ο σκυλος μου αποτομα γρυλιζει και δαγκωνει


mex

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
να ρωτησω κατι παιζει το ενδεχομενο να τον πονεσε το εμβολιο και να φοβηθηκε την γιατρο και το οτι τον τρυπησαν δυο φορες?
 










johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Πολύ όμορφο σκυλάκι!!!:)
Να σου ζήσει!

Για τις δαγκωνιές, γλυλίσματα κλπ., πιστεύω ότι πρέπει να την βάλουμε να παίξει με τον δικό μου τον Casper, που είναι κι συνομίληκοι!;)
 


mex

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Πολύ όμορφο σκυλάκι!!!:)
Να σου ζήσει!

Για τις δαγκωνιές, γλυλίσματα κλπ., πιστεύω ότι πρέπει να την βάλουμε να παίξει με τον δικό μου τον Casper, που είναι κι συνομίληκοι!;)
σημειωση ειναι αγορι!!!!!!!!!! :)
 








vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Μου φαινεται πολυ αστειο αυτη η γλυκια φατσουλα να ειναι ο καρχαριας που περιγραφεις. Πολυ ομορφο σκυλακι. Το κρεβατακι του ειναι ελφρως τεραστιο. Σιγουρα θα το προτιμουσε κατα πολυ μικροτερο για να κουλουριαζεται και να κουρνιαζει.
 




mex

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Μου φαινεται πολυ αστειο αυτη η γλυκια φατσουλα να ειναι ο καρχαριας που περιγραφεις. Πολυ ομορφο σκυλακι. Το κρεβατακι του ειναι ελφρως τεραστιο. Σιγουρα θα το προτιμουσε κατα πολυ μικροτερο για να κουλουριαζεται και να κουρνιαζει.
ναι μονο που εκει δεν κοιμαται εκει παιζει καθεται.... ασε που τωρα εχει μεγαλωσει κιαλλο..σε 15 μερεσ απο 1.400 πηγε στα 2 κιλα!
 






russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Φαινεται απο την φατσα οτι ειναι αλανι! :D
Παντως αν εμενε με την μητερα του τουλαχιστον 1 μηνα πιθανοτατα να μην ειχες αυτο το προβλημα.Επειδη δεν εγινε ετσι δυσκολα θα καταφερεις να διορθωσεις την συμπεριφορα του εφοσον δεν εχεις την εμπειρια και λογικα θα χρειαστεις εκπαιδευτη ο οποιος θα εκπαιδευσει εσενα και τον σκυλο μαζι.
Σε καμια περιπτωση μην κανεις το λαθος και αφησεις τον σκυλο σε εκπαιδευτη μονο του.
 


mex

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Φαινεται απο την φατσα οτι ειναι αλανι! :D
Παντως αν εμενε με την μητερα του τουλαχιστον 1 μηνα πιθανοτατα να μην ειχες αυτο το προβλημα.Επειδη δεν εγινε ετσι δυσκολα θα καταφερεις να διορθωσεις την συμπεριφορα του εφοσον δεν εχεις την εμπειρια και λογικα θα χρειαστεις εκπαιδευτη ο οποιος θα εκπαιδευσει εσενα και τον σκυλο μαζι.
Σε καμια περιπτωση μην κανεις το λαθος και αφησεις τον σκυλο σε εκπαιδευτη μονο του.
κοιτα αν και δεν εχω εμπειρια ουτε εγω θα άφηνα ποτε μονο του το σκυλι ! βεβαια εχω να πω οτι το σκυλακι μετα τον κτηνιατρο δηλ μετα απο αυτο που εκανε εχει ηρεμησει παρα πολυ...ειναι μεσα στο παιχνιδι και στο χαδι και στην χαρα δεν εχει γρυλίσει ξανά απο τοτε και οι κινησεισ του να δαγκωσει ειναι παιχνιδι βεβαια του κοβω την φορα με το να τραβιέμαι και να μην το παιζω για λιγο και γενικοτερα ειναι ηρεμο..δυστυχως η τιμωρια σε αυτον δεν πιανει γιατι οπου και αν τον βαλω του αρεσει και παιζει....η μονη λυση ειναι αν τον κλεισω σε κουτι οπου να μην μπορει να κινηθει αλλα δεν ξερω..δεν το εχω αποφασισει ακομα....βεβαια πολλοι μου λενε οτι το σκυλι μερα με την μερα αλλαζει...δεν ξερω ...θα δειξει εχω παντως υπομονη και ορεξη ....
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Μπορεί να φταίει και η οδυνηρή εμπειρία που είχε με τον κτηνίατρο, το παρακολουθείς και αν ξαναρχίσει το ίδιο, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, οπωσδήποτε εκπαιδευτής. Α και μια παρατήρηση...το σκυλάκι είναι μέλος της οικογένειας σου, οφείλεις να το προστατεύεις, και να μην αφήνεις τους φίλους σου να παίζουν μαζί του όπως αυτοί επιθυμούν, αλλά όπως θέλεις εσύ. Δεν είναι σωστό να το τσιτώνουν και να το φτάνουν στα όρια του. Και μια παράκληση..μην κλείσεις το σκυλί σε κουτί, και μην ξανακούσεις ΠΟΤΕ αυτόν που στο πρότεινε. Να το χαίρεσαι!
 


mex

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Μπορεί να φταίει και η οδυνηρή εμπειρία που είχε με τον κτηνίατρο, το παρακολουθείς και αν ξαναρχίσει το ίδιο, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, οπωσδήποτε εκπαιδευτής. Α και μια παρατήρηση...το σκυλάκι είναι μέλος της οικογένειας σου, οφείλεις να το προστατεύεις, και να μην αφήνεις τους φίλους σου να παίζουν μαζί του όπως αυτοί επιθυμούν, αλλά όπως θέλεις εσύ. Δεν είναι σωστό να το τσιτώνουν και να το φτάνουν στα όρια του. Και μια παράκληση..μην κλείσεις το σκυλί σε κουτί, και μην ξανακούσεις ΠΟΤΕ αυτόν που στο πρότεινε. Να το χαίρεσαι!
ειναι βαρβαρο ε?
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ειναι βαρβαρο ε?
το ρωτας??

κοιτα το γνωστο το σκυλι και το παιδι οπως τα μαθεις,... ισχυει.. αν το μαθαινεις να ειναι νευρικο.. θα ειναι νευρικο και πιστεψε με δεν το θες..
οσο για τα δοντια.. ενα κουταβι ανακαλυπτει τον κοσμο με τα δαγκωνοντας.. δεν εχω συναντησει κουταβι να μην το κανει αυτο..
διαβασε απο εγκυρες πηγες, ενημερωσου ξαναδιαβασε.. αγορασε βιβλια dvd μην περιμενεις απο 10 ανθρωπους να σου πουν τι να κανεις, ακου ν ατο κλεισεις σε κουτι!!! για ονομα του θεου!
αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να μιλησεις με εκπαιδευτη οσον αφορα την ανατροφη του κουταβιου σου... ο εκπαιδευτης δεν εχει να κανει πολλα με το κουταβι.. περισσοτερο με εσενα.
Απο κει και περα υπαρχουν θεματα στο φορουμ που αφορουν την περιπτωση σου.
Ευχομαι να εχεις ενα σωματικα και πνευματικα σκυλακι.. και να περνατε υπεροχα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981