περασαν κιολας τρια χρονια


Status
Κλειδωμένο θέμα


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
solco
βλέπουμε τα πράγματα πολύ διαφορετικά...

Το φόρουμ και το κάθε φόρουμ έχουνε
- αυτόν που του ανήκει ο χώρος (admin)
- αυτούς που τον κρατάνε ζωντανό (μέλη)
- αυτούς που κάνουνε τη χαμαλοδουλειά (διαχειριστές)

Εγώ, αν πρέπει να ταξινομήσω τη σπουδαιότητα των παραπάνω, θα σου πω ότι πρώτα λογαριάζω τα μέλη μετά τους διαχειρηστές και μετά τη διοίκηση.

Φασιστικό φυσικά και δεν είναι το ξήλωμα των διαχειριστών, ούτε καν ο τρόπος που έγινε. Μπαμπέσικο είναι.
Αποχωρώ γιατί θεωρώ πως αν ξηλώνονται έτσι οι διαχειριστές (γιατί τα παιδιά τα πιστεύω σε όσα γράψανε για τον τρόπο που έγινε το ξήλωμα) δεν αργεί η μέρα που τα μέλη δε θα έχουνε καλύτερη συμπεριφορά από την πλευρά της διοίκησης.

Όταν μπήκα εδώ μέσα αποδέχτηκα τους όρους της διοίκησης του φόρουμ.
Και τώρα δεν αποδέχομαι τη συμπεριφορά της και φεύγω. Τόσο απλά.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
@ kos

Δεν υπάρχει "δεν πρέπει", υπάρχει που θα εξυπηρετούσε;

Οι διαχειριστές είναι παραπάνω από ένας και δεν βρίσκουν απαραίτητο να έχουν αναρτημένο βιογραφικό με φωτογραφία.

Όπως κάθε μέλος, θέλουν να κρίνονται με βάση αυτά που προσφέρουν και να αξιολογούνται με βάση τις δραστηριότητες τους στο φόρουμ και όχι κάτι άλλο.

Η ταυτότητα μας και το βιογραφικό μας σαν διαχείριση του www.dogforum.gr είναι αυτό που έχετε μπροστά σας και όσα γίνονται κάτω από την άδεια του www.dogforum.gr (αναρτήσεις, δημοσιεύσεις, ενημερωτικά φυλλάδια, καμπάνιες).

Αν αυτά θεωρούνται ανεπαρκή ή επαρκή είναι στην κρίση του καθενός και έχει την ελευθερία να πράξει ανάλογα.
 




solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Ψυχραιμια χρειαζεται αυτες τις ωρες...αλλα σε αυτον που τη χρειαζεται, την ωρα που τη χρειαζεται αν το πεις...
θα σε πει το λιγοτερο...μα...κα
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
@ galazio

Γιατί με άλλα κριτήρια πράττεις όταν ο ρόλος σου είναι διαφορετικός και πιθανόν και οι σχέσεις σου με άτομα ή καταστάσεις.

Μπαίνοντας λοιπόν στην θέση της Chloe κατά 99% θα πράτταμε το ίδιο.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
@ galazio

Γιατί με άλλα κριτήρια πράττεις όταν ο ρόλος σου είναι διαφορετικός και πιθανόν και οι σχέσεις σου με άτομα ή καταστάσεις.

Μπαίνοντας λοιπόν στην θέση της Chloe κατά 99% θα πράτταμε το ίδιο.
ακους οσκαρ?:rolleyes:
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Κατάλαβα... υπήρξε λοιπόν σύμβαση και χαρτοφυλάκιο.

Η ανάθεση των οποίων καθηκόντων έγινε με μονιμοποίηση ομοία με αυτήν του δημοσιοϋπαλληλικού κώδικα και σαφέστατα υπήρξε μέρισμα το οποίο δεν αποδόθηκε ή σταμάτησε κάποια στιγμή να αποδίδεται! Υπήρξε ξήλωμα, στέρηση βαθμού κλπ. κλπ.

Nα θυμήσω πως είναι ίδιον μεγάλων αντρών και νοήσεων η δυνατότητα ηρεμίας και ανάλογης πράξης (οποιασδήποτε) πάντοτε και μόνο μετά ηρεμίας και σκέψης.
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Μεγάλων αντρών Promithea ... μάθε λοιπόν ότι Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ Denis - Rottie - Lone wolf για τους νέους moderators ήταν:

Oscar
Sir-Elric
Chloe
Rottie
lone wolf (με τον λογαριασμό της οποίας θα έκανε χαμαλοδουλειά και ο Denis)
kopritis
Teobullmastiff

και

Denis (μόνο στο rottweiler subforum)
Promitheas (μόνο στο dogo subforum)

Γνώμη την οποία καταθέσαμε μετά από παράκληση του admin του forum (ποιός είναι αυτός άραγε?) και χωρίς να μας πεί ότι η γνώμη που μας ζητείται είναι για mods πρός αντικατάστασή μας, θέση που ίσως συζητούσαμε (εγώ είχα καταθέσει ήδη την παραίτησή μου από φανερός mod) ενώ ΟΛΟΙ δούλευαν κρυφά 2 χρόνια, οποία λοιπόν "εξουσία" αναζητάτε εν μέσω 5-6ώρου συμμαζέματος και ποιά "αίσθηση ιδιοκτησίας" αναφέρετε ... αμέσως μόλις έγινε αυτό παυτήκαμε όλοι από mods σβήστηκαν όλες οι συζήτήσεις (αντίγραφα των οποίων φυσικά υπάρχουν) και ενημερώθηκαν οι καινούριοι mods ότι φύγαμε επειδή θεωρήσαμε το forum ιδιοκτησία μας και επειδή δεν επιθυμούσαμε καινούριους mods ... (αντίγραφα των συζητήσεων αυτών επίσης υπάρχουν) ...

Η πολύ έξυπνη (και ικανότατη στην χρήση του λόγου) διαχείριση αυτού του forum λοιπόν δεν είναι καθόλου μεγάλος άντρας ... επειδή εγώ είμαι, και είμαι επίσης επαγγελματίας στις συναναστροφές μου αρνούμαι ΦΥΣΙΚΑ μετά από αυτά να καταθέτω γνώση, κόπο και άποψη στο ΤΙΠΟΤΑ ... απλά όπως είπα και πρίν ένα forum είναι οι άνθρωποι, εδώ δεν είμαι κάν σίγουρος αν πρόκειται άντρα, γυναίκα ή για μιά εταιρία, και μάλιστα μία εταιρία διαφορετικών συμφερόντων από εμένα.

ΛΥΠΑΜΑΙ για το σημείο που έχουμε φτάσει, πάλι δεν έχω επιλογή όμως ... όταν χαρακτηρίζομαι δημόσιος υπάλληλος (που πληρώνεται και δεν κάνει τίποτα) ενώ έκανα πολλά και δεν πληρώθηκα ούτε "πληρώθηκα" ποτέ.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
πολυ κακο για το τιποτα λεω εγω

βοηθησατε ως διαχειριστες τα μελη , δεν θα βοηθουσατε και ως απλα μελη ;

το οτι ησασταν διαχειριστες ειναι το λιγοτερο το οτι βοηθησατε οσο βοηθησατε ειναι το περισσοτερο και ανεξαρτητο απο την ιδιοτητα που ειχατε

μην πετατε τους κοπους σας λοιπον
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το μελος "st3li0s" ξενερωσε πολυ...

Ηταν αναγκη να γινει κατι τετοιο?Προσωπικα το θεωρω ανουσιο...

Περιμενω κατι καλυτερο...να συμβει κατι...και γρηγορα...ελπιζω...
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Απλά μερικές διορθώσεις:

ΟΛΟΙ δούλευαν κρυφά 2 χρόνια
Έναν χρόνο, από 31-10-08.

Promitheas (μόνο στο dogo subforum)
Δεν προτάθηκε, αλλά μικρή σημασία έχει μια που θα συμφωνούσα.

ενημερώθηκαν οι καινούριοι mods ότι φύγαμε επειδή θεωρήσαμε το forum ιδιοκτησία μας και επειδή δεν επιθυμούσαμε καινούριους mods ...
Δεν έγινε ποτέ κάτι τέτοιο και αν παρεξηγήθηκε να το γράψω κι εδώ.

Να ξαναπώ πως όλα τα παιδιά προσέφεραν αρκετά, τα μέγιστα ίσως και η μοναδική αλλαγή που θέλαμε να κάνουμε ήταν να πάψουν να είναι moderators.

Αυτό μπορεί να πίκρανε και να στεναχώρησε, το κατανοούμε και για αυτό δεν θα πάρουμε "της μετροιτής" κάθε χαρακτηρισμό.

Δεν τους ανταποδίδουμε γιατί τα παιδιά πάντα προσέφεραν και ποτέ δε μας έδωσαν λαβές για σχόλια.

Δεν θέλω κανείς να σκεφτεί το αντίθετο για εκείνους, για την διαχείριση ας σκεφτεί ότι κρίνει.

...και πάλι ευχαριστώ!
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
οποία λοιπόν "εξουσία" αναζητάτε εν μέσω 5-6ώρου συμμαζέματος και ποιά "αίσθηση ιδιοκτησίας" αναφέρετε ...
Θα παρακαλέσω θερμά η απάντηση να στρέφεται προς αυτόν που έθεσε τον χαρακτηρισμό κι όχι προς εμένα


... όταν χαρακτηρίζομαι δημόσιος υπάλληλος (που πληρώνεται και δεν κάνει τίποτα) ενώ έκανα πολλά και δεν πληρώθηκα ούτε "πληρώθηκα" ποτέ.
Οι όποιες απολαβές δεν χρειάζεται να είναι χρηματικές αλλά ούτε καν υλικές. Και πριν από οποιαδήποτε ανάθεση οφείλουμε να τα ζυγίσουμε όλα τα δεδομένα. Για τον όρο του "δημοσίου υπαλήλου" τοποθετήθηκα ήδη και προφανώς δεν τον παίρνω πίσω μιας και είναι κατανοητό πως αναφερόμουν στην μονιμότητα.

Για ολα τα άλλα που ανέφερες και τα οποία βεβαίως και χρήζουν εξηγήσεων... όχι όμως προς εμάς. Διότι αφορούν εσάς τους άμεσα εμπλεκόμενους. Κι εγώ προσωπικά δεν θέλω να πάρω θέση... συμπέρασμα μπορώ να βγάλω μόνο για όσα είμαι σε θέση να γνωρίζω... κι αυτό ενδεχομένως να είναι στρεβλό εν τέλει.
Ως εκ τούτου δεν μπορώ και δεν θέλω να ταχτώ σε κανένα στρατόπεδο... προτιμώ να παραμείνω η αγελάδα η οποία κοιτάζει αποσβολωμένα τον αλεξιπτωτιστή.


Και κάτι ακόμα...
Μεγάλων αντρών Promithea ... μάθε λοιπόν ότι Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ Denis - Rottie - Lone wolf για τους νέους moderators ήταν:
...
Promitheas (μόνο στο dogo subforum)
Δόξα τω Θεό, το subforum βαδίζει μια χαρά χωρίς να χρειάζεται την όποια επέμβαση από mod.

Κι εδώ οφείλω να παραδεχτώ, επί τη ευκαιρία, και δημόσια την λανθασμένη αρχική εκτίμησή μου... μιας και είχα ταχτεί κατά της δημιουργίας sub για το Ντόγκο.

Με χαρά βλέπω πως έκανα λάθος λοιπόν!
 
Last edited:


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Η πολύ έξυπνη (και ικανότατη στην χρήση του λόγου) διαχείριση αυτού του forum λοιπόν δεν είναι καθόλου μεγάλος άντρας ... επειδή εγώ είμαι, και είμαι επίσης επαγγελματίας στις συναναστροφές μου αρνούμαι ΦΥΣΙΚΑ μετά από αυτά να καταθέτω γνώση, κόπο και άποψη στο ΤΙΠΟΤΑ ... απλά όπως είπα και πρίν ένα forum είναι οι άνθρωποι, εδώ δεν είμαι κάν σίγουρος αν πρόκειται άντρα, γυναίκα ή για μιά εταιρία, και μάλιστα μία εταιρία διαφορετικών συμφερόντων από εμένα.
Δηλαδή Κορίνα????Τι συμφερόντων ακριβώς???
Μην μου πεις για τα δικά σου, εγώ που σε γνωρίζω αρκετά χρόνια τα ξέρω...
Είχα την εντύπωση ότι τα συμφέροντα σ΄αυτό το φόρουμ ήταν κοινά...
Όχι????:rolleyes:
 






Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
μαλλον δεν εχετε διαβασει καλα ολο το νημα της συζητησης...ισως μπερδευτηκατε.

καποια στιγμη υπογραφει ο Denis ως LoneWolfe,μετα απο λιγο ειναι η Κορινα η ιδια και υστερα παιρνει παλι τον λογο(γραπτο λογο) ο Denis.
 


mathousalix

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2009
803
1
αν και δεν θεωρω οτι εχει καθολου σημασια δεν καταλαβαινω απο που καταλαβες οτι στο ποστ που αναφερθηκε ο Blue γραφει ο denis.
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Thanks Teo!!!;)
Είναι κι αργά και μόλις γύρισα κι από γάμο...'Οχι τον δικό μου:D
Άρα η ερώτηση προς τον Denis;)
Μπορεί να θέλει όμως ν΄απαντήσει και η Κορίνα σ΄αυτό αν συμφωνεί με τα γραφόμενα του Denis...
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εχει σημασια,γιατι ειναι αδικο για τα παιδια(Denis και Kορινα) να συγχεουμε τα γραπτα τους,σε ενα τοσο σημαντικο θεμα.

τι πως το καταλαβα βρε Mathousalix μου...δες οτι μιλα ενα αρσενικο προσωπο...θα μιλαγε η Κορινα σε αρσενικο?

επισης απο τον λιγο καιρο που ειμαι στο φορουμ,ξερω το στυλ που γραφουν τα παιδια...ειδικα του Denis.

παιδια ΔΕΝ κανω κηρυγματα...μακρια απο εμενα το στοιχειο τουτο...απλα μια επισημανση εκανα ο ανθρωπος.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981