ναρθηκας για το λυκοσκυλο


gr1

Active Member
25 Μαϊου 2012
30
0
που μπορω να βρω ναρθηκες για να βαλω στα αφτια του σκυλου μου? γερμανικο ποιμενικο
 




gr1

Active Member
25 Μαϊου 2012
30
0
μου ειπε οτι μπορει να του βαλει μονο γαζα ο κτηνιατρος αλλα σιγουρα υπαρχει και αλλοσ τροποσ τον οπιο δεν ξερω
 






silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
αν μπορει καποιος να μου πει
GR1 τα παιδιά σου έχουν εξηγήσει πολλά πράγματα σχετικά με το μπορεί να παίζει ρόλο γι τ αυτιά, σου έχουν πει για τον λάθος τρόπο απόκτησης του σκύλου σου, δεν γνωρίζεις καν τι είναι το pedigree κ εδώ κ ένα μήνα οι μόνες σου έγνοιες είναι τ αυτιά του σκύλου κ οι τροφές. Αν θέλεις να βοηθηθείς απ οπουδήποτε, θα πρέπει να μάθεις να ενημερώνεσαι.
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Θα πας σε έναν ορθοπεδικό κτηνίατρο να εξετάσει τον χόνδρο και να συζητήσετε αν μπορεί να μπει νάρθηκας εσωτερικά στο πτερύγιο του αυτιού!
Είτε σηκώσει είτε δεν σηκώσει το αυτί του ο σκύλος, ο νάρθηκας δεν του κάνει κακό!
Κλασσική περίπτωση στα Γερμανικά Ποιμενικά!
 


cosmo

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2010
102
0
GR1 τα παιδιά σου έχουν εξηγήσει πολλά πράγματα σχετικά με το μπορεί να παίζει ρόλο γι τ αυτιά, σου έχουν πει για τον λάθος τρόπο απόκτησης του σκύλου σου, δεν γνωρίζεις καν τι είναι το pedigree κ εδώ κ ένα μήνα οι μόνες σου έγνοιες είναι τ αυτιά του σκύλου κ οι τροφές. Αν θέλεις να βοηθηθείς απ οπουδήποτε, θα πρέπει να μάθεις να ενημερώνεσαι.
μην τον βαρατε βρε παιδια.ειστε σιγουροι οτι και ενα σκυλι με pedigree μπορει να μην παρουσιαση προβλημα στα αυτια οπως του φιλου?οπα ηρεμιστε και δωστε να καταλαβει να μαθει .φιλικα
 




silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
μην τον βαρατε βρε παιδια.ειστε σιγουροι οτι και ενα σκυλι με pedigree μπορει να μην παρουσιαση προβλημα στα αυτια οπως του φιλου?οπα ηρεμιστε και δωστε να καταλαβει να μαθει .φιλικα
Cosmo το θέμα μου δεν είναι το χιλιοειπωμένο θέμα σχετικά με την καθαροαιμία, ούτε βέβαια οι πίθανότητες εμφάνισης ασθενειών σε επιλεκτική εκτροφή, αλλά σχετικά με την στοιχειώδη ενημέρωση, την οποία, το συγκεκριμένο μέλος την αγνόησε. Το τονίζω για να μην αφήσω περιθώρια παρερμηνείας, για την επόμενη φορά που θα ανησυχήσεις για τη "σωματική ακεραιότητα" κάποιου.
 
Last edited:






cosmo

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2010
102
0
Cosmo το θέμα μου δεν είναι το χιλιοειπωμένο θέμα σχετικά με την καθαροαιμία, ούτε βέβαια οι πίθανότητες εμφάνισης ασθενειών σε επιλεκτική εκτροφή, αλλά σχετικά με την στοιχειώδη ενημέρωση, την οποία, το συγκεκριμένο μέλος την αγνόησε. Το τονίζω για να μην αφήσω περιθώρια παρερμηνείας, για την επόμενη φορά που θα ανησυχήσεις για τη "σωματική ακεραιότητα" κάποιου.
δεν απαντω ..........
 




cosmo

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2010
102
0
Τι γκουμούτσα είναι αυτό ρε συ?:pΠολύ βάρος στο αυτί!

Εγώ εννοώ κάτι τέτοιο...
View attachment 37674
σωστα στελιο αυτο ειναι το σωστο και ισως χρειαζεται και κατι να κρατα τα αυτια στη σωστη αποσταση.το βαζεις για 15 μερες περιπου και βλεπαις.καλο κανει να παρει και λιγο neurobion.
 


keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Τι γκουμούτσα είναι αυτό ρε συ?:pΠολύ βάρος στο αυτί!

Εγώ εννοώ κάτι τέτοιο...
View attachment 37674
χαχαχαχα ναι ναι ...δεν έχεις άδικο..

Αλλά δεν βρήκα άλλη τεχνική στο youtube και μάλιστα η τεχνική αυτή είναι ίδια με το δέσιμο των αυτιών στα dobermann, κάτι το οποίο το έχω δουλέψει και ξέρω πως θα λειτουργήσει.
Ωστόσο με το video μπορεί βήμα-βήμα να τα καταφέρει, ακόμα και με διαφορετικά υλικά.
Φαντασία να έχεις ...και χρειάζεται κάποιον που να ξέρει τι κάνει :)

Πάντως τα ενδεδειγμένα βοηθήματα είναι αυτά που προτείνεις, αλλά θέλει ένα συγκεκριμένο είδος βεζινόκολλας και λίιιγο ψαλίδισμα στο εσωτερικού του αυτιού να πιάσει καλά. Καλό θα ήταν να το κάνει κάποιος που γνωρίζει.
Όχι ότι είναι κάτι το τραγικό, αλλά καλό ήταν την πρώτη φορά να γίνει σωστά.
(βλ.λ εκτροφέας)


καλο κανει να παρει και λιγο neurobion.
"Like"
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Ελπίζω οι οδηγίες που δίνονται, να είναι εφικτό να εφαρμοστούν από έναν απλό ιδιοκτήτη, χωρίς τυχόν κινδύνους για το κουτάβι.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.821
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU