήκα αυτό:

Το μέγεθος του Κόλλι για την F.C.I είναι για τα θηλυκά 51 – 56 εκ. και για τα αρσενικά 56 – 61εκ. Ακούγονται διάφορες εκδοχές για το μέγεθος όπου πχ. Αναφέρεται το πιο μεγαλόσωμα ως δήθεν «βασιλικό» ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΟΥΝ. Το Αμερικάνικο πρότυπο επιτρέπει μεγαλύτερο ύψος κατά 5 εκ. Αυτό, βέβαια, σημαίνει όχι μόνο ένα πιο ψηλό σκυλί αλλά επίσης πιο βαρύ κεφάλι και γενικότερα πιο βαρύ σκυλί.