6 αστέρων τροφή


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Έχω φάει ένα σκάλωμα γιατί κοίταγα το Dog Food Analysis και μου βγάζει στις τροφές 6 αστέρων ως μια απ' τις καλύτερες κάποια της εταιρείας Artemis και για να είμαι ειλικρινής ούτε το περίμενα, ούτε ακόμη μπορώ να το πιστέψω.
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Να το πιστέψεις! :)
Άλλο η ελληνική Artemis, άλλο η αμερικανική!
Η αμερικανική είναι κατά τη γνώμη μου μια απ' τις καλύτερες επιλογές, εδώ το site της εταιρείας
http://www.artemiscompany.com/
:D:D:D
έπαθα ένα ελαφρύ σοκ στην αρχή γιατί φαντάστηκα ότι αναφερόταν στην ελληνική :cuniaoo:
Την αμερικάνικη την έχεις δοκιμάσει; Κυκλοφορεί Ελλάδα;
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Το Dog Food Analysis ειναι μια π@π@ρι@. Μια παρεα που ανεβαζει και κατεβαζει τροφες, τελειως ανυπληπτοι. Το ποσο αντικειμενικοι και σοβαροι ειναι ειναι θα στο πουν καποιοι σοβαροι εκτροφεις. Η Artemis οντως ειναι καλη τροφη, το εχω ακουσει και απο αλλους.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί αναγκάζομαι να δίνω κτηνιατρική τροφή, λόγω της κατάστασης της υγείας του μικρού. Παρ' όλα αυτά είναι στις πρώτες επιλογές μου για μελλοντικό κουτάβι (σε περίπτωση που του ταιριάξει, αν και είναι λίγο τσιμπημένη). Ελλάδα μπορεί να σου τη φέρει ο εισαγωγέας.
Για κάποιον τρελό λόγο, αυτή εδώ δεν μπορεί να βρεθεί με ψάξιμο στη σελίδα της artemis (έχω σώσει τη σελίδα) ή δεν μπορώ να τη βρω εγώ, αν και δεν είμαι ξανθιά!
Κοίτα τα συστατικά.
http://www.artemiscompany.com/products_detail.asp?product=dry_dog
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Το Dog Food Analysis ειναι μια π@π@ρι@. Μια παρεα που ανεβαζει και κατεβαζει τροφες, τελειως ανυπληπτοι.
Ναι αλλά είναι και ο μόνος γνώμονας με όλες τις αναλύσεις θρεπτικών συστατικών τουλάχιστον για τις τροφές που περιλαμβάνει. Εγώ δεν αναφέρομαι στα reviews που γράφουνε μόνο στην ανάλυση των θρεπτικών συστατικών και την κατηγοριοποίηση. Αλλά εσύ από πού έχεις βγάλει το συμπέρασμα ότι είναι ανυπόληπτοι (είναι απλή ερώτηση, δεν προσπαθώ να σε θίξω, απλά δεν το έχω ξανακούσει);
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί αναγκάζομαι να δίνω κτηνιατρική τροφή, λόγω της κατάστασης της υγείας του μικρού. Παρ' όλα αυτά είναι στις πρώτες επιλογές μου για μελλοντικό κουτάβι (σε περίπτωση που του ταιριάξει, αν και είναι λίγο τσιμπημένη). Ελλάδα μπορεί να σου τη φέρει ο εισαγωγέας.
Για κάποιον τρελό λόγο, αυτή εδώ δεν μπορεί να βρεθεί με ψάξιμο στη σελίδα της artemis (έχω σώσει τη σελίδα) ή δεν μπορώ να τη βρω εγώ, αν και δεν είμαι ξανθιά!
Κοίτα τα συστατικά.
http://www.artemiscompany.com/products_detail.asp?product=dry_dog
Το δοκίμασα, τη βρήκα κανονικά. Α και είμαι...ξανθός :D
Ενδιαφέρουσα φαίνεται.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Οταν εχουν στην απ' εξω αρκετες τροφες πως θα τους χαρακτηριζες; Ποια ειναι τα κριτηρια που επιλεγουν τις τροφες που περιλαμβανουν;
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Grifos στείλε ένα π.μ πώς τη βρήκες :oops::oops::oops: :p
Οταν εχουν στην απ' εξω αρκετες τροφες πως θα τους χαρακτηριζες; Ποια ειναι τα κριτηρια που επιλεγουν τις τροφες που περιλαμβανουν;
Δεν ασχολούμαι τόσο πολύ με το τι κάνει ένα site. Αν δεν έχει μια τροφή εκνευρίζομαι και κοιτάζω αλλού. Δόξα τω Θεώ είμαστε όλοι εφοδιασμένοι με κριτική σκέψη και γνωρίζουμε το ρόλο του marketing παντού.
 
Last edited:


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Οταν εχουν στην απ' εξω αρκετες τροφες πως θα τους χαρακτηριζες; Ποια ειναι τα κριτηρια που επιλεγουν τις τροφες που περιλαμβανουν;
Αν δε βρίσκω μια τροφή κοιτάζω αλλού μέσω google και ρωτάω και κόσμο αν την ξέρει ή την έχει δοκιμάσει. Επίσης με εκνευρίζει να μην έχουν όλες τις τροφές αλλά δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω και ανυπόληπτους επειδή δεν το κάνουν. Μπορώ να πω πως το παράβλεψαν ή πως παίζονται παιχνιδάκια γα λόγους marketing που είπε και η Chloe. Τώρα αν είχαν μια τροφή στο site τους και την κατέβασαν θα έλεγα πάλι πως δεν τους πληρώθηκαν αυτά που ζήτησαν αν όντως πληρώνονται, ή θα σκεφτόμουνα πως ίσως κάτι να άλλαξε σε σχέση με την τροφή,όπως η συσκευασία, ή η ονομασία κλπ εκτός κι αν διαφωνείς ότι σε κάποιες περιπτώσεις έρχονται στην Ελλάδα σειρές τροφών που έχουν ήδη αλλάξει όνομα στο εξωτερικό.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Εγω εδω και κανα δυμηνο τους δινω την belcando senior. Ειναι μια εξαιρετικη τροφη super premium. Δεν την περιλαμβανουν καν. Αυτο εμενα μου λεει πολλα. Μαλλον δεν τους τα ακουμπησαν.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Εγω εδω και κανα δυμηνο τους δινω την belcando senior. Ειναι μια εξαιρετικη τροφη super premium. Δεν την περιλαμβανουν καν. Αυτο εμενα μου λεει πολλα. Μαλλον δεν τους τα ακουμπησαν.
Belcando δίνω κι εγώ, τη θεωρώ πάρα πολύ καλή τροφή αλλά το dogfood analysis δεν τη θεωρεί καν απ' τις καλές. Άρα είτε ισχύει αυτό που λες, είτε εμείς οι δυο σφάλουμε.

Υ.Γ. ΟΥΠΣ!! Chloe σου έστειλα και πμ ... μπέρδεψα την τροφή με άλλη :(
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Δεν νομιζω να σφαλουμε. Τα συστατικα της belcando αν ειναι οπως τα περιγραφει η συσκευασια δεν τα βρισκεις αλλου. Αλλωστε για να πω να πω το χιλιοειπομενο ειναι τι θα κατσει στο σκυλο. Εγω μεχρι πριν δυο-τρεις μηνες τους εδινα tonus για χρονια και οι εξετασεις των σκυλων ηταν σουπερ.
 


bull

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2009
529
2
Αθήνα
Γιατί σας κάνει εντύπωση η χαμηλή βαθμολογία της Belcando στο dogfoodanalysis βρε παιδιά ? ποιά ειναι τα συστατικά που δε βρίσκεις αλλού ?
Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω πως κρίνετε εσείς μια τροφή, δεν είπαμε ότι το dogfoodanalysis είναι ευαγγέλιο αλλά είναι ένα καλό σημείο αναφοράς νομίζω, που βασίζεται και βαθμολογεί σύμφωνα με τις αναγραφόμενες ποσότητες και συστατικών της κάθε συσκευασίας, το αν αυτά ισχύουν στην πραγματικότητα, καθώς και η ποιότητα/επεξεργασία των συστατικών είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και πολύ δύσκολο να ελεγχθεί...
 
Last edited:




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Γιατί σας κάνει εντύπωση η χαμηλή βαθμολογία της Belcando στο dogfoodanalysis βρε παιδιά ? ποιά ειναι τα συστατικά που δε βρίσκεις αλλού ?
Ρωτάω γιατί προσπαθώ να καταλάβω πως κρίνετε εσείς μια τροφή, δεν είπαμε ότι το dogfoodanalysis είναι ευαγγέλιο αλλά είναι ένα καλό σημείο αναφοράς νομίζω, που βασίζεται και βαθμολογεί σύμφωνα με τις αναγραφόμενες ποσότητες και συστατικών της κάθε συσκευασίας, το αν αυτά ισχύουν στην πραγματικότητα, καθώς και η ποιότητα/επεξεργασία των συστατικών είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και πολύ δύσκολο να ελεγχθεί...
Το γεγονος οτι ειναι ολα τα υλικα βιολογικα και οτι η senior που παιρνω δεν εχει καθολου καλαμποκι η σογια κατι λεει. Επισης ειναι super premium τροφη και για να γραφει ετσι μαλλον θα ειναι αφου ειναι γερμανικη και εκει δεν παιζει το οτι δηλωσεις εισαι. Και να σου πω και κατι; Καποιες τροφες για τους α η β λογους προβαλονται και γινονται μοδα. Πριν καποια χρονια ηταν η Nutro τωρα ειναι η acana αυριο θα ειναι ξερω γω τι. Και αυτοι που ψηφιζουν για τις τροφες στο dog food analysis με τι γνωσεις ψηφιζουν; ειναι ολοι ειδικοι σε θεματα διατροφης σκυλου μηπως; πως κρινουν και με τι γνωμονα, την πρωτεϊνη; Μαθανε ολοι ξαφνικα ποιες ειναι οι διατροφικες αναγκες του σκυλου;
 
Last edited:


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
η Νutro δεν ερχοταν εδω και καποια χρονια στην Ευρωπη απο την Αμερικη....δεν ξερω τους λογους...εμαθα οτι θα ξαναερχεται συντομα και στην Ελλαδα...για οποιον ενδιαφερεται....

εμεις σε λιγο ξεκιναμε την Αμερικανικη Αrtemis...Βλεπετε και το ποτε εχουν γινει τα reviews γιατι καποια ειναι πολυ παλια και οι εταιριες αλλαζουν τα συστατικα / αναλογιες πολλες φορες...
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Δεν την έχω δοκιμάσει γιατί αναγκάζομαι να δίνω κτηνιατρική τροφή, λόγω της κατάστασης της υγείας του μικρού. Παρ' όλα αυτά είναι στις πρώτες επιλογές μου για μελλοντικό κουτάβι (σε περίπτωση που του ταιριάξει, αν και είναι λίγο τσιμπημένη). Ελλάδα μπορεί να σου τη φέρει ο εισαγωγέας.
Για κάποιον τρελό λόγο, αυτή εδώ δεν μπορεί να βρεθεί με ψάξιμο στη σελίδα της artemis (έχω σώσει τη σελίδα) ή δεν μπορώ να τη βρω εγώ, αν και δεν είμαι ξανθιά!
Κοίτα τα συστατικά.
http://www.artemiscompany.com/products_detail.asp?product=dry_dog
oυτε εγω τη βρισκω! (καστανη)...:p

Chloe με βοηθας να καταλάβω τις διαφορες με την fresh mix? γιατι δηλ. την προτιμας?
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.945
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel