Barbie, Ρέα & Χαρά!


Status
Κλειδωμένο θέμα

haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Και πως θα το κάνετε Μπεάτα; Με την Barbie μαζί να την μιμηθεί, ή μόνη της;
Μόνη της με το γνωστό τυράκι :) και με κλίκερ. Η εντολή είναι "στάση" όπως και για τη Barbie.
Για το περπάτημα το ίδιο τυράκι, κλίκερ και η εντολή είναι "πάμε μαζί"
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Tυράκι ακούω - πρέπει να του δίνει ΠΟΛΥ σημασία λογικά!
Εμας ακόμα μας δυσκολεύει - δεν έχουμε ακόμα βρει τρόπο να περπατήσει σωστά σε πολλά ερεθίσματα. Και μοσχαράκι να του βάλεις μπροστά στη μύτη του, έχει την προσοχή του κάτω, στις μυρωδιές. Σαν λαγωνικό πάει. Aλλά θα τη βρούμε την άκρη του, που θα πάει.... Ελπίζω δλδ...
Σορρυ για το off topic
 








LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Haviharakennel είναι κούκλα η μικρή σου! :)
Πώς τα πάει με τη Barbie και τη Ρέα;
Πώς άλλαξε η καθημερινότητα της Barbie τώρα με τη μικρή;
Να τις χαίρεσαι όλες!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Haviharakennel είναι κούκλα η μικρή σου! :)
Πώς τα πάει με τη Barbie και τη Ρέα;
Πώς άλλαξε η καθημερινότητα της Barbie τώρα με τη μικρή;
Να τις χαίρεσαι όλες!
Ευχαριστώ LaCat. Τελικά η Χαρά είνα η πιο πονηρή από τις τρεις, τους κλέβει φαγητό :)
Πράγμα καλό για τη Barbie - πρεπει να τρώει κτηνιατρική τροφή και όταν ήταν μόνη ούτε να τη φτήσει δεν ήθελε, τώρα τελιώνει πρώτη το μπολ της.
Η Χαρά είναι ατρόμητη - δεν μασάει ούτε με τη Ρέα που είναι 10 φορές πιο βαρειά.
Γενικά έχει χαρακτήρα που περίμενα - τυπικό χαβανέζ: αγαπάει όλους και όλα και δεν φοβάται τίποτα.
Την έχουμε λίγο παραπάνω από 1 μήνα και έχει μάθει απίστευτα πολλά πράγματα.
Τελειώσαμε το θέμα τουαλέτας. Βέβαια βγαίνουμε 7-8 φορές αλλά πια δεν τα κάνει μέσα σο σπίτι. Τη νύχτα ακόμα έχω πάνα στο δωμάτιο αλλά αντέχει μέχρι το πρωί που τη βγάζω έξω.
Ήδη εκτελούμε το έλα, το κάτσε και το ξάπλα και μέσα και έξω από το σπίτι και με άλλα ερεθίσματα.
Εκτελει και την εντολή "στο κρεβατάκι σου"
Έμαθε το περπάτημα σε εκθεσιακό λουρί και το στήσιμο. Επαναφορά μπάλας κάνει αλλά δεν την αφήνει πάντα ;) Προς το παρόν δεν μαθαίνουμε άλλα πράγματα αλλά κάνουμε επαναλήψεις αυτά που ξέρι για να εμπεδώσει καλά.
Τώρα οι βόλτες μας έγιναν λίγο μικρότερες επειδή βγαίνω ξεχωριστά με τη Ρέα (προς το παρόν) οπότε παίζουν αρκετά με τη Barbie μέσα στο σπίτι, αλλά όμως άμα τους πω: τέλος, σταματάνε τις τρέλες και ξαπλώνουν στα κρεβατάκια τους.
Επειδή δουλεύω στο σπίτι αποφάσισα να μη την έχω σε crate ή σε πάρκο όπως τη Barbie όταν ήταν κουτάβι. Όμως παρατηρώ ότι δεν μου κάνει ζημιές. Αλλά ως γνωστόν τα χαβανέζ είναι paper shredders. Δεν τρωνε παντοφλες, καλώδια και έπιπλα αλλά χαρτιά. Οπότε το μόνο που προσέχω είναι να μην βρουν κανένα χαρτί και να το κάνουν χίλια κομματάκια :)
 




ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Τωρα ειδα οτι επιτελους εφτασε η μικρη.
Ποσες γυναικες ειστε μεσα στο σπιτι χαχα :p
Ειναι παρα πολυ ομορφη η μικρη και ακουγεται πανεξυπνη.
Ελπιζω να σας δινει μονο χαρα αυτο το πλασματακι που ειμαι σιγουρη οτι το κανει.
Τουλαχιστον εχει η Barbie μια στα μετρα της να παιζουν!!
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ευχαριστώ Μεγαλο Δανο!!!
Ηλέκτρα πέντε είμαστε προς το παρόν ;) έχω και την πεθερά μου...
Συλβόσκυλο και εμείς απορήσαμε με τον άντρα μου που τα μαθαίνει τόσο γρήγορα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αααα τι μπιζουδακι που γινεται!!! Κουκλιτσα!!!


paper shredder? δεν ηξερα ότι υπάρχει και χαρακτηρισμός.... πού να μας δεις με τις χαρτοπετσέτες και εμας!!!
 




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Αααα τι μπιζουδακι που γινεται!!! Κουκλιτσα!!!


paper shredder? δεν ηξερα ότι υπάρχει και χαρακτηρισμός.... πού να μας δεις με τις χαρτοπετσέτες και εμας!!!
Καλά η μεγαλύτερη καταστροφή ήταν όταν ξέχασα ανοιχτή την πόρτα από το μπάνιο. Η Barbie ξετύλιξε όλο το χαρτί τουαλέτας :eyecrazy:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλά η μεγαλύτερη καταστροφή ήταν όταν ξέχασα ανοιχτή την πόρτα από το μπάνιο. Η Barbie ξετύλιξε όλο το χαρτί τουαλέτας :eyecrazy:
χαχαχα το χω ζησει. Και οταν το εβγαλε από το ρολο το μαζεψε και το εκανε κομφετί!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πολύ όμορφη γίνεται!
Και με έκπληξη διαπιστώνω ότι αυτό που χρόνια στην ελλάδα λέγαμε γκριφόν πρέπει να είχε και χαβανέζ μέσα. Να σου ζήσει :)
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
πολυ ομορφο το σκυλακι σου,να το χαιρεσαι,ασχετο αλλα θα γινει οπως αυτο στο αβαταρ σου,δεν μπορεις να κανεις κατι με το μαλλι; μου φαινεται δεν του παει!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Ευχαριστώ Ι. Kyveli και DORIS. :)

DORIS, σαν τι μπορώ να κάνω με τα μαλλιά? Το πρότυπο απαγορεύει αυστηρά το κούρεμα.
Εφόσον θα κατεβαίνει σε εκθέσεις δεν μπορώ να την κουρέψω. Εξάλλου μου αρέσουν με κανονικό μαλλί

παρακάτω ο World Winner 2012

 
  • Like
Reactions: d-friend


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
δεν το ηξερα οτι απαγορευεται το κουρεμα,τεσπα δεν ξερω απο τετοιες φυλες,απλα σαν τριτος μου φανηκε ομορφοτερο το μικρουλι χωρις περισσιο μαλλι!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
δεν το ηξερα οτι απαγορευεται το κουρεμα,τεσπα δεν ξερω απο τετοιες φυλες,απλα σαν τριτος μου φανηκε ομορφοτερο το μικρουλι χωρις περισσιο μαλλι!
:) κατάλαβα. Εμένα μου αρέσουν όλα τα σκυλιά αλλά η αδυναμία μου είναι τα πολύ μαλλιαρά...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU