πεθανε??


Status
Κλειδωμένο θέμα

stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
Μιλαγα τωρα με τον συντροφο μου και μου ειπε οτι χτες που ξαναειδαν το γνωστο πλεον σκυλι, και πηγε να δαγκωσει το παιδακι, του σκασαν κατι πολυ γερες στο κεφαλι και τα πλευρα και εφυγε παραπατωντας...

Αν υπολογισουμε και τις προχτεσινες(στο κεφαλι και στο σωμα), παιζει το σκυλι να ψοφισε?? :-k

(τη δευτερη φορα που το ειδαν, πηγαινε καπως περιεργα..)
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Πηγαίνετε και κακοποιείτε σκύλο??
Με τί δικαίωμα ???


Οχι, δεν παίζει να πέθανε ...
Παίζει όμως να χρειάζεται βοήθεια ...

Να πάμε να το δούμε σήμερα αργά το βράδυ.
Θα έρθω κι εγώ.
Θέλω να έρθεις κι εσύ.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
εκεί κοντά μένει ο κτηνίατρος μου.

πείτε μου πότε θα πάτε και το μέρος να του πω να έρθει μπας και βοηθήσει
 




stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
Denis εγω δε ξαναπαταω εκει. εχω κι ενα μωρο να μεγαλωσω. Θα μιλησετε με τον Αγγελο.

Αντεδρασαν υπερβολικα, αλλα νομιζαν οτι ετσι θα το διωξουν... Αλλωστε επρεπε να προστατευσουν το παιδακι... Δε το πετυχαν τυχαια κι αρχισαν να το δερνουν για να παρουν εκδικηση. Να ξυλοκοπησουν αυτον που το φερε σ' αυτη την κατασταση πρεπει.

(Και δε "κακοποιουμε". "κακοποιουν")
 




stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
ΜΑΚΗΣ said:
εκεί κοντά μένει ο κτηνίατρος μου.

πείτε μου πότε θα πάτε και το μέρος να του πω να έρθει μπας και βοηθήσει
να ερθει αν μπορει ο ανθρωπος. Μηπως φερει και κανα ηρεμιστικο να του πετεξετε με βελακι ωστε να μπορεσετε να το πιασετε.
 








denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν ξέρω ποιός τρελός θα εμφανιστεί και θα ζητάει εξηγήσεις, σε χρειάζομαι για να δείξω σε πάσα ενδιαφερόμενο ότι αυτό το σκυλι΄μας έχει δαγκώσει ...
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
σωστο κι αυτο, δεν το χα σκεφτει....
Αλλα και παλι, δε μπορεις δειχνοντας ενα χερι ολιγον μπαταρισμενο, να αποδειξεις στον αλλον οτι αυτο προηλθε απο δαγκωμα σκυλου-και μαλιστα του συγκεκριμενου...

Θα τα συννενοηθειτε με τον Αγγελο. Εμενα μου χει απαγορευσει να τα σκεφτομαι. Φοβαται βλεπετε για το γιο :) Και στο φορουμ μου ειπε μη τυχον μπω κι αρχισω και τα γραφω και συγκινηθω.... Θυμαται κι οσα περασα με τον Ρεξ...

Παντως τα συναισθηματα μου ειναι αναμεικτα.. δηλ απο τη μια ειμαι φιλοζωη και θελω να το βοηθησω γιατι ειναι κριμα να πληρωνει τις μαλακιες καποιου υπανθρωπου, αλλα απο την αλλη δε μπορω να ξεχασω τι ζημια θα μπορουσε να μου ειχε κανει...
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eστω κι έτσι, Στέλλα, πρέπει να έρθεις ...
Μπορεί να εμφανιστεί το αφεντικό και να φωνάξει αστυνομία.
Θα είσαι μακριά.
Δεν θα γίνει και κανα δικαστήριο, μία κοπέλα - θύμα χρειάζεται ... για να υποστηρίξει τα λεγόμενά μας ...
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
ενταξει Denis. Πιστευω θα μπορω να ερθω-γιατι και το σοκ δεν ηταν μικρο.
Απο το αυτοκινητο ομως δε βγαινω

Το πιθανοτερο ειναι να το χει παρατησει καποιος εκει... Αν ομως ισχυει το σεναριο που ειπε καποιος περαστικος (οτι ερχεται ενας το βραδυ και το αμολαει κλπ), ελπιζω να τον πετυχετε.

Να πιαστει και ο μαλακας ιδιοκτητης-αν υπαρχει-(που ποιος ξερει τι αλλα μπορει να κανει), αλλα και το ζωο.

(το περιεργο ειναι οτι χτες ηταν 2 αλλοδαποι και παρακολουθουσαν την κατασταση.. μολις εφυγε το σκυλι, εφυγαν κι αυτοι.. :-k)
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αλλα και παλι, δε μπορεις δειχνοντας ενα χερι ολιγον μπαταρισμενο, να αποδειξεις στον αλλον οτι αυτο προηλθε απο δαγκωμα σκυλου-και μαλιστα του συγκεκριμενου...
Καλα- πρεπει να ησουν απιστευτα τυχερη, αν εχεις μονο το χερι λιγο "μπαταρισμενο" και αυτο μετα απο επιθεση Doberman!!!!

Εμενα πριν απο μερικα χρονια, πηγε να επιτεθει μια αγελη αδεσποτων σκυλων στην Εσμεραλντα μου- εγω μπηκα στη μεση για να την προστατευσω, σταθηκα μπρωστα της.
Και αφου ειδαν, οτι δεν περνανε απο μενα, διαληθηκε ο κλοιος, τραβαγαμε ολοι παλι το δρομο μας και ειχαμε ηδη απομακρυνθει αρκετα μετρα, οταν "ο αρχηγος" των αδεσποτων (μεγεθος Cocker Spaniel περιπου), γυραναει επιτοπου, τρεχει κοντα μου, μου χωνει μια δακγονια στην γαμπα και φευγει τρεχοντας, πριν προλαβω να αντιδρασω.
Και αποτελεσμα αυτης της "φευγαλεας δακγοματιας του κλασματος δευτερολεπτου" ηταν αυτη εδω η μελανια (για να φαινεται το μεγεθος, εβαλα διπλα τον αναπτηρα).
Ακομα και που εχωσε τους κυνοδοντες φαινεται ακριβος.


Παλι καλα που το χερι σου δεν εγινε κομματια δηλαδη!
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
οκ.

μίλησα με τον Πάνο (κτηνίατρο) και μπορέι να έρθει.

μόνο πείτε μου ακριβώς το μέρος για να βρεθείτε.

θα έχι μαζί του ότι χρειάζετε.

το κάνει συχνά από ότι κατάλαβα

βάζω και μια φωτό για να τον γνωρίσετε



περιμένω νέα σας
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα,αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


stellalol1

Well-Known Member
14 Ιανουαρίου 2008
73
0
πλακα κανεις!!! αυτο απο κοκκερ?!?!?!

Σε μια θεια μου στο Λαγονησι, ειχε επιτεθει μια αγελη αδεσποτων, στο μεγεθος του μποξερ περιπου.. Ηταν καμια 10αρια. Το μονο που επαθε ηταν καποιες μικροεκδορες!!

Πιστευω ακραδαντα αυτο που λενε "ειχα αγιο". Το σκυλι επιτεθηκε στο παπουτσι-πηγε για πεταμα- και μετα στο χερι.. Τι να πω, ισως επειδη φοραγα χοντρο μπουφαν... αλλα και παλι ντοπερμαν ειναι αυτο....

Σκεψου οτι τη μεγαλυτερη ,ας πουμε, ζημια, την επαθα απο το πεσιμο.

Οπως ειπα και στο αλλο ποστ μου, τρελαθηκα γιατι σκεφτηκα οτι δε μπορει να τη γλιτωσα ετσι. Ελεγα, απο καπου θα λειπει κομματι... αλλα ευτυχως τιποτα. Ευχαριστω καθε μερα το Θεο γι αυτο.

Πιστευω οτι το σκυλι ειχε "εκπαιδευτει" για φυλακας. Μου πιασε το χερι και μετα ηθελε το λαιμο..
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
stellalol1 said:
.

Πιστευω οτι το σκυλι ειχε "εκπαιδευτει" για φυλακας. Μου πιασε το χερι και μετα ηθελε το λαιμο..
ετσι εκπαιδευονται>?πρωτα χερι,μετα λαιμο? δεν θα το ελεγα 8)
απλα ΕΑΝ ειχε εκπαιδευτει,εκπαιδευτηκε στα χερια ανεγκεφαλων "εκπαιδευτων" που ζωη να χουνε,ειναι και πολλοι απο δαυτους :?
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981