2 διεθνείς εκθέσεις 25 & 26.06.2011


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Ρε συ milva είναι λογική τώρα αυτή που μας τσαμπουνάς και θέλεις να κρατάμε και την ψυχραιμία μας;
Ο άνθρωπος δηλαδή, έχει ένα εξαίρετο δείγμα και δεν θα το κατεβάζει σε εκθέσεις γιατί έχεις βαρεθεί εσύ να το βλέπεις;
Πλάκα μας κάνεις τώρα;
mareco δε σας τσαμπουνάω(ήμαρτον!!!) τίποτα τέτοιο..απλά το σκεπτικό μου είναι απλό...είναι ήδη champion αυτό το σκυλί,δεν έχει να αποδείξει κάτι..γιατί να μην υπάρξουν νέα αίματα?!Αν απλά δείχνουμε τα ίδια και τα ίδια που είναι η βελτίωση?Εφησυχασμός λέγεται αυτό...
 


Handlergr

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2009
313
0
Athens, Greece
Και επειδή όποιος ψάχνει βρίσκει μιλάω για αυτό τον σκύλο...
ARYAKAS LYGEIA,
OLD ENGLISH SHEEPDOG (BOBTAIL)
17 Οκτωβρίου
15 Μαίου κλπ Συνέχεια στα καλύτερα σκυλιά έκθεσης...μάλλον δεν ήταν άλλα αυτα που έβλεπα αλλά το ίδιο,άρα δεν είμαι τόσο άσχετη όσο θα βόλευε...
Όποιος ενδιαφέρετε ας μπεί στην σελίδα των αποτελεσμάτων του ΚΟΕ να δεί πόσες φορές είναι αυτός ο σκύλος στις εκθέσεις...Ο εκτροφέας του λογικό να το κατεβάζει μιας και είναι άριστο δείγμα...εγώ όμως σαν απλή "άσχετη" θεατής βαρέθηκα να βλέπω τον ΙΔΙΟ σκύλο στα καλύτερα έκθεσεις..ας δούμε και κανένα άλλο...

Σκάρλετ..πανέμορφος ο χίππης...
ARYAKAS είναι η επωνυμία εκτροφείου του Νικόλα Κανάλες, πολύ επιτυχημένου επίσης. Δεν ήταν στην έκθεση. Ο χειριστής, εκτροφέας και συνδιοκτήτης του σκύλου που ήταν στην έκθεση είναι ο Λυκούργος Ζουμπουλίδης, με επωνυμία MICKEY'S LAND. Οπότε σίγουρα μιλάμε για άλλο σκύλο και άλλο χειριστή.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
ARYAKAS είναι η επωνυμία εκτροφείου του Νικόλα Κανάλες, πολύ επιτυχημένου επίσης. Δεν ήταν στην έκθεση. Ο χειριστής, εκτροφέας και συνδιοκτήτης του σκύλου που ήταν στην έκθεση είναι ο Λυκούργος Ζουμπουλίδης, με επωνυμία MICKEY'S LAND. Οπότε σίγουρα μιλάμε για άλλο σκύλο και άλλο χειριστή.
Οκ στη συγκεκριμένη ηταν άλλος..στις προηγούμενες ηταν άλλος...λάθος...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
mareco δε σας τσαμπουνάω(ήμαρτον!!!) τίποτα τέτοιο..απλά το σκεπτικό μου είναι απλό...είναι ήδη champion αυτό το σκυλί,δεν έχει να αποδείξει κάτι..γιατί να μην υπάρξουν νέα αίματα?!Αν απλά δείχνουμε τα ίδια και τα ίδια που είναι η βελτίωση?Εφησυχασμός λέγεται αυτό...
Και γιατί η παρουσία αυτού του σκυλιού, εμποδίζει τα νέα αίματα να κάνουν την εμφάνισή τους;
Και γιατί να πρέπει να αποδείξει κάτι, σε κάποιον; Τους αρέσει και τον κατεβάζουν.
Ποιανού την άδεια πρέπει να πάρουν;
Sorry αλλά δεν το κατανοώ το σκεπτικό σου :confused:

Ζητώ ταπεινά συγγνώμη, που σε σόκαρα με το απερίγραπτο λεξιλόγιό μου. Και να σκεφτείς ότι έχω αποφοιτήσει από τις καλόγριες...:shake:
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Και γιατί η παρουσία αυτού του σκυλιού, εμποδίζει τα νέα αίματα να κάνουν την εμφάνισή τους;
Και γιατί να πρέπει να αποδείξει κάτι, σε κάποιον; Τους αρέσει και τον κατεβάζουν.
Ποιανού την άδεια πρέπει να πάρουν;
Sorry αλλά δεν το κατανοώ το σκεπτικό σου :confused:

Ζητώ ταπεινά συγγνώμη, που σε σόκαρα με το απερίγραπτο λεξιλόγιό μου. Και να σκεφτείς ότι έχω αποφοιτήσει από τις καλόγριες...:shake:
χαχαχαχαχα καλό...με έκανες και γέλασα...!!!:D
Το σκεπτικό μου είναι οτι με το να κατεβάζει ενας εκτροφέας συνέχεια το ίδιο σκυλί δε δείχνει οτι πηγαίνει τη φυλή μπροστά..αλλά έχει ενα εξαίρετο σκυλί και εφησυχάζει...οκ το έκανε ch,bis κλπ Σκοπός δεν είναι η βελτίωση της φυλής άρα να προσπαθήσει να βγάλει και άλλα τέτοια δείγματα?Πως θα τα βγάλει αν δείχνει μόνο έναν σκύλο?:confused:
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Βρε Milva μου ποσα χρονια εχουν προλαβει να περασουν που βλεπεις τον ιδιο σκυλο? Ποτε να προλαβει να βγαλει και αλλους ? Κατσε να τον ζευγαρωσει, να κανει κουταβια, να μεγαλωσουν, να δειξουν αν αξζουν και τι και μετα το ξανασυζηταμε ... :)
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Βρε Milva μου ποσα χρονια εχουν προλαβει να περασουν που βλεπεις τον ιδιο σκυλο? Ποτε να προλαβει να βγαλει και αλλους ? Κατσε να τον ζευγαρωσει, να κανει κουταβια, να μεγαλωσουν, να δειξουν αν αξζουν και τι και μετα το ξανασυζηταμε ... :)
Συμφωνώ...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αρα λοιπόν κι εσύ, μπορούσες το σκεπτικό σου, να το εκφράσεις από την αρχή κάπως έτσι. Και ακόμη καλύτερα, μιλώντας γενικά και αόριστα, καθώς ο συγκεκριμένος εκτροφέας δεν θα μπορούσε και να σου απαντήσει, το πως και το γιατί.
Για μένα, end of story...:?:|
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
βρε καλό μου βρε χρυσό μου ! κόλλησες. :)
αλήθεια στο λέω

ξέρεις ότι δεν ανήκω σε καμία κατηγορία άλλη πέραν των συμπαθητικών και ειρηνευτικότερων των ειρηνευτικών :p

πίστεψέ με-εν αγνοία σου έκανες λάθος τοποθέτηση
λίαν προσβλητική
και δικαίως δέχεσαι πυρά
συγκεκριμένα
τα δύο συγκεκριμένα εκτροφεία που αναφέρθηκαν κάνουν πολύ πολύ καλή δουλειά σε μία φυλή που δεν έχει και πολύ πέραση στην χώρα οπότε μάνι μάνι καταλαβαίνουν όλοι ότι οι άνθρωποι δεν διανοήθηκαν κάν ποτέ να κάνουν εμπορική εκτροφή
εν συνεχεία με την εκτροφή τους έχουν αναδείξει την Ελληνική κυνολογία διεθνώς με τις πολλές διακρίσεις που έχουν σε διεθνή επίπεδα και μάλιστα σε "παγκόσμια" πρωταθλήματα όπως και τα crufts

τελικά έκανες μιά ατυχή δήλωση - η οποία είναι μεν κατανοητή ,απο απόψεως ότι ΟΚ δεν σου αρέσουν τα μπόμπτέιλ
αλλά δεν γίνεται να μην "τα ακούσεις" όταν σου ξαναλέω όσοι ασχολούνται έχουν σε μεγάλη υπόληψη τους δύο συγκεκριμένους εκτροφείς και όταν το τέλειο θα ήταν να έπαιζαν όλα τα σκυλιά μέχρι να μπούν και στην κατηγορία των βετεράνων όπου και εκεί να συνεχίζουν να είναι άξια και πανάξια

τα νέα αίματα που θα νικήσουν τα παλιά είναι μία κατάκτηση για αυτά
το να κάνεις τον σκύλο τσάμπιον και να μην ξαναπάς σε έκθεση είναι αντιδεοντολογικό
το θέμα είναι να τον ξαναβγάλουν τσάμπιον κι άλλοι κριτές και ενώ γηράσκει

γενικά
έκανες λάθος
γιατί ναι μεν δεν είπες και τίποτα κατα την γνώμη σου
αλλά τελικά έκανες προσβλητικό σχόλιο για εντελώς άδικο λόγο σε ανθρώπους που μόνο για προσβολές δεν είναι

και αντί να πείς "έκανα λάθος-δεν το εννοούσα με κακό τρόπο"
επιμένεις ότι φταίνε οι άλλοι
και τώρα πάς να αποδείξεις κιόλας ότι το σωστό κυνολογικά είναι αυτό που λές
ενώ ξέρεις ότι ακόμα δεν έχεις συγκεντρώσει τα απαραίτητα "ένσημα" :p στον χώρο για να πείς ποιό είναι το σωστό και ποιό το λάθος

προσωπικά
αρχικά
κατάλαβα ότι δεν κατάλαβες ότι προσβάλλεις κάποιον(που μάλιστα δεν του αξίζει καθόλου)
μετά όμως σε έπιασε το αμυντικό σου
και τα χειροτέρεψες

και ξέρεις
μόνο η Μαρέκο έχει τελειώσει σχολείο στις καλόγριες :lol:

ΥΓ
σκέψου ότι κάνεις έναν σκύλο τσάμπιον μέχρι τα 2 του έτη και μετά δεν τον ξαναπάς σε έκθεση
αυτός όμως 3 χρονών βγάζει τεράστια ελαττώματα ή και σοβαρές παθήσεις γεννετικές
και εσύ τον έχεις τσάμπιον και δίνεις κουτάβια του τσάμπιον

μετά σκέψου έναν σκύλο που ασταμάτητα σε όλη του την ζωή σαρώνει όλες τις εκθέσεις-γίνεται 14 χρονών και ακόμα παίζει άξια και νικάει στους βετεράνους ενώ ούτε καν διανοείται κανείς ότι είναι τόσο γέρος

το δεύτερο δεν είναι το ευχής έργον?
και το πρώτο αυτό που θα απευχόσουν ?
 
Last edited:


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Κι εγώ, τη Μόκα μου, γι' αυτό έχω σταματήσει να την κατεβάζω στις εκθέσεις. Για να μη την βαρεθεί ο Handlergr...:)
 




Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
ελα ρε συ! Μαρεκο, τωρα εξηγειται ρε συ. Εχεις πειξει στο μαυρο απο παιδι, σου χει γινει θρησκεια. Γι αυτο κολλας στα μαυρουλια ε; (σορρυ για το ρε συ. Εγω τελιειωσα σχολειο στον Κολωνο,χιχι!)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Milva :)

JohnK θα σε μαλώσω....φέρε το κορίτσι στην έκθεση-εγώ δεν το έχω χορτάσει ακόμα (και μάλλον δεν πρόκειται ποτέ :) )

ΥΓ
την άλλη φορά που θα κατέβω σε έκθεση θα βάψω το μαλλί μου ξανθό-για να μην με βαριέστε
και ίσως και να ξυριστώ επιτέλους...για τον ίδιο λόγο
:D:D:D
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
ελα ρε συ! Μαρεκο, τωρα εξηγειται ρε συ. Εχεις πειξει στο μαυρο απο παιδι, σου χει γινει θρησκεια. Γι αυτο κολλας στα μαυρουλια ε; (σορρυ για το ρε συ. Εγω τελιειωσα σχολειο στον Κολωνο,χιχι!)
Xμμμ... κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις:cool::maria::paja1:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Φρόνιμα με τις Ουρσουλίνες έτσι; Τιμή μας και καμάρι μας :cool:

Ρε συ Hopsi, τι υπογραφή είναι αυτή κουκλάκι μου; :rolleyes:
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Αν είχα ένα πολύ καλό δείγμα οποιασδήποτε φυλής, θα είχε πολύ μεγαλύτερη αξία η νίκη μου απέναντι σε πολυνίκη champion με 128 CAC, CACIB, BOB κλπ, παρά αν έτρεχα μόνος μου. Το βασικό ζητούμενο δεν είναι να μειωθούν οι βετεράνοι, αλλά να αυξηθούν οι νέοι.
Και σκύλοι και ιδιοκτήτες.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Φρόνιμα με τις Ουρσουλίνες έτσι; Τιμή μας και καμάρι μας :cool:

Ρε συ Hopsi, τι υπογραφή είναι αυτή κουκλάκι μου; :rolleyes:
Γιουπι! ο γιος μου αποφοιτος κι αυτος Ουρσουλινων θα γινει Μarecaki με τσαγανο!!!!
Ηδη το εχει Μαρια;) :p
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αυτες τις μερες υπαρχει αυξηση ορμονών(mareco)? :D Δεν εξηγειται αλλιως...:rolleyes:
Φωτογραφιες απο την εκθεση ??? Στην προηγουμενη ειχαμε καμια 50ριά, τωρα...:confused:
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Gioko Emmy aka Zuby στις 2 πρωτες της συμμετοχες σε εκθεσεις 24&26/06
2Χκαλύτερο κουτάβι φυλής
1Χ 4 καλύτερο κουτάβι έκθεσης
1Χ 2 καλύτερο κουτάβι έκθεσης
Να ευχαριστήσω θερμά τους ιδιοκτήτες της αλλά και χειριστές της Αλεξία Καμμένου (Serendipity Kennel) και Ιωάννη Βλάχο (Αtrotos kennel) για τις επιτυχίες της zuby και να τους συγχαρώ για τις δικές τους. Επίσης θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους θεατές.