ANF


dexter1810

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2012
56
0
Σημερα αποφασισα να αλλαξω την τροφη του δικου μου.Του εδινα την Royal Canin medium puppy και του πηρα τωρα την ANF puppy.Σε 2-3 πετ σοπ που πηγα μου ειπαν καλα λογια για αυτην.
Σαν πρωτο συστατικο δινει κοτοπουλο 35% και μετα ρυζι.Απο πρωτεινη γραφει 26%.
Την αλλαξα για τον λογο οτι η canin εχει λιγο γραμμενα περιεργα πσω τα συστατικα της και ειχε πολλα σιτηρα μεσα.
Στο dog food analysis Που ειδα ομως της εχει 2 αστερια.
Την εχει δοκιμασει κανεις να ακουσω αποψεις?
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Εγώ την δίνω (την ολιστικη) εδώ και οκτώ μήνες . Άψογη.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


dexter1810

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2012
56
0
εγω θα του παρω την ολιστικη μολις κλεισει χρονο.προς το παρων αυτη.Ελπιζω να του κατσει καλα μεχρι τοτε?
ποσο την παιρνεις?δεν ξερω αν επιτρεπεται να πουμε τιμες εδω ομως.
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Το κιλό 8,5 ευρώ. Το τρικιλο 23. Σε δύο μήνες θα πάρω την adult και είδα ότι έχει την ίδια τιμή.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 




jo.d

Well-Known Member
8 Μαϊου 2012
147
0
βουλα
εγω την δινω στη μικρη μου απο 4 μν και ειναι 8.Της εχει κατσει πολυ καλα..εγω της δινω την holistic κοτοπουλο.Εγω παιρνω την 12kg 60e
 




νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Donzouan αν ρώτησες εμένα δίνω την ANF Canine Holistic Puppy.

Καλαμπόκι που το είδες Greedy? Μήπως λές για την απλή?

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Καλαμπόκι που το είδες Greedy? Μήπως λές για την απλή?
Δεν φαινεται το ερωτηματικο στο τελος της προτασης?(ερωτηση εκανα Νασια).
Εχει και Καλαμποκι μετα το ρυζι????
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Α εντάξει δεν κατάλαβα, νόμισα ότι το είδες , :) δεν έχει καλαμπόκι. Αν θέλεις μπορείς να δείς τα προϊόντα και την ανάλυση στο culpret.gr

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Σε σελιδες του εξωτερικου διαβαζω συστατικα καλαμποκιου: ''Whole Ground Corn, Whole Ground Wheat, ...''
Στην σελιδα που μου εστειλες δεν αναγφερει κατι τετοιο.

Ειναι διαφορετικη τροφη?
Μιλαμε για τον ιδιο κωδικο παντα.

ANF CHICKEN MEAL AND RICE DRY DOG FOOD Food-Dry DOG FOOD & PUPPY FOOD


Culpret :: Σκύλος :: Ξηρή Τροφή :: ANF Super Premium :: ANF Canine Adult Chicken & Rice, 12kg
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Έχεις δίκιο. Δεν την είχα δει, κοίταξα μόνο τι γράφει η συσκευασία που δίνω. (Εγώ δίνω την holistic ) Άλλο έξω και άλλο εδώ? Και είναι εισαγωγής συσκευασμενη από την Αγγλία.

Στάλθηκε από το HTC Vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Πραγματικα και εντελως τυχαια, πως γινεται η ιδια τροφη να ερχεται ετοιμη συσκευασμενη και στο εξωτερικο να αναγραφονται αλλα συστατικα σε σχεση με την Ελληνικη?

Να εχει αλλη φορμουλα (συστατικα) για την Ελληνικη αγορα ,λιγο δυσκολο πιστευω...

Δεν θελω να πιστεψω οτι στην Ελληνικη μεταφραση ''παρελειψαν''καποια συστατικα....
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Δεν ξερω τι να σου πω, με παραξενευει πολυ αυτο. Η σακουλα που εχω στα χερια μου αναγραφει (και στα ελληνικα) τα συστατικα που λεει το ελληνικο σαιτ. Επισης γραφει "Αμερικανικο προιον που συσκευαζεται στην Μεγαλη Βρετανια και Made in EU". Λες να μας δουλευουνε? Για δες και αυτο αν θελεις .Culpret αν πας πανω στην ANF σκυλος ανοιγει ενα βιβλιαρακι. Συγνωμη αν σε κουραζω αλλα βλεπω οτι τα πας καλα στο ψαξιμο.
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
οπως εγραψα και πιο πριν το σαιτ που μου εδωσες εχει την ιδια τροφη ,ιδιο κωδικο,ιδια συσκευασια με το σαιτ που σου εδωσα.Συνεκρινα ''ιδια'' προιοντα

Και για να γραψω και κατι που ειδα μολις τωρα στο σαιτ της ANF εχει αυτα τα συστατικα:

Chicken Meal, Lamb Meal, Brewers Rice, Whole Ground Corn, Whole Ground Wheat, Chicken Fat (preserved with Mixed Tocopherols and Ascorbyl Palmitate), Beet Pulp, Natural Flavors, Brewers Yeast, Salt, Dried Whole Egg, Lecithin, Fish Meal, Corn Gluten Meal,.......
http://www.anf.com/canine4.asp

τωρα γιατι και πως μπορει να γινεται αυτο δεν γνωριζω μιας και εχω σταματησει τις ξηρες εδω και χρονια.Αλλα ειναι αξιο περιεργιας.
 
Last edited:




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
δεν διαφωνω νασια.Εγω εκανα συγκριση σε ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιες τροφες.(ιδιους κωδικους)
Στην Ελλαδα δεν αναφερουν καθολου το καλαμποκι, ενω στην Αμερικη το αναφερουν στα συστατικα.
Ανοιξε τα λινκ στο ποστ #11.Ιδιες τροφες.:rolleyes:
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Σήμερα πηγα να πάρω τροφή και είδα ότι η συσκευασία έχει αλλάξει εμφάνιση. Στο σπίτι διαπίστωσα ότι έχει αλλάξει ΚΑΙ συστατικά. Στο κατάστημα (που την επέστρεψα) μετά από επικοινωνία τους με την εταιρεία με ενημέρωσαν ότι κατόπιν ευρωπαϊκής οδηγίας έγιναν αλλαγές στην εμφάνιση (απαγορεύεται να υπάρχει φωτογραφία αλλά επιτρέπεται σκίτσο) και στην αναγραφή συστατικών (πρέπει να αναγράφονται με άλλη σειρά) . Όμως είναι η ίδια και να μην ανησυχώ. Έχει ακούσει κάνεις κάτι παρόμοιο????

Εγώ διάβασα τα συστατικά πολύ προσεκτικά και δεν είναι ίδια με άλλη σειρά, είναι διαφορετικά, όχι πολύ αλλά διαφορετικά. Επίσης ενώ έγραφε made in USA τώρα δεν το γράφει. Την τροφή δεν την πήρα, πήρα acana αρνί και μήλο για να κάνω σταδιακή αλλαγή με όση μου έχει μείνει.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Acana αρνί με μήλο είναι πολύ καλός κωδικός της acana, νομίζω έκανες πολύ καλά!
 


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Α σε ευχαριστώ, αυτην δίνεις και εσυ? Όλα καλα, είσαι ευχαριστημένη? Η δικιά μου την καταβρόχθισε πάντως και εγλυφε το πιάτο και ας ήταν το 20% περίπου η ακανα.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU