Dog lovers Gold Ξηρά τροφή -την ξέρει κανείς;


mariosn

Well-Known Member
17 Αυγούστου 2010
249
2
Γεια σας παιδιά, σερφάροντας έπεσα πάνω σε αυτήν την ξηρά τροφή που δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα από άποψη συστατικών αλλά και τιμής (46,50 ευώ το 15κιλο), στην κατηγορία αυτής της τιμής συνήθως βρίσκει κανείς τροφές γεμάτες δημητριακά, αυτή έχει πρώτο συστατικό κρέας, από δημητριακά έχει μόνο καφέ ρύζι, τα κρέατα υποτίθεται ότι είναι για ανθρώπινη κατανάλωση κλπ. Το dogfoodanalysis της δίνει 4 αστέρια και λέει ότι το σκέφτηκαν για πέντε (όχι ότι το dogfoodanalysis είναι ευαγγέλιο). Δεν μου αρέσει που δεν φαίνεται να έχει καθόλου γλουκοζαμίνη και χονδροϊτίνη, αλλά δείχνει ενδιαφέρουσα εναλλακτική (ιδιαίτερα σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς).
Τα link: Dog lovers gold 15 κιλά και

Dog Lovers Gold
 




yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μαλιστα την δοκιμασαμε και στα 14 και στις γατες.
Ολα πανε πολυ καλα,τα κοπρανα ακομα καλυτερα...πολυ λιγα!!
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Είναι αμερικάνικη?
Θυμάμαι τη Sara να την αναφέρει αλλά έχω την εντύπωση ότι τότε δεν υπήρχε στην Ελλάδα.
Καινούργια εισαγωγή είναι?
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ειναι Ολλανδικη,αλλα υπαρχει και στην Αμερικη με αλλη συσκευασια.
 


Makis77

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2009
146
0
46
www.speedtest.me
Σκέφτομαι να τη δοκιμάσω αντί orijen αλλά επειδή πρόκειται για 7 μιση μηνών κουτάβι έχω επιφυλάξεις με τόσες αλλαγές τροφής που έχω κάνει(3), πρέπει να καταλήξω κάπου επιτέλους.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μαλιστα την δοκιμασαμε και στα 14 και στις γατες.
Ολα πανε πολυ καλα,τα κοπρανα ακομα καλυτερα...πολυ λιγα!!
Μου έδωσες πολύ καλή ιδέα αντί για belcando που έλεγα να δοκιμάσω να κάνω δοκιμή σ'αυτή! Τα 14 σκυλιά σου αποτελούν εγγύηση ;)
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Μυρτω

Επειδη ο κωδικος ειναι ενας,αυξομειωνεις την δοση αναλογα την ηλικια και τηνκατασταση του σκυλου.
 


mariosn

Well-Known Member
17 Αυγούστου 2010
249
2
Από συστατικά πώς σας φαίνεται? Το ότι δεν έχει γλουκοζαμίνη και χονδροϊτίνη?
Την σκέφτομαι σοβαρά καθώς είναι πάνω από 20 ευρώ το σακί φτηνότερη από την Acana (grainfree) που δίνω (από την οποία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν θα σκεφτόμουνα να την αλλάξω, αλλά από τις φτηνότερες η Dog lovers είναι η μόνη που μου λέει κάτι από συστατικά).
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εγώ προσωπικά στους σκύλους μου που θα την δώσω δεν δίνω συμπληρώματα χονδροιτίνης, και αν δώσω έχω έξτρα χαπάκια.
 




pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
καλησπερα παιδια.ειστε ευχαριστιμενοι?
για σκυλο 40 κιλα ποσο λεει περιπου δοσολογια?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μόλις μου τηνέφεραν και τάισα την λούση και τον τζιμυ. Έχω να πω τα εξής. Οι κροκέτες είναι πολύ μικρές γιατί είναι και για μικρόσωμα σκυλάκια απλά διαφέρει η δοσολογία. Πρέπει να είναι πολύ νόστιμη γιατί η λούση που είναι ιδιαίτερα ιδιότροπη και πρέπει να της βάζουμε κάτι έξτρα πάντα την καταβρόχθισε σκέτη.
Για 40 κιλά σκυλο η δοσολογία λέει 400+ γραμμάρια. Εντυπώσεις θα σας πω αφού το δοκιμάσουμε κάποιο διάστημα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
ΕΙναι καταλληλη για σκυλια μεγαλα σε ηλικια; Ειδα πρωτεϊνη στο 26%. Μου φανηκε ελαφρως πολυ. Κατα τα αλλα φαινεται σουπερ.
Δεν ξέρω καθόλου τι ποσοστό πρωτείνης έχει η belcando, η royal πάντως έχει 30% οπότε δεν το βρήκα ψηλό το 26%.
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
Απο συστατικα ποια πιστευετε οτι ειναι πιο καλη αυτη η η brit care?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 




pkostas

Member
16 Αυγούστου 2011
22
0
Την παρήγγειλα και εγώ χθές και μου ήρθε άμεσα (πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση ) Ο δικός μου την καταβρόχθισε σε κλάσματα δευτερολέπτου (πρέπει να ειναι αρκετά νοστιμη). Περισσότερα σε λίγες μέρες και από μένα
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
καλησπερα.εγω περιμενω να τελεισει η brit και να την δοκιμασουμε.καλη η brit αλλα ειναι μακρια το pet shop.σαν συστατικα πια πιστευετε ειναι καλυτερη?ειναι και εμενα δυσκολος με την ξηρα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Aπό πλευράς δυσκολίας μην ανησυχείς μικρές οι πιθανότητες να μην του αρέσει. Στο λέω γιατί έχω σκύλο που μέχρι 7 ετών έτρωγε μαγειρευτό και δυσκολεύομαι πολύ να την κάνω να φάει ξηρά και την καταβρόχθισε την συγκεκριμένη. Για την σύγκριση που ζητάς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν έχω δει καθόλου την brit.
 


pegasos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
96
0
www.gr.brit-petfood.com/trophe-gia-skulous/brit-care-junior-large-breed/5 αυτη του δινω.συγκρινετε μου αν μπορειτε.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk