τα αποτελεσματα του τακη για το καλαζαρ


jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
καλημερα! θα μπω κατευθειαν στο θεμα.. πριν περιπου 9 μηνες ειχαμε διαγνωσει στο τακη καλαζαρ 1/400 καναμε αμεσως τη θεραπεια με μιλτεφοραν και απο τοτε περνουμε καθημερινα ζιλαπουρ πριν 1 μηνα καναμε εξεταση να δουμε τη τιμη και ειναι 1/200... ειναι καλο? θα επρεπε να ηταν μηδενικο? ο κτηνιατρος μου ειπε πως αυτη η τιμη δειχνει πως ειναι υποπτος κ να ξανακανουμε ξανα σε 3 μηνες εξετασεις.. να χαρω ή να ανησυχησω?
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Τρόμαξα διαβάζοντας τον τίτλο του θέματος...

Δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα.... εμείς 6 μήνες μετά την θεραπεία δεν έχουμε κάνει ακόμα εξέταση για αντισώματα.... είναι φυσιολογικό κατά την άποψη γιατρών
 




jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
πως θα σας εβαζα στον πειρασμο να το δειτε... υπαρχει περιπτωση να γινει ποτε αρνητικο? ή οτι εγινε εγινε?
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ο γιατρός σου δεν σου εξήγησε τα αποτελέσματα?
Θετικό είναι που έπεσε ο τίτλος. Συνεχίζεις με ζιλαπούρ και εξετάσεις κάθε τόσο. Για να μηδενιστεί ο τίτλος θα αργήσει.
 


jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
μου ειπε μονο αυτα συνεχιζω τα χαπια και εξετασεις συντομα... μετα τις γιορτες θα τον παω σε αλλον για τσεκαπ και για τα 2 σκυλια.. γιατι αυτος δεν εχει μεγαλη εμπειρια σε αυτο απλα για να βρω αλλον κτηνιατρο πρεπει να παω σε αλλη πολη..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.663
19.905
Αν δεν έχει μεγάλη εμπειρία στην λεισμάνια, που είναι ότι πιο κοινό, μαζί με την ερλίχεια, καλύτερα να το κλείσει :confused:
 


jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
γενικα ξερει αλλα δεν εχει πολλα τετοια περιστατικα για μεγαλυτερη εμπειρια γτ εδω οσοι εχουν σκυλο δε κανουν εξετασεις προληπτικα και αν στο τελευταιο σταδιο καταλαβουν τι εχει ο σκυλος τοτε κανουν ευθανασια εχουν την ευκολη λυση :( κανεις δε δινει χρηματα για θεραπειες... ο κτηνιατρος αυτος δεν εχει κτηνιατρειο εδω ερχετε 2 φορες την εβδομαδα απο μια κοντινη πολη.. στη νοτια πελοποννησο δεν εχει ερθει ακομα ο πολιτισμος..
 


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Είναι πολύ θετικό γεγονός η μείωση του τίτλου!
Ακομα και σταθερό να είχε μείνει δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί. Είναι σε καλό δρόμο!
Πρόβλημα θα υπήρχε αν είχε ανέβει.
Εύχομαι να συνεχίσει έτσι και να πάνε όλα καλά, που θα πάνε!!
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
μου ειπε μονο αυτα συνεχιζω τα χαπια και εξετασεις συντομα... μετα τις γιορτες θα τον παω σε αλλον για τσεκαπ και για τα 2 σκυλια.. γιατι αυτος δεν εχει μεγαλη εμπειρια σε αυτο απλα για να βρω αλλον κτηνιατρο πρεπει να παω σε αλλη πολη..
Σημαντικές είναι οι εξετάσεις για νεφρό-συκώτι μέσω εξετάσεων αίματος αλλά και η εξέταση ούρων.

Σε ποια πόλη είσαι;
 


jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
εχω σκοπο να του κανω αμεσα βιοχημικες ξανα... νεαπολη ειμαι διπλα απο ελαφονησο!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.135
Μηνύματα
896.084
Μέλη
19.948
Νεότερο μέλος
Politidou