πονεμενη ιστορια (σοβαρο προβλημα με τα νεφρα )


JOANNA

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2009
50
0
Δεν ειναι παρηγορια απλα λεω πως υπαρχουν και πολυ χειροτερα.. τι ειναι χειροτερο ενα παιδι που σκωτονεται στο δρομο απο αμαξι η το πυροβολουν(οπως τον αλεξη)η ενα σκυλι που ηρθε η ωρα του και <<εφυγε>>???:mad::mad::mad:
 


JOANNA

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2009
50
0
τι παει να πει το ε και λοιπον? τα σκυλια ειναι πιο σημαντικα απο τους ανθρωπους?:mad::mad::mad::mad:
 


Dinosd

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
188
0
50
TIRNAVOS (LARISSA)
Το θέμα είναι ότι εδώ είναι DOG-FORUM.

Για τα παιδάκια που σκοτώνονται στους δρόμους, που πεθαίνουν από την πείνα κ.λ.π ύπάρχουν άλλοι δικτυακοί τόποι να εκφράσουμε τον πόνο μας.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Καλά την επόμενη φορά που θα ρωτήσεις για το καλααζάρ γιατί "έχεις αγχωθεί πολύ" θα σου πω να μην αγχώνεσαι γιατί υπάρχουν πολύ χειρότερα, όπως παιδάκια που αρρωσταίνουν μπλα μπλα μπλα.
 


masster

Member
18 Φεβρουαρίου 2009
9
0
Regensburg
www.carpaint.gr
Joanna εδω δεν συμφωνω μαζι σου παρ'ολο οτι καταλαβαινω την καλοπροερετη προσπαθεια σου γλυκανεις την πικρα μου.
Ανοιγεις ενα μεγαλο θεμα που οι αποψεις ειναι πολυ υποκειμενικες και πολυ φορισμενες απο συναισθηματα.
Ενα εχω να σου πω.
Τα ζωα λειτουργουν με ενστικτο και οι ανθρωποι με λογικη.
Η κακια και το μισος ειναι αγνωστα αισθηματα για τα ζωα.
Στους ανθρωπους ομως ειναι πολυ ανεπτυγμενα και η αναγκη για πραγματικη αγαπη μας οδηγει στην αποκτηση ενος ζωου γιατι μονο εκει μπορει κανεις να βρει πραγματικη ανταποκριση.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν λεω κριμα το σκυλακι αλλα εδω χανονται ανθρωποι καθε μερα.....:(:(
Nαι βρε συ JOANNA ..αλλα εδώ είμαστε σε ένα dog forum..
Τα ακούμε που τα ακούμε από τους έξω ..,να τα ακούμε και εδώ..?
Κατανοώ ότι κάποιος αν δεν έχει λατρέψει στην ζωή του ένα σκυλί δεν μπορεί να καταλάβει τον πόνο της απώλειας του να χάνεις τον τετράποδο φίλο σου.
Αλλα εδώ όλοι λίγο πολύ ξέρουμε..
η υποψιαζόμαστε..

Σίγουρα παιδάκια και τραγικές καταστάσεις υπάρχουν γενικά..

Αλλα σε αυτόν που χάνει κάτι πολύτιμο όπως η ψίχουλα που έχει ζήσει τόσα..,που για τον άλλον είναι φίλος,μάνα,πατέρας αδερφός τα πάντα..
είναι επιχείρημα αυτό στον πόνο του..?

Πέρα από αυτό για να ασχολούμαστε τόσο πολύ με ένα dog forum ευνόητο είναι ότι τα λατρεύουμε τα σκυλιά μας..
Θέματα διατροφής τα έχουμε κάνει επιστήμη ,πιστεύω σε αντίστοιχο θέμα για μαμάδες τέτοιες αναλύσεις για τις "μωροτροφες" δεν θα έχουνε..

η φιλενάδα μου πιο πάνω τσαντίστηκε..
Εγώ κατανοώ την στάση σου αποδίδοντας την στο ότι προφανώς δεν αγάπησες ποτε πολύ ένα σκύλο..,η μια γάτα..γενικά ένα ζώο..

Aλλα δεν νομίζεις ότι πρέπει να σεβόμαστε τον πόνο του αλλου?

Δεν ξέρω για ποιο λόγο είσαι γραμμένη εδώ..,αλλα σιγουρά θα υπάρχουν και φιλανθρωπικά forums..

Οχι ότι εμείς εδώ δεν είμαστε(η τουλάχιστον όλοι..),αλλα για να μην μιλήσουμε για τρόπους αγωγής και στοιχειώδης ευγενίας ,ας είμαστε τουλάχιστον εντος θεματολογίας που πρεσβεύει το forum και αυτό είναι η ΛΑΤΡΕΙΑ μας για τους σκύλους..
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU