dogos argentinos


Napg13

Active Member
14 Αυγούστου 2008
28
1
Θα παει κανεις σε αυτον το διαγωνισμο στη Βουλγαρια? Εμας μας βλεπω να πηγαινουμε με το μικρο του χρονου που θα εχουμε μεγαλωσει!!!
 






Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
Εγω βλεπω το εξης.. αν δεν πενεψουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει!!

θα πω στους φιλους με τα ντογκο το εξης: γιατι δικαιολογητε τα αδικαιολογητα?

θα συμφωνισω με τον μακη και
θα κανω τον δικηγορο του διαβολου και ας πουμε οτι εχετε ενα κυνομαχο απεναντι σας.. οπως εσεις δινετε διαφορες δικαιολογιες του τυπου

ειναι για να μαθουν-το κανουν οι ανθρωποι για να σωσουν περιουσιες-υπαρχει φτωχεια και απο αυτο ζουν εκει-ειναι για 10'' - καλητερα σε κλουβι για τον καπρο-κ.α

θα σας ελεγε αυτος (ο κυνομαχος) οτι παλευουν μεχρι καποιο να μην θελει αλλο (γιατι αν το θελει-χαρη το κανουμε)

οτι και τα 2 εχουνε τα ιδια οπλα (σε αντιθεση με τον καπρο)
οτι και τα 2 εχουν αφεντικα και καποιον να τα ενθαρινει απο πισω (σε αντιθεση με τον καπρο που ειναι μονος και ερημος)

και φυσικα δεν το κανουμε για το χρημα αλλα για να χαιρονται τα σκυλια και εμεις (οπως ετσι ακριβος φενεται και στο βιντεο)μεχρι και γυρο θριαμβου ειδα

γιατι στο βιντεο δεν ειδα αναγκη αλλα ενθουσιασμο και πανυγηρια..

τι θα του λεγατε? οτι αυτος ειναι βαρβαρος και εσεις καλοι?
επειδη ετσι απλα μαθατε?

αν συμφονειτε με την κυνομαχια τοτε καλα κανετε και υπερασπιζεστε το ολο σκηνικο με τον καπρο αν οχι τοτε μην το υπεραπιζεστε το ιδιο ακριβος ειναι..

και αν ο fci το δεχετε ολο αυτο τοτε τι να πω...
οσο για το 10''αφηστετο υπαρχουν βιντεο με περισσοτερο χρονο και 2-1 3-1 4-1.. αυτο δεν ειναι τυρανια?

οχι μονο η κυνομαχια ειναι ετσι μας τα εχουν πει!!

δεν λεω αν ειμαι υπερ η κατα αλλα λεω οτι η υποκρισια δεν μου αρεσει..

οσο για τα βγαλμενα νυχια κλπ (εδω θα παρω το μερο σας)
καποιοι δεν εχουν δει μαλλον απο κοντα πουμα και δεν εχουν δει τετοιο σκυλι να αρπαζετε και το τι μπορει να κανει με τα δοντια του...
 
Last edited:


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
ξανασκέψου σε παρακαλώ και ξαναδιατύπωσε την παραπάνω ανάρτησή σου διότι τα επιχειρήματά σου είναι χιλιοειπωμένα...


...αν δεν πενεψουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει!!
Μην κρίνεις εξ΄ιδίαν τα αλλότρια... το "έχω τον υπερσκύλο" είναι φράση που ακούγεται κατα πλειοψηφία από στόματα ιδιοκτητών ΑΡΒΤ!


...
οτι και τα 2 εχουνε τα ιδια οπλα (σε αντιθεση με τον καπρο)
Εξήγησέ μου σε παρακαλώ αυτό με τα όπλα και την σχέση του με τα επιχειρήματά σου.


...
οτι και τα 2 εχουν αφεντικα και καποιον να τα ενθαρινει απο πισω (σε αντιθεση με τον καπρο που ειναι μονος και ερημος)
Μάλλον δεν ξέρεις για τι πράγμα μιλάμε... ο σκύλος στο κυνήγι αντιμετωπίζει τον κάπρο χωρίς να έχει το αφεντικό του δίπλα του να τον ενθαρρύνει.


και φυσικα δεν το κανουμε για το χρημα αλλα για να χαιρονται τα σκυλια και εμεις (οπως ετσι ακριβος φενεται και στο βιντεο)μεχρι και γυρο θριαμβου ειδα
Ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δει! Και σε μια εκπαίδευση (ή επίδειξη) σωματοφυλακής κάποιοι θα χειροκροτήσουν, κάποιοι θα διακρίνουν μια βίαιη επίδειξη μέσα απ' αυτήν. Αυτό για το χρήμα πες το σε αυτούς που μαζεύονται κάποιες βραδιές στον Σχιστό και βάζουν στοιχήματα πάνω στην αδρεναλίνη των αφυδατωμένων σκύλων τους (γιατί πρέπει να πέσουμε από Chain Weight σε game Weight).


γιατι στο βιντεο δεν ειδα αναγκη αλλα ενθουσιασμο και πανυγηρια..
και πάλι κρίνεις από όσα έχεις ακούσει από φίλους ιδιοκτήτες ΑΡΒΤ και αφορούν τις χιλιοειπωμένες εξηγήσεις των κυνομαχιών. Και αναφέρομαι στον όρο "ανάγκη"! Δεν ειπώθηκε από εμένα η φράση "ο σκύλος το έχει ανάγκη"!


αν συμφονειτε με την κυνομαχια τοτε καλα κανετε και υπερασπιζεστε το ολο σκηνικο με τον καπρο αν οχι τοτε μην το υπεραπιζεστε το ιδιο ακριβος ειναι..

...δεν λεω αν ειμαι υπερ η κατα αλλα λεω οτι η υποκρισια δεν μου αρεσει..
Υπάρχει μια σημαντική διαφοράανάμεσα στα δύο φίλε μου...

κι αυτή είναι ο σκοπός!

Φιλικά πάντα!
 


krisai

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
224
3
Eνα αρθρακι του Marcelo Fernadez(dogoman) που μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση οχι μονο για την φυλη των dogo argentino αλλα και γενικοτερα για την αντιμετωπιση που εχουν οι σκυλοι μας :

Αγαπητοι σκυλοι

Στο ονομα της ετερογενους κοινοτητας των φιλων του ντογκο ,θελω να σας απολογηθω
Θελω να σας απολογηθω γιατι σκεφτομαστε οτι μπορουμε να αποφασισουμε τι ειναι καλυτερο για την φυλη σας ενω ποτε δεν μας ζητησατε κατι τετοιο.
Θελω να απολογηθω γιατι αποφασισαμε ποσο πρεπει να ζυγιζεται και τι υψος να εχετε χωρις να σας ρωτησουμε με τι βαρος και υψος νιωθετε εσεις ανετα
Θελω να σας απολογηθω γιατι σας καναμε αξιοθεατο στις εκθεσεις ενω παντα μας δειγνατε με τον δικο σας μοναδικο τροπο οτι αυτο που πραγματικα θελετε
ειναι να ειστε ελευθεροι στα δαση.
Θελω να απολογηθω που σας ταιζουμε ορμονες ρισκαροντας την ζωη σας για να βελτιωσουμε την εικονα σας στο στιβο των εκθεσεων
Θελω να σας απολογηθω γιατι δειχνουμε τα χειροτερα ελλατωματα ,ενω εχουμε ως σημαια την βελτιωση της φυλης σας χωρις παλι να μας το ζητησετε
Θελω να σας απολογηθω για ολες τις υβρεις που ανταλασουμε εμεις οι ανθρωποι μεταξυ μας στο ονομα σας ολα αυτα τα χρονια ενω εσεις θελετε απλα να μας κανετε ευτυχισμενους και να ενωθειτε μαζι μας με αιωνιους δεσμους φιλιας και πιστης.
Θελω να σας απολογηθω που λερωνουμε την αγνη ψυχη σας με τις δικες μας ρυπαρες ψυχες
Τελος θελω να ελπιζω οτι θα βρειτε την δυναμη και την καρδια ωστε να επιβιωσετε και αν πετυχετε παρα την θεληση ολων ημων των ανθρωπων,αυτο θα ειναι ενα καλο μαθημα για εμας.Αλλα ημαστε ανθρωποι και μαλλον δεν το αξιζουμε οποτε μαλλον δεν θα γινει.....
Οποιος θελει το αγγλικο κειμανο για καλυτερη κατανοηση ας μου στειλει pm
να του στειλω το link
 
Last edited by a moderator:


Blacktan

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2008
69
0
Γεια σας παιδια , οπως προσυστηθηκα στην ενοτητα νεα μελη , ηρθα και εγω να προστεθω στην κατηγορια των Dogos ...

Ευτυχης κατοχος εδω και 6μηνες ενος αεικινητου dogo , 8 μηνων πλεον ...

Θα χαρω να απαντησω επι του πρακτικου για οτιδηποτε αφορα την συμβιωση με την ρατσα για οποιον ενδιαφερεται να αποκτηση εναν τετοιου ειδους φιλο ...

 














GIANNHS17

Active Member
3 Απριλίου 2009
26
0
41
αν και τον εχω δει αρκετο καιρο τωρα,δεν ειχα σχολιασει οτι ειναι πολυ ομορφος ο σκυλος σου!!!συγχαρητηρια!;)
δεν μπορω να περιμενω για το κουταβι μου και εγω...χαχαχαχα :):)
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το μέλος 1apostolis1 έγινε banned για "Παραβίαση κανόνων περί αγγελιών".

* Η διαχείριση θα είναι πλέον αρκετα αυστηρότερη σε θέματα άμεσης ή έμμεσης προώθησης κουταβιών από ανεύθυνα , τυχαία ή όχι ζευγαρώματα.

Μόνο οι γέννες από εκτροφείς και τα αδέσποτα ζώα μπορούν να προωθούνται και μόνο στα αντίστοιχα υποφόρουμ.


Οι σχετικές δημοσιεύσεις αφαιρέθηκαν.
 










sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Breed-specific legislation
ολες οι ρατσες που ασχολησαι εμπιπτουν στην παραπανω νομολογια (μακρυα απο εμας).
αν ησουν στας αμερικας θα σε ειχαν επικυρηξει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU