6η - 7η Έθνική Έκθεση Μορφολογίας Θεσ/νικη










golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Eιστε ο εκτροφεας των Ακιτα? Δεν ξερω αν ειστε εσεις,παντως εχω να πω,επειδη ειχαμε αραξει σε μια σκια απεναντι απο αυτα τα σκυλια,μας εκανε τρομερη εντυπωση ο ηρεμος χαρακτηρας τους και η αρμονικη σχεση με τους ανθρωπους που τα φροντιζουν και προφανως τα εκτρεφουν.Πολυ ομορφες παρουσιες !
 








Whitefang

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2008
250
12
Κοζάνη
Eιστε ο εκτροφεας των Ακιτα? Δεν ξερω αν ειστε εσεις,παντως εχω να πω,επειδη ειχαμε αραξει σε μια σκια απεναντι απο αυτα τα σκυλια,μας εκανε τρομερη εντυπωση ο ηρεμος χαρακτηρας τους και η αρμονικη σχεση με τους ανθρωπους που τα φροντιζουν και προφανως τα εκτρεφουν.Πολυ ομορφες παρουσιες !
Είμαι ο ιδιοκτήτης του σιβηρικού χάσκυ που πήρε τη 2η θέση στο Group 5. Τα πάμπολα Ακίτα είχαν μεγάλη κερκίδα και μας πήραν το BOG με τις φωνές ενώ εμείς παλεύαμε με τα λιοντάρια. ;-)

lotus lagkadas 11&.jpg lotus lagkadas 11&.jpg lotus lagkadas 11&.jpg
 


Luna

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2011
109
0
Είμαι ο ιδιοκτήτης του σιβηρικού χάσκυ που πήρε τη 2η θέση στο Group 5. Τα πάμπολα Ακίτα είχαν μεγάλη κερκίδα και μας πήραν το BOG με τις φωνές ενώ εμείς παλεύαμε με τα λιοντάρια. ;-)
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για όλες τις φωτος, και συγχαρητήρια για το σκύλο σου !!!!!! Κανένα λαμπραντοράκι είδες στην έκθεση ????
 
Last edited by a moderator:


Whitefang

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2008
250
12
Κοζάνη
Είμαι ο ιδιοκτήτης του σιβηρικού χάσκυ που πήρε τη 2η θέση στο Group 5. Τα πάμπολα Ακίτα είχαν μεγάλη κερκίδα και μας πήραν το BOG με τις φωνές ενώ εμείς παλεύαμε με τα λιοντάρια. ;-)
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για όλες τις φωτος, και συγχαρητήρια για το σκύλο σου !!!!!! Κανένα λαμπραντοράκι είδες στην έκθεση ????
Ευχαριστώ. Είδα κάνα-δύο. Το 215 λέει M.C. Palmhill I.G. Very Good (Εκτρ. και Ιδιοκ. Webber και Zargoliadis)

okythe 11-9-11 41..jpgokythe 11-9-11 M.C.jpg
 
Last edited by a moderator:


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Χμμ..ειχε γινει ενα τυπογραφικο λαθος στο ονομα..το ονομα του σκυλου ειναι M.C.Palmhill Very cool, ειναι Γκολντεν Ρητριβερ και εγω ειμαι η ''κοτα'' ιδιοκτητρια του σκυλου,που δεν τον ετρεξα η ιδια,μιας και για εμας ακομα οι εκθεσεις ειναι κατι πολυ καινουριο και ακομα ειμαστε σε αναγνωριστικο σταδιο...Αν παω σε μερικες ακομα,πιστευω θα το συνηθησω καποια στιγμη..Προς το παρον μπορω να πω οτι ημασταν τελειως εξω απο τα νερα μας και κατα συνεπεια και ο σκυλος.
 


dgiorgio

Well-Known Member
1 Μαϊου 2011
114
0
Κανένα λαμπραντοράκι είδες στην έκθεση ????
Συμμετείχαν πολύ λίγα. Ένα είναι αυτό που είναι 5 μηνών (πανέμορφο) και απ' ότι κατάλαβα είναι από γνωστό εκτρογείο της Αγγλίας:

DSC02735..jpg

DSC02732..jpg

DSC02744..jpg

DSC02736..jpg

DSC02751..jpg

Υπήρχαν και άλλα μεγαλύτερα από ένα εκτροφείο που το άκουσα 1η φορά (νονίζω ότι είναι καινούριο): angel drive λέγεται και βρίσκεται στον Ωρωπό. (η εκτροφέας μου είπε ότι θα έχει σελίδα στο internet σε 1-2 μήνες)

golden boy αν δεν κάνω λάθος ήταν το μοναδικό golden. Έτσι δεν είναι? Ωραίος σκύλος αλλά τον είδα για λίγο και μετά τον έχασα. Κρίμα.
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Nαι,δυστυχως ηταν το μοναδικο Γκολντεν,περιμενα και γω και αλλες συμμετοχες να παρουμε λιγο ματι..Ευχαριστουμε παντως,η αληθεια ηταν πως την ειχαμε πεσει σε μια ωραια σκιουλα και κοιτουσαμε τριγυρω σαν χαμενοι:)
Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες,περιμενουμε να δουμε και αλλες φωτογραφιες απο ολα τα σκυλια,εμεις αποτυχαμε με την δικη μας,υπολειτουργουσε..
 


Luna

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2011
109
0
Χμμ..ειχε γινει ενα τυπογραφικο λαθος στο ονομα..το ονομα του σκυλου ειναι M.C.Palmhill Very cool, ειναι Γκολντεν Ρητριβερ και εγω ειμαι η ''κοτα'' ιδιοκτητρια του σκυλου,που δεν τον ετρεξα η ιδια,μιας και για εμας ακομα οι εκθεσεις ειναι κατι πολυ καινουριο και ακομα ειμαστε σε αναγνωριστικο σταδιο...Αν παω σε μερικες ακομα,πιστευω θα το συνηθησω καποια στιγμη..Προς το παρον μπορω να πω οτι ημασταν τελειως εξω απο τα νερα μας και κατα συνεπεια και ο σκυλος.
Να τον χαίρεσαι τον κούκλο σου !!!! Μην αγχώνεσαι με τις εκθέσεις...Κανένας δεν είναι απόλυτα έτοιμος και έμπειρος από την αρχή για το όλο κλίμα των εκθέσεων...Το σημαντικό είναι να πηγαίνεις για να περάσεις καλά και να μη διαταράσεται ο σκύλος σου !!! :)
 


Luna

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2011
109
0
Συμμετείχαν πολύ λίγα. Ένα είναι αυτό που είναι 5 μηνών (πανέμορφο) και απ' ότι κατάλαβα είναι από γνωστό εκτρογείο της Αγγλίας:
Ευχαριστώ πολύ !!!! Όντως είναι πανέμορφο... :)
 
Last edited by a moderator:


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Nα 'σαι καλα!
Και γω πιστευω πως οσο πας,τοσο ξεψαρωνεις.Προς το παρον,πιστευω πως ο ανθρωπος που τον χειριστηκε ''εδειξε'' ακομα και σε εμας τον σκυλο μας, προσπαθησε να μας ξεστραβωσει λιγο και τον ευχαριστουμε πολυ για τον αψογο χειρισμο και τις συμβουλες.Τωρα πρεπει να κανουμε ''practice''αυτα που μας ειπε..
 




Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Η μπλούζες είναι με το όνομα του εκτροφείου;
Και αν ναι, επιτρέπεται;
Νομιζω ναι. Παντως δεν μας ειπαν οτι απαγορευεται κιολας. Και γιατι οχι αλλωστε; :)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU