crate ή και μεταλλικο κλουβακι


ΚωσταςPred

Well-Known Member
21 Απριλίου 2014
51
2
41
Γεια σας...Ενδιαφερομαι για crate-κλουβι με διαστασεις 1 μετρο μηκος x 0.70 μετρα πλατος x 0.70 μετρα υψος για αρσενικο μποξερ που φτανει υψος τα 63cm το πολυ και 35kg το πολυ....Αν πουλαει κανεις μεταχειρισμενο πειτε μου ή εστω αν ξερετε καποιο φτηνο μαγαζι στην Θεσ/νικη η και κανα e-shop.
Ευχαριστω!!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Τα 63cm μέχρι το ακρώμιο!Δηλαδή τα 63cm δεν είναι ολόκληρο το ύψος του σκύλου!
Το ακρώμιο ξέρεις που είναι?

Crate συνήθως λέμε το μεταλλικό κλουβί!
 


ΚωσταςPred

Well-Known Member
21 Απριλίου 2014
51
2
41
63cm ειναι το μεγιστο υψος του σκυλου..Και δεν σημαινει οτι θα τα φτασει και σιγουρα...Και βεβαια ξερω τι ειναι..Εχω ηδη σκυλο και ξερω που εννοουν το υψος..Γιαυτο και υπολογισα αλλα 10cm στο υψος μιας και μου το συμβουλεψε και ο εκτροφεας...Απλα υπαρχουν και crate πλαστικα και τα μεταλλικα...Πιστευω και τα 2 θα μου κανουν εξισου την ιδια δουλεια
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
63cm ειναι το μεγιστο υψος του σκυλου..Και δεν σημαινει οτι θα τα φτασει και σιγουρα...Και βεβαια ξερω τι ειναι..Εχω ηδη σκυλο και ξερω που εννοουν το υψος..Γιαυτο και υπολογισα αλλα 10cm στο υψος μιας και μου το συμβουλεψε και ο εκτροφεας...Απλα υπαρχουν και crate πλαστικα και τα μεταλλικα...Πιστευω και τα 2 θα μου κανουν εξισου την ιδια δουλεια
Το πρότυπο του Γερμανικού Boxer δίνει 57-63cm στο ακρώμιο στα αρσενικά και 53-59cm στα θηλυκά!
63cm είναι στο ακρώμιο Κώστα!Άρα το μέγιστο ύψος του σκύλου θα είναι +κάποια cm!
Και προφανώς αν ο σκύλος είναι εκτροφικός θα κυμανθεί εντός αυτών των αριθμών.

Με λίγα λόγια το crate για το ενήλικο μέγεθος του σκύλου θα του χωράει οριακά όσον αφορά το ύψος!
 


ΚωσταςPred

Well-Known Member
21 Απριλίου 2014
51
2
41
Tο καταλαβαινω αυτο που λες και εχεις δικιο...Απλα βρηκα ενα πλαστικο crate σαυτες τις διαστασεις και τον ρωτησα αν ειναι καλο για να το παρω...Και με ειπε οτι ειναι καλο και δεν θα σκυβει οταν θα ειναι ορθιος...Ε πιστευω θα ξερει κατι παραπανω απο ολους μας....Απλα επειδη η τιμη του crate ειναι στα 90 ευρω λεω μηπως πουλαει κανεις η αμα ξερει κανα καλο μαγαζι...Τωρα αμα βρω και κατι πιο φτηνο ισως το παρω και πιο ψηλο...Αλλα δεν νομιζω να χρειαστει
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf