Carnilove-καινουρια ξηρα της brit


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0

  • Dehydrated chicken 32%
  • Chicken meal 30%
  • Potatoes
  • Potato protein
  • Chicken fat 5% naturally preserved with tocopherols
  • Dried apples a source of fructo-oligosaccharides
  • Hydrolyzed chicken liver 3%
  • Salmon oil
  • Brewer´s yeast
  • Fruit and herbal extract 300 mg/kg grapes, rosemary, turmeric, citrus fruit, and cloves
  • Hydrolyzed crustacean shells a source of glucosamine
  • Chondroitin sulphate
  • Hydrolyzed yeasts a source of mannan-oligosaccharides
  • Yucca schidigera extract
  • Dried cranberries extract 50 mg/kg
  • Pomegranate extract 50 mg/kg


Protein %
37
31
Fat %
20
17
Fiber %
2,5
3,5
Ash %
8
6
Moisture %
10
10
Calcium %
1,6
1,1
Phosphorus %
1,2
0,8
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε αν την εχει δοκιμασει κανεις και πως σας φενετε σαν ξηρα.
 


sam13

Member
25 Ιανουαρίου 2013
15
0
Και απορούσα τόσες μέρες πως και δεν έχει γράψει κάνεις για αυτή την τροφή. Ίσως δεν την έχουν φέρει πολλοί κτηνίατροι ακόμα στην Ελλάδα. Και ειδικά όταν μιλάμε για μια τροφή που την βγάζει η ίδια εταιρεία που βγάζει την Brit που πολλά μέλη εδώ μέσα την χρησιμοποιούν(κι εγώ μέσα)…
 


Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Και απορούσα τόσες μέρες πως και δεν έχει γράψει κάνεις για αυτή την τροφή. Ίσως δεν την έχουν φέρει πολλοί κτηνίατροι ακόμα στην Ελλάδα. Και ειδικά όταν μιλάμε για μια τροφή που την βγάζει η ίδια εταιρεία που βγάζει την Brit που πολλά μέλη εδώ μέσα την χρησιμοποιούν(κι εγώ μέσα)…
Brit δεν είναι η εταιρία; :?:
 




pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
λεω τον αλλο μηνα να του παρω τον σολωμο για δοκιμη.βεβαια απο οτι μας ειπαν περιπου το κοτοπουλο εχει 55 ευρο και ο σολωμος αν θυμαμαι καλα καπου 60 ευρο
 


sam13

Member
25 Ιανουαρίου 2013
15
0
λεω τον αλλο μηνα να του παρω τον σολωμο για δοκιμη.βεβαια απο οτι μας ειπαν περιπου το κοτοπουλο εχει 55 ευρο και ο σολωμος αν θυμαμαι καλα καπου 60 ευρο
απο που βρικες την τροφη?
 




sam13

Member
25 Ιανουαρίου 2013
15
0
λογικο απλα εδω δεν την εχουν φερει ακομα οι κτηνιατροι. ευχαριστω παντως. το βλεπω να μπαινω σε σκεψεις παλι :(
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
πηραμε σημερα το κοτοπουλο.θα σας πω εντυπωσεις.εχει βγει σε 4 γευσεις.αν του αλλαζω που και που γευση αφου ειναι η ιδια μαρκα υπαρχει προβλημα?
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
δοκιμασε καποιος αλλος την carnilove?εμεις πηραμε τωρα τον σολωμο και λευκα ψαρια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.λιγα και σφηχτα κακα καλο τριχωμα και σαν να πηρε και κανα κιλο.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Πήρα κι εγώ σήμερα την Carnilove, όντας ήδη ικανοποιημένος με την Brit care.
Στα 55 ευρώ το 12κιλο με το κοτόπουλο, στα 62 ευρώ με τον σολωμό.
Για τα συστατικά που έχει, μου φαίνεται εξαιρετική η σχέση ποιότητας-τιμής.
Να δούμε πώς θα κάτσει στο πειραματόσκυλο!
Για ρίξτε μια ματιά και πείτε γνώμες:
Homepage
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
δεν μου ανοιγει τα συστατικά, αλλά αν ειναι αυτά που αναφερονται στο πρώτο ποστ... για δευτερο συστατικό αιματάλευρα... δεν μου καθεται τόσο καλα
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Θα εμπιστευτώ την frenchie στο θέμα του meal...

Πρώτες εντυπώσεις,
κόπρανα λίγο καλύτερα...
Ενέργεια ανεβασμένη κατακόρυφα (ίσως και με την συνδρομή του φθινοπωρινού καιρού)
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Κάναμε και λίγο μαθηματάκι απόψε...και το σκυλί κοντεύει να γίνει Μαλινουά απ την ενέργεια... :confused:
Ήταν που ήταν υψηλής ενέργειας για ΕΠ....
Θα του την αραιώσω με μακαρόνια ή κάτι άλλο να το κόψω λίγο...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Θα εμπιστευτώ την frenchie στο θέμα του meal...
Ευχαριστω για την ψηφο εμπιστοσυνης!

Αλλα- κοιταξα τα συστατικα, και επιτιδες και στα γερμανικα, επειδη καμια φορα γινεται μπαχαλο στην μεταφραση.
Παντου λεει σαν δευτερο συστατικο "Chicken Meal" . Αυτο δεν ειναι Αιματαλευρω- αλλα αλευρο απο Κοτοπουλο! Και εκει εχουν δικαιομα οι κατασκευαστες να βαλουν ολοκληρα τα κοτοπουλα! Μαζι με τα πουπουλα, εντερα, νυχια κλπ.
Πουπουλα και νυχια/ραμφοι ειναι μεν προτεινες ζωηικης προελευσης, αλλα ειναι απο Αζωτο ( μορφη πρωτεινης) που δεν μπορει να χωνεψει ο σκυλος. Απλα ανεβαζει της τιμες πρωτεινης στης τροφες ( και επιβαρυνει τα νεφρα).
Και αυτο ειναι κατι, που θα με εκανε επιφιλακτικη σε αυτην την τροφη!
Θα ημουν πιο ηρεμη, εαν εγραφε "Chicken meat meal". Εκει προκεται για "καθαρο κρεας" κοτοπουλο- χωρις ολα τα αλλα σκουπιδια.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Thanks Frenchie!
Το ίδιο επιφυλακτικός πρέπει να είμαι και για του σολομού λες?
Επειδη ο σολομος τρωγεται "ολοκληρος" και δεν εχει τοσο "σκουπιδια" οπως το κοτοπουλο, μαλλον ειναι λιγο καλυτερο.
 




little_pony

Well-Known Member
24 Αυγούστου 2008
179
0
Χαλκίδα
Κ μεις τρωμε brit care σολωμο πατατα.. κ μας εφερε ο κτηνιατρος κατα λαθος την carni σολωμο αλλα δεν την ηξερα κ δεν την πηρα.. τωρα την κοιταξα κ μου φαινεται καλυτερη..αλλα να φοβηθω την υψηλη πρωτεινη? Επισης μ ειπε οτι επειδη εχουμε θεματα με δερματικα να μη ρισκαρω να την αλλαξω.. αν κ σκεφτομουν κ συνδυασμο ξηρας ωμης..αλλα ηταν λιγο αρνητικος με την ωμη κ με ξαναπροβληματισε..