cane corso brutto


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
καλησπέρα σας. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και έχω μία απορία. Ο σκύλος μου είναι 11 μηνών και δεν έχει σηκώσει ακόμα το πόδι του όταν κατουράει στη βόλτα. Ο κτηνίατρος μου είπε θα το σηκώσει μετά τους έξι μήνες. Μήπως ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?](*,)
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
χαχαχαχαχχα Θυμάμαι ο πρώτος μου σκύλος ο Danny,που τον είχα κλέψει από την αλάνα μιας ο θεός να την κάνει κυρία έκανε το ίδιο πράγμα,όταν τον έβγαλα μετά από καιρό βόλτα με το αρσενικό μιας φίλης μου,το μιμήθηκε και άρχισε να κάνει πιπι κανονικά.Γιατί συμβαίνει δεν ξέρω όμως
 


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
καλησπέρα κ ευχαριστώ που απάντησατε τον βγάζω κάθε μέρα αλλά τίποτα τα κάνει καθιστός και μόνο μυρίζει
 


Διάκος

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
140
2
μπορείς να ζητήσεις να σε συνοδεύσει ένας φίλος σου με αρσενικό ενήλικο, ώστε να τον μιμηθεί...κ ο Δίας 7-8 μηνών σήκωσε πόδι και σημάδεψε κολώνα για πρώτη φορά.
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Υπαρχει και αλλο μελος με κανε κορσο μεγαλυτερομτου ετους το οποιο δε σηκωνει το ποδι του. Τα μαστιφοειδη αργουν να ωριμασουν και σωματικα και ψυχικα. Δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις. Οταν ειναι ετοιμος θα το κανει.
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Στους 13 μηνες εμενα το σηκωσε και τωρα που ειναι 5 χρονων πολλες φορες δε το σηκωνει,βαριεται.
 


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
χίλια ευχαριστώ παιδία απλά θα περιμένω...ο κτηνίατρος δεν έπεσε μέσα για τους 6 μήνες που έλεγε μάλιστα πρόσφατα που τον πήγα μου είπε ότι υπάρχουν ράτσες που δεν το σήκωνουν κ ποτέ.....από έναν άλλο φίλο άκουσα ότι δεν έχει εκδήλωσει κτυριαρχικότητας....όπως κ να έχει έγω τον αγαπάω άπλα μου φάνηκε λίγο περίεργο...
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Υπαρχει και αλλο μελος με κανε κορσο μεγαλυτερομτου ετους το οποιο δε σηκωνει το ποδι του. Τα μαστιφοειδη αργουν να ωριμασουν και σωματικα και ψυχικα. Δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις. Οταν ειναι ετοιμος θα το κανει.
Σωστά.

Μην ανησυχείς.
Εμάς είναι 20μισό μηνών και το σηκώνει 1 στης 8-10 φορές.
Πρώτη φορά νομίζω το σήκωσε 18-19 μηνών μία φορά, και μετά πάλι σαν κοριτσάκια.
Ο αδερφός του το σήκωσε περίπου 12 μηνών!!!
Για mastiff το σήκωσε νωρίς.
Είναι στον σκύλο, άλλα ωριμάζουν νωρίς άλλα πιο αργά.
 
Last edited:


cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Χίλια ευχαριστώ θα ανεβασω φωτογραφία κ βίντεο να τον δείτε το brutto....ο arrigo poly omorfos.....να τον χαίρεστε!!!!!
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Ο δικός μου (αγίου βερνάρδου) γίνεται 10 μηνών αύριο και ακόμα δεν έχει σηκώσει πόδι.
Μαρκάρει βέβαια αλλά καθιστός
 




cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
όχι απλά όμορφος κούκλος ε αγίου βερνάρδου πως μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες του brutto?
 


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
ο δικος μου παιδια ντογο αρτζεντινο(εχει κατι απο μαστιφ στο αιμα του)το σηκωσε πρωτη φορα 7 μηνων,μετα εναλαξ καθιστος και ορθιος και απο 7.5 και μετα μονο σηκωμα ποδιου και κατευθειαν παιζει και τα δυο ποδια!και το ειχα μεγαλο βασανο ποτε θα το σηκωσει!
 
Last edited:




cane corso 12

Member
3 Ιουλίου 2013
15
0
Οπως κ να εχει το σηκώσει δεν το σηκώσει δεν με ενοχλεί απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί ένας φίλος ειχε πάρει ενα ντοπερμαν σχεδόν 2,5μηνών στο περιπου όπως κ το δικό μου όταν το είχα πάρει,εκείνου το σήκωσε κ εμένα ακομα τιποτα απλά μου φάνηκε κάπως...άλλος μου είπε δεν ειναι επιβλητικός για το σκύλο μου ο κτηνίατρος ειπε συνήθως μετά τους 6 το σηκώνουν αλλά τελικά ο κάθε σκύλος πιστεύω εχει τα δικά του χαρακτηριστικά....
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Από που τον πήρες τον Brutto? Πες μας και λίγα πράγματα για τον χαρακτήρα του? Ζει μαζί σου μέσα στο σπίτι?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Οπως κ να εχει το σηκώσει δεν το σηκώσει δεν με ενοχλεί απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί ένας φίλος ειχε πάρει ενα ντοπερμαν σχεδόν 2,5μηνών στο περιπου όπως κ το δικό μου όταν το είχα πάρει,εκείνου το σήκωσε κ εμένα ακομα τιποτα απλά μου φάνηκε κάπως...άλλος μου είπε δεν ειναι επιβλητικός για το σκύλο μου ο κτηνίατρος ειπε συνήθως μετά τους 6 το σηκώνουν αλλά τελικά ο κάθε σκύλος πιστεύω εχει τα δικά του χαρακτηριστικά....
Δεν σου κρύβω ότι γέλασα με το ποστ σου!
Έχει σχέση με τις ορμόνες του ζώου όπως έχω καταλάβει. Όσο πιο κοντά στην σεξουαλική ενηλικίωση βρίσκονται τόσο πιο πιθανό είναι να σηκώσουν ποδάρι. Ο λόγος άλλωστε που το σηκώνουν είναι να μαρκάρουν την περιοχή τους και αν κάνουν αισθητή την παρουσία τους στα υπόλοιπα σκυλιά.
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Έχει σχέση με τις ορμόνες του ζώου όπως έχω καταλάβει. Όσο πιο κοντά στην σεξουαλική ενηλικίωση βρίσκονται τόσο πιο πιθανό είναι να σηκώσουν ποδάρι.
Σ'αυτό που λες μάλλον έχεις δίκαιο τώρα που το σκέφτομαι......να φανταστείς είμαστε 20 μηνών και όχι μόνο δεν έχουμε σηκώσει πόδι αλλά και με μια σκυλίτσα φίλη μας που είναι αδιάθετη το μόνο που τον νοιάζει είναι να παίξει μαζί της, δεν έχει επιχειρήσει ποτέ να την κουτουπώσει :p..............
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλέ, για το θέμα "πόδι" διαβαστε αυτό που έχω βάλει παραπάνω. Έχει πληροφορίες, ερωτήσεις, απαντήσεις κι αρκετή πλάκα!

Πες μας λίγα πράγματα για τον Brutto!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.554
6.984
Σ'αυτό που λες μάλλον έχεις δίκαιο τώρα που το σκέφτομαι......να φανταστείς είμαστε 20 μηνών και όχι μόνο δεν έχουμε σηκώσει πόδι αλλά και με μια σκυλίτσα φίλη μας που είναι αδιάθετη το μόνο που τον νοιάζει είναι να παίξει μαζί της, δεν έχει επιχειρήσει ποτέ να την κουτουπώσει :p..............
Τυχερέ άνθρωπε.. Μην το πεις ούτε του παππά! :p