Camera παρακολούθησης. Τι προτείνετε?


puppy_rena

Member
8 Φεβρουαρίου 2022
15
3
33
Καλημέρα σας φίλοι! Ήρθε η ώρα να πάρω και εγώ μια κάμερα για τον 19 μηνών σκυλάκο μου. Διάβαζα για την TAPO C200, διάφοροι την προτείνουν ΑΛΛΑ πρέπει να πληρώνεις κάποια συνδρομή με εφαρμογή τελικά. Εσείς ποια έχετε; Θέλω να βλέπω τον σκύλο μου στο κινητό, να μπορώ να του μιλάω - δεν θέλω πάρα πολλά, απλά και βασικά. ΧΙΑΟΜΙ? Νομίζω αυτοί έχουν αρκετοί, αν την έχετε και εσείς σαν βόλεψε; (έχω διαβάσει ήδη σχόλια στο σκρουτζ αλλά εκεί ίσως να μην την χρησιμοποιούν (μόνο) για κατοικίδια αλλά για φύλαξη σπιτιού.
Ευχαριστώ!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Δε χρειάζεται συνδρομή καλέ. Μόνο νομίζω για κάποια έξτρα της εφαρμογής. Όλοι όσοι έχουμε κάμερα την tapo έχουμε, χωρίς συνδρομή. Μια χαρά είναι.

Δε θυμάμαι γιατί τη διάλεξα έναντι της Xiaomi γιατί κι εγώ πέρσι την πήρα για να αντικαταστήσω μια άλλη αλλά σίγουρα ήταν συνειδητή επιλογή γιατί κάτι είχε παραπάνω (αλλιώς θα προτιμούσα τη Xiaomi), δε θυμάμαι τώρα τι - από τιμή από ότι θυμάμαι ήταν παρόμοιες.

Edit: μάλλον πέρσι δεν είχαν τα ίδια χαρακτηριστικά με την ίδια τιμή. Βλέπω τώρα έχουν. Το ίδιο πρέπει να ναι.
 
  • Like
Reactions: Orjo and mareco




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
η xiaomi δεν εχει πια την επιλογη να σε ειδοποιει για κινηση. Για το λογo αυτο προσωπικα θα διαλεγα την tapo. Na εχει και καποια χρησιμοτητα οταν λειπουμε απο το σπιτι .

Οχι δε θελει συνδρομη

ΥΣ. Να τα βλεπεις ναι αλλα ΟΧΙ μη σκεφτεσαι οτι θα του μιλας με αυτες τις καμερες, η φωνη σου θα βγαινει κατι σαν μιξη χαλασμενου μοντεμ και γκοτζιλα. Απλα θα τρομαζει και θα το κανεις να τρελαθει.
Σε πολυ σπανιες περιπτωσεις που κανουν ζημια ή κατι εχω κανει απλα καποιο ηχο για να ξεκολλησουν , ως εκει.
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
ΥΣ. Να τα βλεπεις ναι αλλα ΟΧΙ μη σκεφτεσαι οτι θα του μιλας με αυτες τις καμερες, η φωνη σου θα βγαινει κατι σαν μιξη χαλασμενου μοντεμ και γκοτζιλα. Απλα θα τρομαζει και θα το κανεις να τρελαθει.
Σε πολυ σπανιες περιπτωσεις που κανουν ζημια ή κατι εχω κανει απλα καποιο ηχο για να ξεκολλησουν , ως εκει.
Κάποια φορά, να σου εξιστορήσω κάμποσες στιγμές, τέτοιου απείρου κάλλους! :ROFLMAO:
 




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Με την xiaomi εμένα μου βγάζει ειδοποίηση κίνησης πάντως.. έχω μια της ζιαομι 360 δε θυμάμαι ποια,αλλά είχα δώσει και ένα νεφρό και καλά για το 4κ της(καγκουρια του gadget με έπιασε). Μια χαζομάρα πήρα έστω γυρνάει 360
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Με την xiaomi εμένα μου βγάζει ειδοποίηση κίνησης πάντως.. έχω μια της ζιαομι 360 δε θυμάμαι ποια,αλλά είχα δώσει και ένα νεφρό και καλά για το 4κ της(καγκουρια του gadget με έπιασε). Μια χαζομάρα πήρα έστω γυρνάει 360
Με 2,5 φορές την τιμή της απλής, το καλό που της θέλεις να έχει κ ειδοποίηση κίνησης :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: mareco


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
Με 2,5 φορές την τιμή της απλής, το καλό που της θέλεις να έχει κ ειδοποίηση κίνησης :ROFLMAO:
Ναι άσε που για κανονική καταγραφή θέλει συνδρομή. Οπότε πιάνει κομμάτια που βλέπει κίνηση. Ε όπως κάθεσαι με τον σκύλο έξω σκάει ειδοποίηση ότι ανίχνευσε κίνηση. Κρύος ιδρώτας πανικός. Ανοίγεις κάμερα,κοιτάς την ειδοποίηση,πέρασε κόκκος σκόνης. Γκρρ.
Αλλά νταξει,έχω πετύχει τον μικρό να κάνει χαζομάρες (έτρωγε το καλοριφέρ). Τον έχω δει πως ξερναει. Νταξει τα έβγαλε τα λεφτά της. Αλλά θα μπορούσα να πάρω μια πολύ πιο φτηνη
 
  • Like
Reactions: Estranged


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
70;
70;;;;;; o_Oo_Oo_O
2-3 ακόμη θα είχα πάρει μ' αυτά τα λεφτά.

Αλλά νταξει,έχω πετύχει τον μικρό να κάνει χαζομάρες (έτρωγε το καλοριφέρ). Τον έχω δει πως ξερναει. Νταξει τα έβγαλε τα λεφτά της. Αλλά θα μπορούσα να πάρω μια πολύ πιο φτηνη
Οντως. Τις καφρίλες τις παρακολουθείς και με πολύ φθηνότερες κάμερες :LOL:
Ως γνωστόν, είναι ανεκτίμητης αξίας, να βλέπεις live την καφρίλα να συμβαίνει ΕΔΩ και ΤΩΡΑ και εσύ να είσαι χιλιόμετρα μακριά :mad: Εχω κάνει Πειραιάς-Χαλάνδρι με ταχύτητα φωτός :mad::mad::mad:
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
540
290
25
instagram.com
70;
70;;;;;; o_Oo_Oo_O
2-3 ακόμη θα είχα πάρει μ' αυτά τα λεφτά.


Οντως. Τις καφρίλες τις παρακολουθείς και με πολύ φθηνότερες κάμερες :LOL:
Ως γνωστόν, είναι ανεκτίμητης αξίας, να βλέπεις live την καφρίλα να συμβαίνει ΕΔΩ και ΤΩΡΑ και εσύ να είσαι χιλιόμετρα μακριά :mad: Εχω κάνει Πειραιάς-Χαλάνδρι με ταχύτητα φωτός :mad::mad::mad:
Μεγάλος ρουφιάνος η κάμερα αχαχαχα
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εγώ να ρωτήσω κάτι που το χω απορία γιατί με είχε προβληματίσει και μένα κάποια στιγμή...
Έλα και βάζεις την κάμερα, είσαι στη δουλειά και βλέπεις ότι γίνεται μέσα της π... το κάγκελο ή παθαίνει κάτι ο σκύλος.
Ψυχολογικά το αντέχετε αυτό το πράγμα να είστε συνέχεια στην τσίτα ή παίρνετε χάπια;
:LOL:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγώ παίρνω χάπια, από καιρό.
Και αν έχω ήδη τα νεύρα μου, δεν τις παρακολουθώ. Βάζω και τις φωνές αν χρειαστεί από τα μικρόφωνα και συνήθως συμμορφώνονται από την έκπληξη. Και τα σκυλιά και οι συνάδελφοι!
Την τελευταία φορά που έπαθα κρισάρα πανικού παρακολουθώντας live τον Μπέμπη [αυτόν με τα έξτρα δάχτυλα] να ισοπεδώνει το σαλόνι και τον καναπέ μου, ήταν ευτυχώς επί καραντίνας. Και έφτασα σπίτι από Πειραιά σε 15 λεπτά. Στην ώρα, ξαναήμουν γραφείο. Ωραίες εποχές!
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Εγω ο ψυχοπαθης τον γραφω με βιντεο στο κινητο και οταν γυριζω καθομαι και το βλεπω οση ωρα να ναι. Και ενδιαμεσα λεω : γιατι γαυγιζες? Καταλαβες τιποτα? Ποτε θα μαθεις οτι δεν βγαινει πουθενα? Σε εχπυν εγκαταλειψει ποτε? Τι σκατα φοβασαι? Τπυς γειτονες δεν τους σκεφτεσαι? Και αλλα τετοια :LOL: :LOL:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγω ο ψυχοπαθης τον γραφω με βιντεο στο κινητο και οταν γυριζω καθομαι και το βλεπω οση ωρα να ναι. Και ενδιαμεσα λεω : γιατι γαυγιζες? Καταλαβες τιποτα? Ποτε θα μαθεις οτι δεν βγαινει πουθενα? Σε εχπυν εγκαταλειψει ποτε? Τι σκατα φοβασαι? Τπυς γειτονες δεν τους σκεφτεσαι? Και αλλα τετοια :LOL: :LOL:
Και τι σου απαντάει;
 




Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Και τι σου απαντάει;
Ε ρε να μην μπορω να σας βςλω ενα βιντεο πως κανει οταν ερχομαι. Μπορει να εχω κατεβει μεχρι την εισοδο αλλα εκει που χαλαει τον κοσμο μολις με ακουει καθεται οσο πιο ισια μπορει παιρνει ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια και περιμενει κυριος τυπου δεν γαυγιζα εγω αλλο σκυλακι ηταν εγω περιμενα ετσι ησυχος. Και μετα οταν βλεπω το βιβτεο και ακουει τις φωνες τπυ κουναει το κεφαλι δεξια αριστερα ποιος φωναζει τωρα και διαταρασει την ηρεμια μου :LOL: