Chihuahua;


maggie0912

Member
5 Δεκεμβρίου 2011
8
0
51
euboia
γεια σε ολους σας...
ειμαι νεος μελος...
και θελω λιγο (ΠΟΛΙ) βοιθεια...
ψαχνω για τσι... σκυλακι και δεν ψερω απο που να αρχισω...
ψαχνω εδω και 2 μινες...
διαβαζω πολλα ...
αλλα καλα αλλα αρνιτικα....
λιγη βοιθεια παρακαλο....
που να κοιταξω ,,, ποσω πανε και τα σχετικα...
τι να προσεκσο ...
σε πετ σοπ,,, θα ειναι καλα ι θα ειναι αροστα...
παρακαλω βοιθιστε....
:(
και ελεγα να το κανω δορο στον εαυτο μου για τα γενεθλια μου... αλλα δεν προλαβενω τορα... ειναι την παρασκευη 9 δεκεμβριου....
:(
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Το πετ σοπ το διαγράφεις μια για πάντα .
Κάνοντας μια καλή ερεύνα σε ανάλογα θέματα , θα διαπιστώσεις πως ο καλύτερος τρόπος αποδεδειγμένα είναι το εκτροφείο.
Αφού σου ευχηθώ να τα εκατοστίσεις , θα σου πω να μη βιαστείς μιας και θα περάσετε πολλά γενέθλια με το νέο σου φιλαράκι.
Επειδή βέβαια οι οικονομικοί καιροί είναι κάπως δύσκολοι ,κράτα σε ένα μέρος του μυαλού σου και τη περίπτωση να κάνεις μια βόλτα σε κάποια στέγη προστασίας ζώων.
Σε αυτά τα μέρη συμβαίνουν πολλοί κεραυνοβόλοι έρωτες .
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Συγνώμην που ρωτώ κιόλας ...πόσο χρονών είσαι ?:)
Μετά απο 2 μήνες διάβασμα δεν έχεις καταλήξει..στο τι δεν κάνουμε ?:)
Κράτα τα χρήματά σου προς το παρόν...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Εθνικος σταρ η πετ σοπ; ιδου η απορια.:D

Αφου θες τσιουαουα ο μονος τροπος ειναι η αγορα απο εκτροφειο. Αλλιως σε καταφυγιο μπορεις να βρεις τυπου τσιουαουα σιγουρα.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εθνικός σταρ μας τελείωσε, τα έδιωξε τα σκυλιά (ένας θεός ξέρει που τα πήγε) γιατί δεν τα ήθελε ο αγαπημένος του Νίκος :cool:
"40 τσιουάουα αξίας εκατομμυρίων και περιστέρια-παγώνια τα έδωσα γιατί δεν τα ήθελε ο Νίκος μου" τον άκουσα να δηλώνει στην εκπομπή του Αλέξανδρου Πετρίδη............

maggie, επικοινώνησε με τον ΚΟΕ KOE anakinoseis αν και δε νομίζω πως υπάρχει εκτροφέας της φυλής στην Ελλάδα πια.
Το κόστος απόκτησης καθαρόαιμου σκύλου γενικά, είναι αρκετά υψηλό, υπολόγιζε από 800 μέχρι 1000+ ευρώ.

Από πετ σοπ και αγγελίες που πουλάνε κουτάβια, ούτε να το σκέφτεσαι.
http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/εμπειρίες.από.pet.shops.bybs-4953/
http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/pet-.shops.-.puppy.mills-38/
http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/καθαρόαιμα.πανέμορφα.κουτάβια-968/
http://www.dogforum.gr/v3/εκτροφή.αναπαραγωγή.επιλογή-15/θέλω.κουτάβι.ράτσας.αλλά-1352/
Δεν κοιτάς στις φιλοζωικές για μικρόσωμα σκυλάκια καλύτερα?
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Από ότι είδα εδώ υπάρχει εκτροφείο, αλλά καλό θα ήταν να σιγουρευτείς μέσω ΚΟΕ. Κ μην βιάζεσαι, αγάλι-αγάλι! ;)
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Από ότι είδα εδώ υπάρχει εκτροφείο, αλλά καλό θα ήταν να σιγουρευτείς μέσω ΚΟΕ. Κ μην βιάζεσαι, αγάλι-αγάλι! ;)

Δεν εχει ουτε μια φωτο απο εκθεση ουτε καν ετσι για δειγμα. Υποπτο πολυ...
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Μμμμμμμ... Κ το Eurobreeder το είχα για αξιόπιστο... ΚΟΕ κ ο Θεός μαζί σου, αλλιώς θα αναγκαστείς να κοιτάξεις έξω...
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Μμμμμμμ... Κ το Eurobreeder το είχα για αξιόπιστο... ΚΟΕ κ ο Θεός μαζί σου, αλλιώς θα αναγκαστείς να κοιτάξεις έξω...
Μα αυτο δεν ειναι φορεας που τσεκαρει τα σαιτ του καθενος. Μια μηχανη αναζητησης ειναι να διευκολυνει λιγο τα πραγματα με την αναζητηση στις καθαροαιμες φυλες. Σκεψου σε ποσες διαφορετικες γλωσσες ειναι γραμμενα, δεν νομιζω να εχουν τοσο κοσμο πισω απο μια σελιδα να ανοιγει τα παντα μεσα σε καθε σαιτ και να νοιαζεται για το τι "πουλαει" ο καθενας. Και για τον ΚΟΕ εγω κραταω μικρο καλαθι. Δεν υποννοω τιποτα αλλα κι αυτος σαν οργανισμος δεν νομιζω να ξεψαχνιζει τα πραγματα τοσο πολυ, πολλα ακουσαμε τον τελευταιο καιρο κι απο τους ιδιους τους εκτροφεις για τον ΚΟΕ.

Ουτε η πολυ καχυποψια ειναι καλη κατα τη γνωμη μου, απλα να τσεκαρουμε οσο μπορουμε οσα πιανει το ματι μας δηλαδη...
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22