πεφτει απο τις σκαλες.


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
ειναι η δευτερη φορα που το κανει σημερα. το πρωι επεσε απο την βλακεια του. επειδη ποτε δεν ανεβαινει απο μονος του καθεται κατω και μυριζει του δειχνω ενα μπισκοτο σαν κινητρο και τις ανεβαινει βολιδα. σημερα το πρωι ομως πηγε απο την εξω πλευρα και κατρακυλησε στα 2 σκαλοπατια. τωρα το βραδυ παλι κατεβαινοντας αυτη την φορα τις μισες τις κατεβηκε σαν μπαλα. ανησυχω μηπως χτυπησε και γιατι το κανει αυτο? :(
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εγω το κοβω μικρο για σκαλοπατια,,, οσους βλεπω να ανεβαινουν η κατεβαινουν σκαλοπατια το σκυλακι το παιρνουν αγκαλια και δεν το προτρεπουν να παει σε σκαλοπατια,,, τα σκαλοπατια για πολλα σκυλια ειναι σακατεμα,,,
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
μικρό απο άποψη ηλικίας λες ή μεγέθους; γιατι αν λες για μέγεθος η δικιά μου άνετα ανεβοκατεβαίνει σκάλες (σε όσες σκάλες έχει τύχει να ανέβει και να κατέβει τέλος πάντων:Ρ) και είναι δεν είναι 2 κιλά.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
το εχω ακουσει οτι ειναι σακατεμα για καποια σκυλια οι σκαλες αλλα εχει μεγαλωσει πλεον δεν ειναι κουταβι. παντα προσεχω και του φωναζω. ειναι 19 μηνων και 4 κιλα. δεν θελω να ειμαι απο αυτες που εχουν τα μικρα σκυλια σαν αρκουδακια , δεν περπατανε, δεν τρεχουν , δεν κατεβαινουν σκαλες. ειπαμε σκυλος ειναι οχι μπιμπελο
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
19 μηνων δεν ειναι μικρουλη για να ανεβοκατεβαινει σκαλες..το τσιουαουα των γονιων μου 6 μηνων ειναι, 2 κιλα και δεν εχει κανενα προβλημα..γιατι ανησυχεις? μπορει απλα να ναι απροσεχτο..εχει δειξει καποιο σημαδι οτι δεν ειναι καλα?
 




hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
η φωτο ειναι οταν ηταν μικρος. οχι δεν εχει δειξει καποιο σημαδι ασταθιας η αδυναμιας στα ποδια. και ειναι ιδιαιτερα αθλητικο. τρεχει παρα πολυ γιατι παμε σε περιορισμενη εκταση και τρεχει ελευθερος περπαταει πολυ δεν βαριεται. ας ελπισουμε οτι ειναι απροσεξια και οτι δεν εχει τραυματιστει καπου
 






hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
κάνε και ενα τσεκάρισμα στα ματια καλού κακού
στον κτηνιατρο εννοεις η με καποιον τροπο μονη μου? αν κρινω απο τις τελευταιες μερες δεν πεφτει πανω σε αντικειμενα στο σπιτι στην βολτα δεν βλεπω καμια διαφορα.
 


evaki88

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2012
240
3
Kifisia athens
στον κτηνιατρο εννοεις η με καποιον τροπο μονη μου? αν κρινω απο τις τελευταιες μερες δεν πεφτει πανω σε αντικειμενα στο σπιτι στην βολτα δεν βλεπω καμια διαφορα.
στον κτηνιατρο!
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
στον κτηνιατρο εννοεις η με καποιον τροπο μονη μου? αν κρινω απο τις τελευταιες μερες δεν πεφτει πανω σε αντικειμενα στο σπιτι στην βολτα δεν βλεπω καμια διαφορα.
Υπάρχουν περιπτώσεις με προβλήματα όρασης που δεν μπορούν να καθορίσουν ύψος και βάθος .
Ένα απλό τσεκ έτσι προληπτικά .
Ίσως και να είναι συμπτωματικό το ότι έπεσε μια δυο φορές .
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
αυτο δεν το ειχα σκεφτει. περισσοτερο τσεκαρα τα ποδια. θα το κοιταξω και αυτο την αλλη βδομαδα που εχουμε ραντεβου για εμβολια. σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια.
 


playbacknick

Member
30 Μαϊου 2011
18
0
Ξεκινησε μαθηματα για να ανεβοκατεβαινει με το λουρί πάντα και πάντα απο την ίδια πλευρά.Π.χ. αν ανεβαινει δεξια σου να κατεβαινει κρατώντας την στα αριστερά σου και θα μάθει σιγά σιγά.Εμένα μέχρι τεσσάρων μηνών φοβόταν να κατέβει θυμάμαι και έτσι ξέπέρασε το φόβο της.Ίσως βοηθηθείς κι εσύ.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
τις κατεβαινει βολιδα τις ανεβαινει βολιδα οταν θελει γιατι το μυαλο του ειναι να βγει εξω οταν γυρναμε απο την βολτα. ετσι οταν ανεβαινουμε τις σκαλες εχω ενα μπισκοτο απο την αριστερη πλευρα το ακολουθει και μολις τις ανεβει το παιρνει με πολλα μπραβο! τα ματια του δεν φαινεται να εχουν καποιο προβλημα απ οσο τα ειδε ο κτηνιατρος
 


playbacknick

Member
30 Μαϊου 2011
18
0
Αν τον εχεις στο λουρι και με περιστηθιο κατα τη γνωμη μου, θα έχεις πλήρη ελεγχο και ισως καταφερεις να δωσεις το ρυθμο στο πως ανεβαινει και κατεβαινει.Πάντα με λουρι για αρχη
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981