Dog Trekking


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Το ψάχνω πολύ πριν πάρω την Maya [SUB](μόνο να μπω στο dogforum νωρίτερα δεν σκέφτηκα να ξεστραβωθώ λίγο για τους byb...anyway)[/SUB] και αποφάσισα να κάνω το πρώτο βήμα.

Η παραγγελία έγινε χθες το βράδυ και φίλος που θα κατέβει τον Σεπτέμβριο από Γερμανία θα μου φέρει ένα KMX Cobra.



Επικοινώνησα με dog power scooter για το ειδικό πλαίσιο και με alpine outfitters για το ειδικό στηθόλουρο και περιμένω τις απαντήσεις τους.
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Μπορεις λιγο να μας εξηγησεις τι ειναι αυτο? :)
Παντως μαρεσει που εχεις σχεδια για τον σκυλο σου και θελεις να ασχοληθεις.
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
πας για ταχυδρόμος στην αλάσκα; :p

για μένα κινέζικα ολα αυτά
το μονο που κατάλαβα ειναι δραστηριότητα με την μάγια ,ζζζζζουπερ
σιγουρα δεν θα ήθελα να ειμαι στη θεση της, εχω αλεργία στα στηθόλουρα :p
 




christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Ενδιαφέρον αλλά δεν έχω καταλάβει πως οδηγείς? Δεν έχει τιμόνι? Πως στρίβεις?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
παει μονο του? Δηλαδη εγω ξαπλωνω και αυτο πως λειτουργει?
Σε μερικα κομματια του βιντεο εκανε πεταλι και σε αλλα τιποτα. . .
 


wgsd

Banned
Banned
31 Μαϊου 2010
89
0
Το ψάχνω πολύ πριν πάρω την Maya [SUB](μόνο να μπω στο dogforum νωρίτερα δεν σκέφτηκα να ξεστραβωθώ λίγο για τους byb...anyway)[/SUB] και αποφάσισα να κάνω το πρώτο βήμα.

Η παραγγελία έγινε χθες το βράδυ και φίλος που θα κατέβει τον Σεπτέμβριο από Γερμανία θα μου φέρει ένα KMX Cobra.



Επικοινώνησα με dog power scooter για το ειδικό πλαίσιο και με alpine outfitters για το ειδικό στηθόλουρο και περιμένω τις απαντήσεις τους.
Φανταστικό το όλο εγχείρημά σας....!!!! Μπράβο παιδιά! Αναμένουμε feedback με τις ανηφόρες στην Ελλάδα. Εγώ κάνω ποδηλασία αλλά αυτό φαίνεται σκάλες πιο fun! Μπράβο!
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Ενδιαφέρον αλλά δεν έχω καταλάβει πως οδηγείς? Δεν έχει τιμόνι? Πως στρίβεις?
Έχει κανονικά τιμόνι, ταχύτητες και δισκόφρενα και στους τρεις τροχούς.

παει μονο του? Δηλαδη εγω ξαπλωνω και αυτο πως λειτουργει?
Σε μερικα κομματια του βιντεο εκανε πεταλι και σε αλλα τιποτα. . .
Έχει κανονικά πετάλια ποδηλάτου, απλά σε άλλη θέση. Όταν δεν έκανε πετάλι την "πήγαινε" το σκυλί.

Φανταστικό το όλο εγχείρημά σας....!!!! Μπράβο παιδιά! Αναμένουμε feedback με τις ανηφόρες στην Ελλάδα. Εγώ κάνω ποδηλασία αλλά αυτό φαίνεται σκάλες πιο fun! Μπράβο!
Update πραγματικών συνθηκών τον Σεπτέμβριο.
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Παρουσίαση του trike για να καταλάβετε πως δουλεύει

[video=youtube_share;ohUTUOdN_1Q]http://youtu.be/ohUTUOdN_1Q[/video]
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Φαίνεται φανταστικό!! Φανταστείτε δηλαδή να κατεβαίνω τη Μεσογείων με αυτό και να δει θηλυκιά!! :fan:
 








giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Βάζεις ψηλό σημαιάκι πίσω. Το πιθανότερο είναι να σταματήσει για να με χαζέψει κιόλας.
Φιλε μου χρησιμοποιω το ποδηλατο σε καθημερινη βαση πλεον τα τελευταια 3 χρονια.Πριν το ειχα ως μεσο ψυχαγωγιας.Ο Συνδυασμος ελληνικοι δρομοι+Ελληνας οδηγος θετουν μεγαλο ζητημα κατα ποσο το ποδηλατο ειναι ενα ασφαλες μεσο μεταφορας.Οδηγω μηχανη 12 χρονια, ακομα και σημερα οταν εχω να καλυψω μεγαλη αποσταση.Σε πληροφορω οτι περισσοτερες φορες εχει παει να με χτυπησει αυτοκινητο με το ποδηλατο αυτα τα 3 χρονια παρα με την μηχανη.Δεν εγινε η Αθηνα Αμστερνταμ.Ουτε ο Ελληνας αλλαξε οδηγικη συμπεριφορα,και αυτο το βλεπεις ακομα και στους ποδηλατες.Ποσοι ειναι αυτοι που σταματανε στο κοκκινο;
 


Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
47
Νίκαια
Μα γι αυτόν τον λόγο παίρνω mountain trike. Δεν θα κυκλοφορώ στον δρόμο με αυτό. Σε πάρκα και βουνά μόνο.
 




giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Μα γι αυτόν τον λόγο παίρνω mountain trike. Δεν θα κυκλοφορώ στον δρόμο με αυτό. Σε πάρκα και βουνά μόνο.
Βρε το καταλαβα γιαυτο δε σχολιασα το δικο σου αρχικο ποστ.Σχολιασα το αλλο για την Μεσογειων.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Εκτός που οι δρόμοι της Αθήνας, είναι σχεδόν απαγορευτικοί για ποδήλατο, οι ίδιοι οι ποδηλάτες, στην συντριπτική τους πλειοψηφία, είναι άκρως επικίνδυνοι για τον εαυτό τους, αλλά και για τους άλλους οδηγούς. Στους 10, νομίζω μόνο οι 2, τηρούν στοιχειωδώς τον ΚΟΚ. Εχω αρχίσει να πιστεύω, πως θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό, να παρακολουθούν μαθήματα οδικής κυκλοφορίας και να παίρνουν δίπλωμα οδήγησης.
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Φαίνεται πραγματικά πολύ ωραίο για εκτός Αθηνών βόλτες (Πάρνηθα, Πεντέλη κτλ) και με μια ματία φαίνεται πιο ασφαλές απο το ποδήλατο γιατί το κέντρο βάρους είναι πιο χαμηλά.
Η ερώτηση μου όμως είναι πως το μεταφέρεις εκεί? Δεν είδα να σπάει και δεν νομίζω ότι χωράει σε συμβατικό όχημα. Μπαίνει στις σχάρες ποδηλάτου?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981