bulldog {Μαρία 7}


maria 7

Member
7 Ιουνίου 2010
6
0
Γεια σας ονομάζομαι Μαρία και θέλω να καλωσορίσω όλα τα μέλη του dog forum !
Eχω δυο πανέμορφα και αξιαγάπητα σκυλάκια !
Το θηλυκό είναι 10 μηνών και ονομάζεται μπουμπού,το αρσενικό είναι 8 μισή μηνών και ονομάζεται Απόλλων!Ζουν σε διαμέρισμα και πιστεύω ότι είναι τα καλύτερά για να μεγαλώνουν με παιδιά <{4 παιδιά}. :-|
 


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
Καλώς ήρθες maria 7!
να χαίρεσαι τα σκυλάκια σου! και τα παιδάκια σου!
θέλουμε φωτογραφίες με τα σκυλάκια σου!!! :D:D:D

και προσοχή με το "κατά λάθος ζευγάρωμα" να πω! ;) μιας και έχεις ένα ζευγαράκι!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Τι εννοείς Μαρία "4 παιδιά" ; Εχεις 4 παιδιά; Και 2 σκυλιά; Συν τον σύζυγο φαντάζομαι... :rolleyes::p
Τι να σου πω παιδάκι μου... Χαρά στο κουράγιο σου :)
Καλώς μας βρήκες λοιπόν και να τους χαίρεσαι όλους.
Τα μπουλντογκάκια σου, πως τα απέκτησες; Ζευγάρι ε; Πως θα συνυπάρξουν στους οίστρους της θηλυκιάς;
Θα γίνει το σπίτι, πεδίο μάχης :cool::-|
 


maria 7

Member
7 Ιουνίου 2010
6
0
Το όνειρο μου ήταν να αποκτήσω ένα θηλυκό αγγλικό μπουλντόγκ το οποίο μου έκανε δώρο ο σύζυγος ,ξετρελαθήκαμε όλοι και αποφασίσαμε να τής πάρουμε παρέα του ιδούς της . Είναι από διαφορετικούς εκτροφής. Τώρα όσο αφορά τον οίστρο της θυλυκιας δεν ξέρω γιατί ήταν μικρά. Είναι πολύ φιλικά με τα 4 παιδιά μου.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Τώρα όσο αφορά τον οίστρο της θυλυκιας δεν ξέρω γιατί ήταν μικρά
Τι ακριβώς εννοείς; Σκοπεύεις να τα ζευγαρώσεις; Γιατί αν τα αφήνεις ανεξέλεγκτα όταν η μικρή θα έχει περίοδο, αυτό θα γίνει. Εκτός αν σκοπεύεις να την στειρώσεις ή να την απομονώνεις τις δύσκολες μέρες.
 




maria 7

Member
7 Ιουνίου 2010
6
0
Θα ήθελα πολύ να ζήσουμε την εμπειρία μιας γέννας αλλά επειδή ζουν μαζί θα την στειρώσω δυστυχώς...../??//?/?
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Καλως ηρθες Μαρια 7( σας αρεσε χτες γαυρακια? :p )
Να τα χαιρεσαι !!!
 




Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Καλως ηρθες Μαρια !

Περιμενουμε φωτο απο τα τερατακια σου :)
 




maria 7

Member
7 Ιουνίου 2010
6
0
Μην στενοχωριέσαι. Καλύτερα έτσι. Η εμπειρία μιας γέννας μπορεί να μην είναι και τόσο ειδυλλιακή όσο φαντάζεσαι.
Αν θέλεις, πάρε μια γραπτή γεύση:

γιατι-ΔΕΝ-ζευγαρωνουμε-τα-σκυλια
Αν αγαπάς κάτι, κάνεις και κάποιες θυσίες. Μέσα στο σπίτι έχουν φάει τα πάντα, καρέκλες τραπέζια, καναπέδες και όμως δεν το έχω μετανοιώσει που τους έχουμε γιατί την αγάπη που τους δίνω την αναγνωρίζουν και την επιστρέφουν στο διπλάσιο , τους κοιτάω και ξεχνάω τα πάντα.Χαλαλιτους λοιπόν η οποία κούρασή η υλική ζημία γίνετε ,γιατί υπάρχουν και κάποια πράγματά που δεν αγοράζονται με τα λεφτά.????
 




vag

Active Member
1 Οκτωβρίου 2008
37
0
Αθήνα
Καλημέρα και από εμάς.
Ευχόμαστε τα καλύτερα για τα πιτσιρίκια σου
και για "χοντρά ζιζάνιά σας".
Πού είναι οι φωτό?
 






stefanos_salas

Active Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
32
0
θεσσαλονικη
Θα ήθελα πολύ να ζήσουμε την εμπειρία μιας γέννας αλλά επειδή ζουν μαζί θα την στειρώσω δυστυχώς...../??//?/?
γιατι θα πρεπει να στειρωσεις το θηλυκο ομως???? ειμαι νεος ιδιοκτητης σκυλου....αγγλικου μπουλντογκ κ εγω κ εχω αυτη την απορεια....!
χαρα στο κουραγιο σου Μαρια....να σου ζησουν κ τα σκυλακια κ τα παιδακια
 


maria 7

Member
7 Ιουνίου 2010
6
0
Η στείρωση είναι μια έσχατη λύση που δεν την έχω σκεφτεί ακόμα σοβαρά, [να βασανίσω τη μπουμπούκα] μου ύπαρχους και άλλες λύσης είναι μικρά ακόμα και από ότι ξέρω πρέπει να πάω να κόψω τους όρ... του αρσενικοί και δεν θα έκανα κάτι τέτοιο πότε τα αγαπάω τόσο πολύ, υπάρχουν κι άλλες λύσης τους απομονώνω[έχω το χώρο] για λίγο καιρό άλλα ακόμα είναι μικρά,.
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Μαρία, συγνωμη αλλά δημιουργεις εντυπωσεις με εκφρασεις για βασανισμο και αγαπες. Σαν να λες ότι οσοι κανουν στειρωση είναι βασανιστές και δεν αγαπουν τα σκυλια τους.
Υπαρχουν αρκετα θεματα για την στειρωση στο φορουμ στον τομεα της υγειας. Διαβασε τα προσεκτικά ώστε να εχεις μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.
Μπορει να συμπεράνεις ότι βασανισμος είναι η μη στειρωση. Οι γνωμες είναι πολλες και διάφορες.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Η στείρωση είναι μια έσχατη λύση που δεν την έχω σκεφτεί ακόμα σοβαρά, [να βασανίσω τη μπουμπούκα] μου

Τι εννοείς;

ύπαρχους και άλλες λύσης είναι μικρά ακόμα και από ότι ξέρω πρέπει να πάω να κόψω τους όρ... του αρσενικοί

Γιατί;

και δεν θα έκανα κάτι τέτοιο πότε τα αγαπάω τόσο πολύ, υπάρχουν κι άλλες λύσης τους απομονώνω[έχω το χώρο] για λίγο καιρό άλλα ακόμα είναι μικρά,.
Ξέρεις α) πόσο μεγάλο βασανιστήριο είναι για το αστείρωτο αρσενικό να είναι στον ίδιο ή σε πολύ κοντινό χώρο με θηλυκό σε οίστρο; και β) μικρά-ξεμικρά πόσο εύκολο είναι να γίνει το μοιραίο μόλις αδιαθετήσει η θηλυκιά;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU