American Akita!!!


jaguare

Active Member
10 Ιουλίου 2011
38
0
Θεσσαλονίκη
Να σου ζησει! Και καλος ηρθες!
Ξερεις τι εχεις να τραβηξεις με τα ακιτα φανταζομαι ε..?
Και εγω επισης δεν καταλαβαινω την ερωτηση..
 








kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ΚΑλώς ήρθες και να σου ζήσει :)

δεν το ήξερα ότι υπάρχει εκτροφείο στον Βόλο για Ακίτα...
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Mήπως απο τον γνωστό κυριο Στελιο που βαζει αγγελιες στο aggeliopolis κι εχει σκυλια απο 200 διαφορετικες ρατσες και λεει οτι ειναι απο το Βολο? π.χ.

Αν δεν επιτρεπεται το λινκ ζητω συγνωμη απο τη διαχειριση.
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
???????????????????????
μεσα εισαι Nizinny ????
αλλα γιατί μιλάς ετσι?
τι ξέρεις που δεν ξερουμε???
για πες!!!
Τι να ξερω? Δεν χρειαζεται παραπανω πληροφοριες για να καταλαβεις οτι προκειται απλως για εναν σκυλεμπορα που πουλαει σκυλια απο puppy mills τσεχικα, βουλγαρικα, πολωνικα, ουγγρικα κ.τ.λ. Οι σωστοι εκτροφεις δεν πουλανε ποτε τα κουταβια τους με αγγελιες ουτε με μεσαζοντες. Παραλιγο να την πατησει φιλη μου με τον συγκεκριμενο και την σταματησα στο τσακ.

Μολις βρηκα και την αγγελια σου μαλλον διοτι εχετε την ιδια φωτογραφια.
 
Last edited:




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Κι ευχομαι απο καρδιας να μην εχει κανενα προβλημα ποτε το σκυλακι σου. Απλα με τον τζογο ποτε δεν ξερεις τι θα σου κατσει. ;)
 




ppapago

Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
17
0
52
Velvento - Kozanhs
μετα την εβαλε....
με άλλη "τσιμπησα" εγω...
αλλα μου τον ειχε προτεινει κι ένασ αλλος...
σε καθε περίπτωση, οτι συμφωνίσαμε το τηρησε, και μου τηλεφωνει ακομα και τωρα για να μαθει για το σκυλι!!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
μετα την εβαλε....
με άλλη "τσιμπησα" εγω...
αλλα μου τον ειχε προτεινει κι ένασ αλλος...
σε καθε περίπτωση, οτι συμφωνίσαμε το τηρησε, και μου τηλεφωνει ακομα και τωρα για να μαθει για το σκυλι!!
Πολιτικη του εμποριου ειναι... τωρα εσυ τον διαφημιζεις εδω παροτι αυτος ειναι ο ανορθοδοξος τροπος αποκτησης σκυλου. Τετοια ειναι και τα σκυλια στα πετ σοπ. Πιθανον τα αδερφια του δικου σου να εχουν πωληθει ηδη σε καποιο μαγαζι. Δεν θελω να σε στεναχωρησω παραθετοντας σου δεκαδες λινκς απο το φορουμ με ασχημες καταληξεις τετοιων ζωων. Και δεν εννοω αποκλειστικα το να πεθανει το κουταβι αλλα να το τρεχεις μια ζωη στους γιατρους πραγμα πιο ψυχοφθορο απο το να το χασεις μια κι εξω και να πληρωσεις και τα μαλλια της κεφαλης σου.

Μου φαινεται ομως οτι ηξερες τι εκανες και σε τι λουκι θα μπορουσες να ειχες μπλεξει οποτε ευχομαι υγεια μονο και δεν λεω τιποτα παραπανω. :)
 


ppapago

Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
17
0
52
Velvento - Kozanhs
το μεγαλειο της απατεωνιας ... οχι δεν το γνωριζα!!!
το κουταβι ειναι δόξα το θεό, γερο!!
το σκυλι γεννηθηκε στο Βελιγραδι... σε εκτροφειο..
Προφανώς και δεν θελω να διαφημισω κανέναν εδω μέσα, ουτε όμως και να δυσφημισω..
θα ηθελα να ειχα παρει Ακιτα απο τον κύριο που ειναι στην Θεσ/νίκη και ειναι εκτροφέας μονο αυτής της ρατσας, αλλα δεν μπορεούσα (δεν ηθελα) να δαπανίσω τόσα λεφτα για την αγορα ενός κουταβιου!!
ΑΥΤΑ !!!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
...το σκυλι γεννηθηκε στο Βελιγραδι... σε εκτροφειο..
Σιγα μην ειναι... Τουλαχιστον οχι εκτροφειο που να εχει εκθεσιακα σκυλια. Τετοια πεντιγκρι υπαρχουν τοσα "να φαν κι οι κοτες"...
 




jaguare

Active Member
10 Ιουλίου 2011
38
0
Θεσσαλονίκη
σας ευχαριστώ πολυ ρε παιδιά!!!
τι ακριβως θα "τραβιξω" βρε
jaguare ???
για πες τι τραβας!!!
Σχετικα με το χαρακτηρα των ακιτα,αυτο λεω..Εγω εχω κουταβακι ακομη,και μου βγαζει τη πιστη καμια φορα,φαντασου να μεγαλωσει κιολας..!