BULL MASTIF


SKASVIKIS

Member
14 Σεπτεμβρίου 2009
23
0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΠΟ ΚΟΡΙΝΘΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ BULL MASTIFF.ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 








Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
καλως τον και ευχομαι να αποκτησεις ενα bullie να γινουμε και εμεις λιγο πιο πολλοι :p

ψαξε,ρωτα,ενημερωσου,μαθε και στο τελος επελεξε...ευχομαι οτι καλυτερο!

αν θες καποια βοηθεια εδω ειμαστε:)
 


SKASVIKIS

Member
14 Σεπτεμβρίου 2009
23
0
BULL....MASTIFF

καλημερα παιδια και σας ευχαριστω για τις ευχες σας.Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιον εκτροφεα η απο που τα εχετε αγορασει εσεις;
ευχαριστω
 






SKASVIKIS

Member
14 Σεπτεμβρίου 2009
23
0
παιδια καλησπερα με εχουν μπερδεψει λιγο, μου ειπαν 2 εκπαιδευτες οτι τα μαστιφ αν τα αφηνεις πολλες ωρες μονα τους αρχιζουν να "φευγει" η συμπεριφορα τους να κανουν ζημιες στο χωρο κτλ. απαραιτητη προυποθεση 3 φορες την ημερα βολτα απο κανα 30λεπτο και τελος περιπου 40 με 45 κιλα τροφη το μηνα.
ισχυει κατι απο ολα αυτα..
υ.γ. και οι δυο ειδικοτητα τους ηταν τα γερμανικα ποιμενικα κυριως
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
παιδια καλησπερα με εχουν μπερδεψει λιγο, μου ειπαν 2 εκπαιδευτες οτι τα μαστιφ αν τα αφηνεις πολλες ωρες μονα τους αρχιζουν να "φευγει" η συμπεριφορα τους να κανουν ζημιες στο χωρο κτλ. απαραιτητη προυποθεση 3 φορες την ημερα βολτα απο κανα 30λεπτο και τελος περιπου 40 με 45 κιλα τροφη το μηνα.
ισχυει κατι απο ολα αυτα..
υ.γ. και οι δυο ειδικοτητα τους ηταν τα γερμανικα ποιμενικα κυριως
Χριστε μου...!!!:mad::mad:

Σταυρο,διαβασε τι εγραψες και τι σου ειπαν αυτοι οι "εκπαιδευτες" και θα δωσεις την απαντηση σου μονος σου!...

Μιλα με εκτροφεα bullmastiff αυτος θα σου πει τα παντα.

Προσωπικα σου εστειλα και προσωπικο μηνυμα...διαβασε το αν θελεις και μετα ρωτα ξανα οτι θες...εδω ειμαστε.

p.s μηπως ηθελαν να μισησεις τα "κακα" μαστιφ και να παρεις τον "καλο" Γ.Ποιμενικο?δεν εχω κατι με τους ποιμενικους...καταλαβες τι θελω να πω...
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Αν εχεις σκοπο να παρεις ενα σκυλι που θα ζει μονο του, μην το παρεις. Εχεις την εντυπωση οτι οποιοδηποτε σκυλι και να αφησεις μονο του για πολλες ωρες, δεν θα εχει αναγκη εκτονωσης? Που θα ξεσπασει την ενεργεια του? Αναλογα με τα κιλα του σκυλου και με την τροφη που θα του δινεις θα δεις ποση χρειαζεσαι το μηνα. π.χ. υπαρχουν τροφες που για 50 κιλα σκυλο προτεινουν 450γρ και αλλες που για τα ιδια κιλα προτεινουν 650γρ.
650 Χ 30 ημερες = 20 κιλα τροφης.
Το υπολοιπο των 45 κιλων που σου ειπε θα το βαζεις το πρωι στο γαλα σου? Κι εσυ εκπαιδευτη πας και ρωτας για το τι σκυλο να αποκτησεις?
Για τα σκυλια που σε ενδιαφερουν θα ρωτησεις εκτροφεις χωριστα για το καθενα. Θα κρινεις, θα συγκρινεις και μετα θα αποφασισεις. Δεν ειναι σωστο να απευθυνεσαι σε περιφερειακους του χωρου οπως εκπαιδευτες, κτηνιατροι κλπ. Κανεις δεν ξερει το χαρακτηρα και τις αναγκες της καθε φυλης. Ο καθε εκτροφεας ομως ξερει καλυτερα της δικης του φυλης απο τον καθενα.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
την ερωτηση του 1 εκατ την εκανες στους εκπαιδευτες? ποσα bullmastif εχουν ζησει. επεισης αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν ειπαν τπτ για την εκπαιδευσιμοτητα του σκυλου αλλα για το πως ειναι να ζεις μαζι του:confused::confused: