πειραζει που δεν τρωει πολυ ?


TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
ρε παιδια εχω μια απορια γιατι εχω χιλιομπερδευτει με τα γραμμαρια και τα κυπελακια και γενικως τις τροφες (n) υποθετικα συμφωνα με την τροφη του (βλ. royal canin large puppy ) πρεπει να τρωει 309 γρ ημερισιως 3 γευματα στο περιπου 100 γρ το καθενα δεν το τρωει ολο αφηνει δλδ γυρω στα 20 - 25 γρ πειραζει ? :unsure:
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Αφήνει 20-25 από κάθε γεύμα ή συνολικά; Γιατί αν είναι το πρώτο, είναι σαν να παραλείπει ένα γεύμα.
 








TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40

Άμα είναι κανονικό το σκυλί σε βάρος δεν έχει καμία σημασία. Το τι γράφει η τροφή είναι σχετικό και πολλές φορές δεν έχει και καμιά σχέση.
και εγω αυτο σκεφτομαι μια χαρα μου φαινεται το σκυλι εχει και κοιλιτσα :p
 




TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
εχει κανει αποπαρασιτωση και τα κακακια του ειναι καθαρα δεν ειναι πρισμενη οπως οταν εχει σκουλικια κοιλιτσα εννοω δεν ειναι αδυνατος ειναι φυσιολογικος
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν έχει σημασία να τρώει με βάση ένα πίνακα με γραμμάρια. Σημασία έχει η σχέση βάρους και κατασκευής που βλέπεις να είναι φυσιολογική. Οπότε αν δεν είναι αδύνατος αλλά ούτε και μπαμπάτσικος μην ανησυχείς.
 
  • Like
Reactions: Orilis and vasgial




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
ποτέ δεν μου έχει φάει ολοκληρο γευμα στα 2,5 χρόνια... Την εικονα του σκύλου κοιτα, ασε τα γραμμαρια, μπουσουλας είναι όχι απόλυτος κανόνας
 
  • Like
Reactions: Orilis and Tri


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
ποτέ δεν μου έχει φάει ολοκληρο γευμα στα 2,5 χρόνια... Την εικονα του σκύλου κοιτα, ασε τα γραμμαρια, μπουσουλας είναι όχι απόλυτος κανόνας
Ο δικός μου από την άλλη, δεν αφήνει ούτε σπιθουράκι. Αφού σκέφτομαι στα γενέθλιά του να του κάνω δώρο τον κουβά με την τροφή, να φάει μέχρι να σκάσει. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 


TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
μα πραγματικα με κανεναν αλλο σκυλο δεν το ειχα αυτο το προβλημα συνηθως τρωγαν ολοι μεχρι σκασμου και μετα ζητιανευαν και απο εμας
 




TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
η μικρη μου ειναι 10 11 κιλα και ανετωτατα τρωει ενα πακετο μακαρονια μιν σου πω μετα περιμενει και για dessert αχαχαχαχαχα η χοντρελο
 




TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
για το westie λεω προχθες εκοβα λαχανο και μου επεσε κατω και δεν το προλαβα το ειχε εξαφανισει αχαχαχαχαχ ειχαμε σοου
 
  • Like
Reactions: superman


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
για το westie λεω προχθες εκοβα λαχανο και μου επεσε κατω και δεν το προλαβα το ειχε εξαφανισει αχαχαχαχαχ ειχαμε σοου
Καλύτερο και από σκούπα.:LOL:
 


TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
συνεργειο κα8αρισμου αχαχαχα η μεγαλη τα πολλα και η μικρη οτι προλαβει :ROFLMAO:
 


TrendoSkylo

Active Member
18 Μαϊου 2016
36
40
γιουχουυυ ειναι κανεις εδω ? :whistle: αν και δεν εχει τελειωσει ακομα το τσουβαλι σκεφτομαι να αλλαξω τροφη και να φυγω απο R.C δεν την τρωει με πολυ χαρα και κεφι και μαδαει υπερβολικα ωστοσο διαβασα για την brit τι γνωμη εχετε να την δοκιμασω ?