Bιολογικός καθαρισμός αυτοκινήτου


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ΤΟ αυτοκίνητο μου βρωμάει και ζέχνει. Μονο σκύλοι και σκυλόφιλοι μπορούν να μπουν πλέον μέσα..... Ακουσα οτι ο βιολογικός καθαρισμός κάνει καλή δουλειά και σε βάθος.

Εχει κανείς κάποιον επαγγελματία υπόψη του και τις τιμές του?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ο Βιολογικος Καθαρισμος ειναι ο καλυτερος γιατι εισχωρει μεσα στα παντα!

Δεν ειναι τιποτα το καθαρισμα και η σκουπα που βαζουμε εμεις!Εμεις οτι κανουμε το κανουμε επιφανειακα!Η μυρωδια ερχεται απο το εσωτερικο τους!Που πιστεψε με αν δεις τι θα βγαλει ο Βιολογικος Καθαρισμος θα φριξεις!!!

Κυριως απο τα καθισματα!

Εγω Βιολογικο Καθαρισμο κανω 1 μια φορα τον χρονο,αντε 2 το πολυ!Νομιζω ειναι μια φορα τον χρονο!Να σημειωσω οτι μια φορα τον χρονο εκανα χωρις τον σκυλο!Τωρα ακομα το αμαξι δεν μυριζει ακομα...


Εδω στην Θεσ/νικη οι τιμες που παιζουν ειναι απο 50-120 ευρω!
Εγω κανω με 70 ευρω σε εναν πολυ μερακλη!
Βενζιναδικα μην τα προτιματε κανουν τσαπατσουλικη δουλεια!ΜΟΝΟ επαγγελματιες!
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
συμφωνώ με τον παραπάνω. ο βιολογικός καθαρισμός κάνει πολύ καλή δουλειά. όσο κ να το περάσεις με τη σκούπα στο αμάξι, όσο και να το ψεκάσεις ακόμη θα ζέχνει..
ξέρω ένα παλικάρι στη Πολίχνη Θεσσαλονίκης που κάνει με 80 ευρώ αλλά τα περνάει όλα. κ όταν λέμε όλα, όλα.. μέχρι και τις γραμμές απ τα λάστιχα!

και οχι σε βενζινάδικα.

ξέρω κ ένα γκαράζ που κάνει και αντιμικροβιακό καθαρισμό αλλά δεν έχω πάει εκεί. είναι στην έξοδο για τον περιφερειακό βγαίνοντας από Πυλαία και πηγαίνοντας για Καβάλα, Σέρρες κτλ κτλ (στροφή στο καρδιολογικο κεντρο βορειας ελλαδας) τιμες δε ξερω

(βρε να ζητησω και κανα ποσοστο για τη διαφημιση? :Ρ)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αθηνα...ξέρετε κάποιον?
Και γω έχω φρικτό πρόβλημα...εκτος από τις εκατομμύρια τρίχες, λάσπες, και άλλα "μη αναγνωρίσιμα"...που βρίσκεις μέσα...είναι και η μυρωδιά...με δύο σκυλιά...δυστυχως μόνο εγω δέχομαι να μπω πλέον στο αυτοκίνητο μου!!!! :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.662
19.892
Κανονικά θα έπρεπε ήδη να έχουν απαντήσει τα αγόρια του forum. Επειδή εγώ το έχω πρόσφατο, πριν τελικά καταλήξω στην toyota η οποία δεν ήξερα ότι παρέχει τέτοια υπηρεσία, είχα σταμπάρει ένα συνεργείο στο πολύγωνο πάνω στον περιφερειακό, εξουσιοδοτημένο της autoglym. Ρωτώντας, όχι μόνο σε αυτούς, είχα ακούσει μεγάλη γκάμα τιμών. Ο μέσος όρος κυμάνθηκε στα 120,00. Κάποιος με ρώτησε αν έχω σκύλο για να χρεώσει έξτρα, γύρω στα 150,00 αν θυμάμαι καλά. Πάντως, πραγματικά αξίζει τα λεφτά του και στην περίπτωσή μας, επιβάλλεται :pig:
 








Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ειμαστε και εμεις στην αναζητηση Βιολογικου Καθαρισμου (που παγματικα δεν συγκρινεται).

οταν καταληξουμε θα ενημερωσουμε για τους υπολοιπους ενδιαφερομενους!:D
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Κανονικά θα έπρεπε ήδη να έχουν απαντήσει τα αγόρια του forum. Επειδή εγώ το έχω πρόσφατο, πριν τελικά καταλήξω στην toyota η οποία δεν ήξερα ότι παρέχει τέτοια υπηρεσία, είχα σταμπάρει ένα συνεργείο στο πολύγωνο πάνω στον περιφερειακό, εξουσιοδοτημένο της autoglym. Ρωτώντας, όχι μόνο σε αυτούς, είχα ακούσει μεγάλη γκάμα τιμών. Ο μέσος όρος κυμάνθηκε στα 120,00. Κάποιος με ρώτησε αν έχω σκύλο για να χρεώσει έξτρα, γύρω στα 150,00 αν θυμάμαι καλά. Πάντως, πραγματικά αξίζει τα λεφτά του και στην περίπτωσή μας, επιβάλλεται :pig:
Μareco με λενε Στελιο και ειμαι αγορι τα τελευταια 22 χρονια!!!

Πλακα μΕ κανεις?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.662
19.892
Αν σε εξυπηρετεί το Πολύγωνο, είναι περνώντας την Ευελπίδων, αριστερά στο δεύτερο αν θυμάμαι καλά, φανάρι που είναι η μεγάλη στροφή που γίνεται Πριγκηποννήσων. Οπως ανεβαίνεις προς το Αττικό Αλσος δηλαδή, ακριβώς εκεί στο φανάρι. Βέβαια αν ανεβαίνεις από Κυψέλη προς Ψυχικό, είναι στην απέναντι μεριά. Εχει ταμπέλα autoglym.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.662
19.892
Μareco με λενε Στελιο και ειμαι αγορι τα τελευταια 22 χρονια!!!

Πλακα μΕ κανεις?
Μην φρικάρεις παιδάκι μου :) Είχα ανοίξει το παράθυρο για να γράψω και μέχρι εκείνη την ώρα δεν είχε απαντήσει κανένας από Αθήνα. Αυτό εννοούσα. Πως κάνεις έτσι; :)
 
Last edited:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.662
19.892
Kαι πόση ωρα παίρνει η διαδικασία???
Πάνω από 24... Το αφήνεις πρωί και το παίρνεις το άλλο πρωί ή μεσημέρι. Δεν καλοθυμάμαι. Οτι πέταξα και το τηλέφωνό τους ρε γαμώτο να στο έδινα.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Kαι πόση ωρα παίρνει η διαδικασία???
Εξαρταται!

Αν εχει και αλλους θα σου πει ξανα περνα σε κανα 3 ωρο!

Συνηθως ο βιολογικος κραταει 1-2 ωρες!!!Ενας σχολαστικος επαγγελματιας τοσο θα σου παει!Θα κανεις καφεδακι και θα περιμενεις...

Πως πας μια βολτα το σκυλο ενα πραγμα...
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
απο τι ξερω..το πας το πρωι και το περνεις το βραδυ η την αλλη μερα..και τωρα που εχει κρυο..λογικα την αλλη μερα...γιατι πρεπει να στεγνωσει...εκτος και αν το παρεις και βαλεις σακουλα για να κατσεις και το στεγνωσεις σπιτι...
 


GEORGEROTWEILER

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2009
278
0
μενω θεσσαλονικη(τριλοφο)
Εξαρταται!

Αν εχει και αλλους θα σου πει ξανα περνα σε κανα 3 ωρο!

Συνηθως ο βιολογικος κραταει 1-2 ωρες!!!Ενας σχολαστικος επαγγελματιας τοσο θα σου παει!Θα κανεις καφεδακι και θα περιμενεις...

Πως πας μια βολτα το σκυλο ενα πραγμα...
τοσο πολυ αλλαξε η τεχνολογια ρε στελιο..?εγβ πριν 1.5χρονο που εκανα..μια μερα μου πηρε..και ηταν καλοκαιρι..!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Πάνω από 24... Το αφήνεις πρωί και το παίρνεις το άλλο πρωί ή μεσημέρι. Δεν καλοθυμάμαι. Οτι πέταξα και το τηλέφωνό τους ρε γαμώτο να στο έδινα.
!!!Αφηνεις το αμαξι εκει???

Εγω παιρνω τηλεφωνο πρωτα,μου λεει αν εχει κινηση περνα αυριο η ελα σε κανα 3-4ωρο!

Παντα οταν το παω καθομαι εκει και περιμενω και βλεπω κιολας!Δεν εχω ακουσει ποτε οτι το αφηνεις εκει!

Παντως να προτιμησετε το πρασινο μηλο σαν αρωματικο...:cool:
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.662
19.892
Εγώ όπου ρώτησα, το άφηνες βράδυ μέσα γιατί βγάζουν λέει και τα καθίσματα και τα περνάνε με διάφορα και πρέπει να στεγνώσουν πριν τα ξαναβάλουν. Τέτοια πράγματα. Και ρώτησα σε διάφορα συνεργεία. Και όχι μόνο σε συνεργαζόμενα με autoglym. Και σε άσχετα. Στην toyota όμως που το πήγα με σκοπό να μείνει μέσα και να το πάρω την άλλη μέρα, σε τέσσερις ώρες με πήραν τηλέφωνο να πάω να το πάρω, γιατί δεν είχαν λέει πολύ δουλειά να κάνουν. Δεν τους είχαν ξαναπάει πιο καθαρό αυτοκίνητο !!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.134
Μηνύματα
896.056
Μέλη
19.947
Νεότερο μέλος
Isabelmysa