Barbie, Ρέα & Χαρά!


Status
Κλειδωμένο θέμα






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι εννοείς δεν έχει βρει σπίτι; Είναι ο πιο όμορφος, τον έχω ξεχωρίσει μέρες τώρα (άσε που δεν μπορούσα να μάθω πως τον λένε)
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Τι εννοείς δεν έχει βρει σπίτι; Είναι ο πιο όμορφος, τον έχω ξεχωρίσει μέρες τώρα (άσε που δεν μπορούσα να μάθω πως τον λένε)
Λοιπόν σας είπα ότι ο Αδμετάκος είναι αυτός που "ανέστησα" οπότε έχουμε ιδιαίτερο δέσιμο, με κοιτάζει στα μάτια λες και καταλαβαίνει όλα όσα λέω.
Επειδή είναι και πολύ καλός μορφολογικά (και δεν μιλάω για το δικό μου άπειρο μάτι αλλά των μεντορων μου) και από θέμα χαρακτήρα, σκεφτόμουν ότι καλό θα ήταν αν πήγαινε σε εκτροφείο ή show home τελoς πάντων.
Στο FB βρέθηκαν αρκετοί εκτροφείς όμως όλοι από τις ΗΠΑ. Κάποιοι δεν άρεσαν εμένα, κάποιοι θεωρούσαν πολλά τα λεφτά για μεταφορά (δεν ήθελα να το στείλω cargo) και κάποιοι ότι θα είναι μεγάλος για τα αμερικανικά δεδομένα (εκεί προτιμούν μικρά havanese - μέχρι 5 κιλά. Αυτός, όπως υπολογίζω, θα είναι κάπου 7-7,5 κιλά).
Οπότε αφού δεν βλέπω να κάνει καριέρα στις εκθέσεις αρχίζω και του ψάχνω απλά μια καλή οικογένεια. Το λάθος μου ήταν ότι απέρριψα πιθανόν 2 πολύ καλά σπιτικά επειδή τον ήθελα εκθεσιακό.
Δυστυχώς μαθαίνεις από τα λάθη σου :(
 
Last edited:
  • Like
Reactions: johnk






























Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλοτυχη η Αγλαΐτσα! Ιρλανδία ε; Θα κυλιεται στα τετραφυλλα τριφύλλια.

Για πες μας για τον Αδμετάκο και το καινούριο του όνομα
 
  • Like
Reactions: haviharakennel


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.330
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc