Bullmastiff - Cargo


Status
Κλειδωμένο θέμα




Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Ρε παιδια ειπαμε να διαφωνουμε....δεν γινετε να εχουμε ολοι τα ιδια γουστα αλλα μην το περναμε συνεχεια σε προσωπικο επιπεδο!!!!!
Πολυ ομορφος και τρομερο κεφαλι!!!!Εχει σοβαρεψει πολυ κατα την εικονικη διαδρομη του ο Cargo!
Να πω και μια λεπτομερεια που παρατηρησα(μπορει να φανει γελεια)???
Εχει πολυ ομορφα νυχια...
 
Last edited:


panosdog

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
320
1
Ρε παιδια ειπαμε να διαφωνουμε....δεν γινετε να εχουμε ολοι τα ιδια γουστα αλλα μην το περναμε συνεχεια σε προσωπικο επιπεδο!!!!!
Πολυ ομορφος και τρομερο κεφαλι!!!!Εχει σοβαρεψει πολυ κατα την εικονικη διαδρομη του ο Cargo!
Συγνωμη αλλα δεν κρατιεμαι. Πλακα μας κανεις ?
Ο σκυλος θα κανει μπαμ απο το παχος δεν το βλεπεις?
Αντι να του αρχισει διαιτα του δινεις μονο θετικα?
Αυτο το σκυλι σε αυτη την κατασταση ποσο θα ζησει κατα τη γνωμη σου?
 




kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Ρε παιδια ειπαμε να διαφωνουμε....δεν γινετε να εχουμε ολοι τα ιδια γουστα αλλα μην το περναμε συνεχεια σε προσωπικο επιπεδο!!!!!
Πολυ ομορφος και τρομερο κεφαλι!!!!Εχει σοβαρεψει πολυ κατα την εικονικη διαδρομη του ο Cargo!
Να πω και μια λεπτομερεια που παρατηρησα(μπορει να φανει γελεια)???
Εχει πολυ ομορφα νυχια...
To χρώμα των νυχιών στο bullmastiff πρέπει να είναι απόλυτα μαύρο....:D...
όντως ισχύει :D !!
Δεν προτιμάται, καθόλου, να υπάρχουν άλλες χρωματικές αποχρώσεις ή νύχια με το δικό του να έχει τη δικιά του απόχρωση ή νύχια διάφανα !!! Μόνο μαύρα όλα...
 


Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Τις Αντιρρήσεις μου για τα κιλα του Cargo και τα πιθανα προβληματα που θα του επιφερουν τα εχω διατυπωσει ηδη σε αλλο θεμα!!!
Αυτο ομως δεν ανερει την αρχοντια που μου εμπνεει μολις βλεπω τις φωτογραφιες αυτες...ειπαμε γουστα ειναι αυτα!!
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ολοι εχουμε πει μονο καλα λογια για τον καργκο...
η υγεια ενος σκυλου και η παχυσαρκια του ομως δεν ειναι θεμα γουστου...
ασχετα αν ο σκυλος τωρα μπορει και τρεχει..
αυτο δεν τον κανει λιγοτερο παχυσαρκο..
αυτο προσπαθουμε να εξηγησουμε στον κιμωνα και δεν το καταλαβαινει..
εχει μπει στο τρυπακι του μαστιφ και οσο πιο τεραστιο τοσο καλυτερο.....
 




Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
αν δει καποιο αλλο μπουλ πιο ελαφρυ κ το πως κινειται,ισως σταματησει να του αρεσει.
Σε περιπτωση που το παραπανω αφορα εμενα...καλο θα ηταν να διαβασεις ολο το θεμα και να δεις τις φωτο του δικου μου μπουλ και σε τι κατασταση το εχω...οσο για την κινηση την βλεπω καθημερινα!!!
 




kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
Τις Αντιρρήσεις μου για τα κιλα του Cargo και τα πιθανα προβληματα που θα του επιφερουν τα εχω διατυπωσει ηδη σε αλλο θεμα!!!
Αυτο ομως δεν ανερει την αρχοντια που μου εμπνεει μολις βλεπω τις φωτογραφιες αυτες...ειπαμε γουστα ειναι αυτα!!
Μη δίνεις σημασία, υπάρχει ''στημένο'' παιχνιδάκι από τους γνωστούς, στοχευμένα, μιλάγαμε και πριν λίγο και στο είπα ;)....

ΣΕ ΟΛΟΥΣ έχω στείλει πμ...ΑΠΑΝΤΕΣ τους έχω προκαλέσει-προσκαλέσει να δουν , να τρέξουν , να παίξουν με το παχύσαρκο σκυλι που θα κάνει μπαμ..

Το οποίο ειναι υγιέστατο σε όλα του :D... (by the way)...!!!

Ουδείς θα έρθει γιατί ειναι τα γνωστά Π@π@ρι@ του πληκτρολογίου και ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ....(όχι όλοι σαφώς ΑΛΛΑ οι γνωστοί και συγκεκριμένοι)

Τoυς προκάλεσα-προσκάλεσα ανοιχτά,,,,Εγώ και ο σκύλος ΕΙΜΑΣΤΕ εδω !!

Ουδείς θα έρθει γιατί ΟΥΔΕΙΣ μπορεί να ακολουθήσει το ρυθμό μου και του Cargo στην αερόβια άσκηση...

Δεν είναι κόντρα με κανέναν και ούτε ανταγωνίζομαι κανέναν, αλλά όσοι με ''πολεμάνε'' και τους λέω να έρθουν να πάμε μαζί με τον Cargo για τρεξιμο, βουνό, κολύμπι (και αυτή την εποχή ακόμα) , μόνο απο εδώ μέσω forum κάνουν ότι κάνουν !!!

ΆΝτε ''ΜΑΓΚΑΚΙΑ'' της φακής....ξεκουνάτε να δουμε και από κοντά τη μαγκιά σας και την αθλητική αντοχή σας !!! Σας περιμένω....

Μα εδώ είναι το αστείο ρε συ, ότι :κάτι χοντρές 250 κιλά, κάτι μπέκρουλες που καπνίζουν 8 πακέτα malboro και τους έχουν πέσει τα δόντια απ τα 40 τους, κατι μπουτaρaδες με κατι ΚΩΛΛ@ΡΕΣ ΝΑ... αυτοι είναι ρε φίλε οι περισσότεροι που σχολιάζουν με αυτό τον τόνο και λένε παχύσαρκο τον Cargo ...Oι παχύσαρκοι???? Δηλαδή επειδή κάποιοι έχουν ''ευθυγραμμιστεί'' με το ατάιστο , το αδύνατο-αδύναμο και το ραχιτισμό πρέπει ο Cargo να είναι ετοιμοθάνατος και παχύσαρκος?????... :D

Aναμένω ακόμα αθληταράδες με την εμπεριστατομένη σας άποψη :) :) !!!
Είπαμε, ζωντανά δε θέλετε???? Άιντε.....θα κάνετε και καλό στο...καρδιοαγγειακό σας και στη συνολική σας υγεία !!! Σκεφτείτε να σας ''τρέχει'' ενας παχύσαρκος - ετοιμοθάνατος ε????......

Σας περιμένω.....


 
Last edited:


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Αυτο που αναφερθηκε απο την kasi για τον κτηνιατρο που σου πε στην εκθεση οτι ειναι παχυσαρκος ειναι μουφα? γιατι ΑΝ το ειπε ο γνωστος κτηνιατρος στο ελληνικο και κυνοφιλος, ξερει τι λεει.

Εμενα δε με νοιαζει να μπω σ αντιπαραθεση ουτε εχω σκοπο να προσβαλλω καποιον , αλλωστε τον kimonas δε τον γνωριζω προσωπικα.
Νομιζω οτι ολοι για τον σκυλο πρωτιστως ενδιαφερομαστε και εκει πρεπει να μεινουμε.
Κανενας δε θελει να μειωσει τον σκυλο σου ο οππιος ειναι γλυκας κι απ ο,τι διαβαζω και σωστος χαρακτηρας!
Αυτο που απλα λεμε ειναι οτι εχει αρκετα παραπανισια κιλα τα οποια αν τωρα δε του δημιουργουν προβλημα, θα του δημιουργησουν σιγουρα στο μελλον.
Δεν καταλαβαινω αν χασει λιγα, γι αρχη, κιλα θα ναι λιγοτερο μπουλμαστιφ? ΔΟΚΙΜΑΣΕ το εστω!! Αφησε τον να χασει , να δεις πως θα ειναι, κακο ΔΕ θα του κανει, θ αλλαξει προς το καλυτερο!!


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ακου κιμωνα,ασε τα κομπλεξικα σου ..κ αλλη φορα σου το ειπα.σιγα μην τρεξω μεχρι την αθηνα για να μετρησω το πουλι μου (καναρινι),με τον σκυλο σου.οσων αφορα τωρα τα προσωπικα μας,ποτε μου δεν σε επιασα στο στομα μου ,ουτε ειπα κατι για τις δικες σου αθλητικες ικανοτητες,που δεν ξερω κ ουτε με αφορα το ποιες ειναι.παρολα αυτα,αν κ εκει θες να τις μετρησουμε...εσυ το ριμαζεις παλι το θεμα.χαλαρωσε λιγακι.ολο προσκλησεις εισαι,ολο βιντεο εισαι,ολο σε μια παιδικη χαρα εισαι, κ τιποτα σπουδαιο δεν ειδα ρε φιλε...σταματα γιατι εκτιθεσαι...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
επισης,τα κιλα του σκυλου ,δεν ειναι τα φυσιολογικα.ειναι απο το "χερι" του κιμωνα.ποτε δεν εδωσε την ποσοτητα που πρεπει να φαει το σκυλι.σιγουρα τρωει πανω απο κιλο τροφης ανα μερα.τα φυσιολογικα κιλα σε ενα ζωο,ερχονται οταν τρωει σωστα κ κανει την γυμαστικουλα του.εκει ο οργανισμος αναλαμβανει κ φτιαχνει το σωμα συμφωνα με τις αναγκες του.
 


kimonas

Banned
Banned
8 Οκτωβρίου 2009
847
2
Αθήνα - Γαλάτσι
επισης,τα κιλα του σκυλου ,δεν ειναι τα φυσιολογικα.ειναι απο το "χερι" του κιμωνα.ποτε δεν εδωσε την ποσοτητα που πρεπει να φαει το σκυλι.σιγουρα τρωει πανω απο κιλο τροφης ανα μερα.τα φυσιολογικα κιλα σε ενα ζωο,ερχονται οταν τρωει σωστα κ κανει την γυμαστικουλα του.εκει ο οργανισμος αναλαμβανει κ φτιαχνει το σωμα συμφωνα με τις αναγκες του.
Eσύ αυτό ρε μάγκα μπόμπο που το έμαθες??
στο γυμναστήριο με τις διατροφές σου?? Γιατί εγώ ένα κοντο-χοντρό με μπούτια και κώλους, μάγουλα και κοιλιές Λαυρέντη είδα....Τα άλλα εσύ πως τα έμαθες???
Διαβασες Μαμαλάκη??? ή Arnold???
Μου μαθες και για διασπάσεις πρωτεινων σε αμινοξέα??? Ξέρεις πότε αναπτύσσονται οι μύες ?πότε διασπώνται και πότε στελεχώνονται?? ΓΙατί δεν φαίνεται τίποτα επάνω σου?? Πρώτα είμαστε ΕΜΕΙΣ και κατόπιν το σκυλί μας........ Έχεις ενα σωματικά μαύρο ΧΑΛΙ παρουσιαστικό και θα πιάσεις τον Cargo στο στόμα σου??? Εσύ??? .........ΠΩΣ????
 






kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
ολοι εχουμε πει μονο καλα λογια για τον καργκο...
η υγεια ενος σκυλου και η παχυσαρκια του ομως δεν ειναι θεμα γουστου...
ασχετα αν ο σκυλος τωρα μπορει και τρεχει..
αυτο δεν τον κανει λιγοτερο παχυσαρκο..
αυτο προσπαθουμε να εξηγησουμε στον κιμωνα και δεν το καταλαβαινει..
εχει μπει στο τρυπακι του μαστιφ και οσο πιο τεραστιο τοσο καλυτερο.....
Μα ειναι τεραστιος και ειναι οντως αρμονικος σκυλος.. τεραστια ποδια, κεφαλι στηθος, ολα
αν παραδεχτει και ο Κιμωνας (-Κιμωνα ...σε παρακαλω..) οτι ειναι παχυσαρκος θα τελειωσει το θεμα ..χωρις να κλειδωσει παλι.. γιατι εκει παει...

Το οποίο ειναι υγιέστατο σε όλα του :D... (by the way)...!!!
..και ζωη να εχει !!! Μα Κιμωνα, προς θεου, αν δεν ηταν υγιης στην ηλικια του θα υπηρχε σοβαρο προβλημα και τα κιλα του θα το επιβαρυναν... και επειδη ολη αυτη η αρνητικη ενεργεια και αυρα γυρω απο τον σκυλο μας χαλαει, αντε, παραδεξου το να συνεχισει η παρουσιαση του Καργκουλη!

αντε.. τελειωνετε το..


by the way.. στον μαραθωνιο να ερθουμε να τρεξουμε με το τσιουαουα να σας φαμε λαχανο?!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα