Aπεργία πείνας!


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
προχθες καναμε το τριτο εμβολιο..περιμενα παλι να χουμε "αδειασμα του εσωτερικου μας κοσμου" (κομψη εκφραση για το ξερασογλου!χαχα) αλλα ευτυχως τιποτα.ομως απο τοτε δεν τρωει την τροφη του με καμια κυβερνηση,τι την εριξα στο πατωμα,τι την εβαλα στο κονγκ,τι εκανα οτι την ετρωγα εγω...κανενα καραγκιοζιλικι δεν επιανε!πηγα πηρα κ αλλη τροφη μηπως βαρεθηκε την ιδια(ρογιαλ καννινγκ παπυ)..τιποτα!τον πηγα στο γιατρο,ολα μια χαρα...μου ειπε μηπως ειναι παρενεργεια απο το εμβολιο γιατι φερνει ζαλαδες.εχει συμβει σε κανεναν απο εσας????κ ο ατιμος απο ενεργεια φουλ!ολο τρεχει,παιζει...λες κ εχει αποθεμα σαν τις καμηλες ενα πραγμα!
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
για να λες οτι κανατε το 3ο εμβολιο να υποθεσω ειναι κουταβι ακομα ε?

δοκιμασε να δωσεις γευση στην τροφη με ζωμο απο κρεας η ψυγματα απο κρεας μεσα ανακατεμενα
αν παλι δεν τρωει βαλε και λιγο ψημενο κρεας και σιγα σιγα μειωνε του το

και μην κανεις αυτα τα "κολπα" να ταιζεις με προγραμμα τις 3 φορες που πρεπει του δινεις το πιατο του για 15-20 λεπτα αμα φαει εφαγε
σιγα σιγα θα αρχισει

(αλλα οντως μπορει πολυ απλα να ειναι απο το εμβολιο αυριο ξανα ααρχισει... θα το δεις αυτο)
αλλα γενκα στο φαι μην τον νταντευεις... ποτε δεν εκανε καλο αυτη η λογικη :)
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Έχει δίκιο ο giorgos kriti, εάν συνεχίσεις έτσι θα κακομάθει και μετά θα σου κάνει συνέχεια προβλήματα. Εφόσον ο κτηνίατρος σου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο οργανικό πρόβλημα, μην του αλλάζεις τις συνήθειες, θα το εκμεταλευτεί να είσαι σίγουρος, και θα σου κάνει τα ίδια και το καλύτερο φαγητό να του βάζεις.
 


giorgos kriti

Well-Known Member
24 Σεπτεμβρίου 2008
584
0
Υ.Γ (ξεχασα να το γραψω)
για να καταλαβεις τη σχολαστικοτητα στο φαγητο
ποτε μα ποτε δεν ταισα το σκυλο μου χωρις να εκτελεσει καποιες εντολες πρωτα.... ουτε ενα γευμα τσαμπα
(οταν ηταν κουταβι του ειχα μαθει μονο το κατσε και το κατω και εκτελουσε αυτα τα 2 για να φαει)
ποτε δεν ειχα προβλημα ανορεξιας ακομα και αν εκανε ζεστη :p
 


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
κ εγω ετσι τον εχω,κατσε,ξαπλωσε,βαρελακι κ μετα φαγητο.κ αν δεν φαει το μαζευω..θα κανω αυτο με το ζωμο,ευχαριστω για την ιδεα!!!απο την αλλη σκεφτηκα μηπως να βρεξω λιγο την τροφη γιατι παρατηρησα οτι πρηστηκαν τα ουλα του,μαλλον θα αρχισει να αλλαζει δοντια...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Παιδιά ο άντρας μου κάνει το εξής..του σερβίρει, τον βάζει στο κάτσε και μετά από μερικά δευτερόλεπτα του λέει okey και τότε επιτρέπεται να φάει, πρέπει να τον δείτε πως κοιτάζει μέχρι την στιγμή του okey, ο χρόνος έχει σταματήσει για αυτόν αφού αν τον χαιδέψεις εκείνη την ώρα σε σπρώχνει ενοχλημένος!
 


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Παιδιά ο άντρας μου κάνει το εξής..του σερβίρει, τον βάζει στο κάτσε και μετά από μερικά δευτερόλεπτα του λέει okey και τότε επιτρέπεται να φάει, πρέπει να τον δείτε πως κοιτάζει μέχρι την στιγμή του okey, ο χρόνος έχει σταματήσει για αυτόν αφού αν τον χαιδέψεις εκείνη την ώρα σε σπρώχνει ενοχλημένος!
Του το κανω και εγω καποιες φορες.Του δινω εντολη κατσε,μετα περιμενε και του βαζω μπροστα του το μπωλ με το φαγητο.Κοιταζει το φαγητο κυριως και εμενα με κλεφτιες ματιες και περιμενει την εντολη σαν τρελος.Παει να κανει κινηση εμπρος να φαει και εκει τον κοβω παλι με εντολη περιμενε.Με το που του πω φαε,κανει την κινηση και τρωει.
Βεβαια αυτη η τρελη του επιθυμια υπαρχει γιατι δεν προκειται απλα για ξηρα αλλα ανακατεμενη με κονσερβα.Το διαστημα δευτερολεπτων που μεσολαβει ο σκυλος μοιαζει σαν να νομιζει οτι θα εξαφανιστει το φαγητο και φοβαται οτι θα το χασει :)
 


tasoulap

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2011
189
1
Ano Liosia, Athens, Attikis
Κι εμένα μου κάνει κόλπα τις τελευταίες ημέρες με την ξηρά τροφή αλλά του ρίχνω μέσα ζουμάκι από κρεατάκι ή το ανακατεύω με λίγο ψάρι ή με κομματάκια από κοτόπουλο ή λίγο ρύζι και το αδειάζει!!Δοκίμασέ το κι εσύ, πιστεύω θα πετύχει. :)

Βέβαια κι εγώ αντίστοιχα τον βάζω να κάτσει και να ξαπλώσει και αφού τοποθετήσω το μπωλ στη θέση του και φύγω από εκεί του λέω "πήγαινε να φας" και τότε πάει. Εννοείται οτι μέχρι να του πω να πάει να φάει τρώγεται με τα ρούχα του, βγάζει κάτι ανυπόμονους ήχους αλλά από τη θέση του δεν κουνιέται! ;) Εμένα τη Δευτέρα γίνεται 4 μηνών και τα τελευταία εμβόλια (λύσσας και πνευμονίας) τα κάναμε την προηγούμενη Παρασκευή.
 


tasoulap

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2011
189
1
Ano Liosia, Athens, Attikis
Επίσης, τις κροκέτες καλό είναι να τις βρέχεις και με λίγο νεράκι για να γίνουν λίγο πιο μαλακές και να μην το δυσκολεύουν στη μάσηση. ;)
 


nikosjkd

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2009
118
0
Παιδιά ο άντρας μου κάνει το εξής..του σερβίρει, τον βάζει στο κάτσε και μετά από μερικά δευτερόλεπτα του λέει okey και τότε επιτρέπεται να φάει, πρέπει να τον δείτε πως κοιτάζει μέχρι την στιγμή του okey, ο χρόνος έχει σταματήσει για αυτόν αφού αν τον χαιδέψεις εκείνη την ώρα σε σπρώχνει ενοχλημένος!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Kyveli μου ακριβως το ιδιο κανω και γω ...αλλα μεχρι να του πω οκ το μονο που κανει ειναι να φλερταρι το μπολ με τα ματια....
μολις του πω οκ με κοιταει μια φορα τουκανω νευμα και μη τον ειδατε το παναΐ
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εμείς το ξεκινήσαμε αυτό όταν ήταν μωράκι μήπως και ελέγξουμε την λαιμαργία του αλλά μάταια..
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Εμείς το ξεκινήσαμε αυτό όταν ήταν μωράκι μήπως και ελέγξουμε την λαιμαργία του αλλά μάταια..
Λαίμαργος ο Έλβις....
Λες κι εσύ κάτι ανακρίβειες τώρα...
Τς τς τς.....:D:D
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το κουτάβι μου μωρε το κακομοιρο ζει την ζωή στα άκρα και κάθε φορά που τρώει το κάνει σαν να είναι η τελευταία του φορά αγαθή!!!
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Του τρεχουν και τα σαλια?
Γιατι στην Froggy αν περιμενεις πανω απο 5 δευτερα για να πεις το οκ για να φαει το σαλακι τρεχει στα πατωματα.
Και ειναι τοση η λαιμαργια της που τελειωνει σφαιρατα το φαγητο της και μετα παει και ξαπλωνει διπλα στο μπωλ της Baroque οσο εκεινη τρωει και την παρακολουθει (μαλλον μετραει της μπουκιες της)
 




agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Μα καλά....ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΪΣΕΙΣ?????
Κοίτα ύφος....
Άκαρδη γυναίκα!!!!!!!!!!
(Αχ βρε Έλβις....σε τι χέρια έπεσες....:D)

(α....και είναι Αγάθη...)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μα καλά....ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΪΣΕΙΣ?????
Κοίτα ύφος....
Άκαρδη γυναίκα!!!!!!!!!!
(Αχ βρε Έλβις....σε τι χέρια έπεσες....:D)

(α....και είναι Αγάθη...)
H αλήθεια είναι Αγάθη ότι είμαστε εντελώς οφφ τοπικ γιατί δεν πρόκειται να κάνει ποτέ απεργία πείνας!!! :D