Bongo... English Bulldog!


tetix

Member
2 Οκτωβρίου 2009
16
0
Π.Φώκαια
Καλησπέρα σε όλους.

Να σας παρουσιάσω το νέο μέλος της οικογένειας μας. Τον Bongo…
Πρόκειται για ένα αρσενικό αγγλικό bulldog, προερχόμενο και αυτό –όπως και η Reggae - από το εκτροφείο Soul Guardian.
Οι γονείς του είναι: Desert Eagle Vanilla X Gr. Ch. Shiloh Sterling Silver
Γεννήθηκε στις 10/10/10 και ζει μαζί μας περίπου δυο βδομάδες.

photo..jpg


photo1..jpg

Είναι περίπου 8 κιλά

O χαρακτήρας του…
Μέχρι στιγμής η εμπειρία μου δεν μου επιτρέπει να βγάλω κάποιο συμπέρασμα για το πώς θα εξελιχθεί…
Τον συγκρίνω –άθελα μου- με την Reggae όταν ήταν στην ηλικία του και έχει αρκετές διαφορές.
Είναι αρκετά πιο σνομπ και αδιάφορος για αυτά που συμβαίνουν γύρω του, και δεν φοβάται σχεδόν τίποτα. Ούτε σκούπες, ούτε πόρτες, ούτε ανθρώπους από την πρώτη μέρα που ήρθε σπίτι μας. Δεν είναι αυτό που λέμε ιδιαίτερα χαδιάρης, είναι σίγουρα πιο σοβαρός παρόλο που θέλει να βρίσκεται πάντα δίπλα μας, ή δίπλα στην Reggae.
Του αρέσει να παίζει με την Reggae, λίγο άγρια οφείλω να ομολογήσω, και παρ’ όλες τις διορθώσεις που τρώει από την τρελή δεν το βάζει σχεδόν ποτέ κάτω και συνεχίζει να την ‘’κουταβο-δαγκώνει’’ ή να την ‘’παρενοχλεί’’…
Του αρέσει επίσης να της κλέβει τα παιχνίδια, ακόμα και μέσα από το στόμα της, πράγμα που επιφέρει ‘’βαριά’’ τιμωρία απ αυτήν , αλλά πραγματικά νομίζω ότι δεν τον νοιάζει καθόλου:cool:
Δεν επεμβαίνω παρόλα αυτά σχεδόν καθόλου στο παιχνίδι τους, και απλά προσπαθώ να είμαι όσο πιο δίκαιος μπορώ και με τους δύο.
Πάντα αφού παίξουν, κοιμούνται δίπλα-δίπλα.


Δεν είναι τόσο ακούραστος όσο ήταν η άλλη στην ηλικία του, αλλά είναι σίγουρα πολύ πιο επίμονος.
Γενικά φαίνεται ότι τα πάνε πολύ καλά οι δύο τους και πιστεύω ότι έχουν βρει μέχρι τώρα τις ισορροπίες τους.

Η ζωή με δύο κουταβομπουλντόγκ είναι πραγματικά μοναδική. Όπως προείπα δεν είχα ξανά σκύλο και μέσα σε 5 μήνες από τότε που ήρθε σπίτι μας η Reggae ένιωσα την ανάγκη να αποκτήσω και δεύτερο…
Τα ξενύχτια, τα σφουγγαρίσματα, οι ζημιές, τα πρωινά ξυπνήματα, δεν έχουν καμία απολύτως αξία μπροστά στην υπόλοιπη καθημερινότητα μου με τα δύο αυτά υπέροχα σκυλάκια…
English Bulldog … My pride and joy! :)

rb..jpg

εκπαίδευση εργασιας φυλαξης καναπέ... :D
 






Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Τρελη κουταβοπαρεα εχει φτιαξει ο Tetix ... :D

Ελπιζω και ο Bongo να εχει την ιδια καλη εξελιξη οπως η Reggae.

Ειναι και αυτος λιγο μαγκακος ...που θα παει , θα ''μαλακωσει'' :cool: ...αντε να τελειωνει με τα εμβολια του για να μαζεψει τιποτε ΤinyBoogοσφαλιαρες και αυτος :D

Υγεια και χαρα ευχομαι ... :)
 








tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
είναι κούκλος!!!!δεν γινόταν αλλιώς αφού είναι πολύ κοντινός συγγενής της Lalas μου!!!;):D
 








tetix

Member
2 Οκτωβρίου 2009
16
0
Π.Φώκαια
Καλησπέρα… Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας…:)

Θα προσπαθώ να ανεβάζω συχνά φωτός και στα δυο ποστ για τα σκυλάκια μου για να βλέπετε και την εξέλιξή τους.


είναι κούκλος!!!!δεν γινόταν αλλιώς αφού είναι πολύ κοντινός συγγενής της Lalas μου!!!;):D
εεεεε είμαστε ομορφόσογο… τι να κάνουμε…:D:D
 


















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981